Автор Тема: Промени 22.08.2017  (Прочетена 3301 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jerry

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 14
  • Karma: +4/-3
    • Профил
Промени 22.08.2017
« -: Август 22, 2017, 05:21:01 pm »
Здравейте, Геройци!

Горещи летни новости от екипа ни - няма да увъртам - изреждам директно, защото сме поотметнали доста работа:

1. Запазва се последно-отвореният от вас таб - демек: Отваряш Таверна, избираш си таб "Работа", "Задачи" или "Наемници" - затваряш Таверна, разхождаш се насам-натам, връщаш се в Таверна и хоп!- отваря ти се последния таб, който си разглеждал там.

2. При успешно завършен куест в някоя конкретна сграда - завършената мисия става приоритетна и при връщане в сградата, директно ще ти се зареди таба с куестовете и прилежащите им награди - супер лесно и приятно!

3. Любимите ти наемници ще са още по-яки, защото им повишихме статистиките - изведнъж станаха ОЩЕ по-полезни! Че какво щяхме да правим без мъркове!

4. Във връзка с наемниците (отново) - ще можете да разцъквате по-бързо помежду им в списъците в Магазините. Клик-клик!

5. Тадааам! Разделихме пасивните бонуси от Mastery Skills. Всеки тип герой, ще "специализира" със малко по-специфични към описанието си бонуси:

- Warrior: чукове, мечове, брадви, пики, щитове, тежки брони.
- Ranger: лъкове, арбалети, копие за хвърляне, ками, ножове за хвърляне, средни брони.
- Mystic: тояги, лъкове, арбалети, ками, ножове за хвърляне, леки брони.

6. Друго важно какво.... А, да - в Крафт-магазина вече можете да си избирате Рядкост на предметите, които ви се падат - сложили сме ви чудно drop-down меню, от което да си избирате тази въпросна рядкост и бутонче, с което да си я прилагате! Дерзайте!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #1 -: Август 22, 2017, 07:10:59 pm »
Точка 6 сякаш не работи.
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #2 -: Август 22, 2017, 07:20:45 pm »
5. Не е много полезно, пак се ограничават героите да ползват един тип оръжие и брони.... :(
« Последна редакция: Август 22, 2017, 07:22:57 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #3 -: Август 22, 2017, 08:53:49 pm »
За мене ограничаването на героите по класове е много добра идея. Всеки път като видя стрелец с тежка броня и чук се счупвам от смях. На войните  не е лошо да им се забрани да ползват метални копия а ако  се биеш с  две оръжия за една рака би трябвало те да са еднакви. И да  не може да се биеш с два бoздyгана или два чука. Стрелците който не се бият с две ками може да им слжите голямо наказание ако са 1 линия като влезнат в ръкопашен бой или 1 линия умре
                                                         
                                             PS: уменето с тежка броня пак не работи . Сложих 5 точки а стойноста на бронята не се покачи
« Последна редакция: Август 22, 2017, 09:02:16 pm от vexalliaX »

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #4 -: Август 22, 2017, 09:14:24 pm »
Идеята е не да ги забраним - в крайна сметка всеки от нас може да хване чук и да се пробва да го ползва.. идеята е, че някак е странно Мистик или стрелец да могат да слагат точки на Mastery за тежка броня.. или с други думи - всички герои могат да ползват всичко, но спрямо класа имат достъп до конкретни Mastery умения, съобразени с класа.. По-логично е и по-изчистено като концепция...

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #5 -: Август 22, 2017, 09:41:46 pm »
Аз лично не виждам логиката пазител да се бие с копие за хвърляне и тежък щит или стрелец с два боздугана  :D. Знам че е просто игра и няма нужда от логика но все пак .... Може да се сложи допълнителен бонус при 5 точки за да е по привлекателно да се инвестира в уменията с броня

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #6 -: Август 23, 2017, 12:12:25 am »
добре ще е да оправите умението ответен удър при преследвачите да работи с метателни копия и мет. ножки( има доста комплекти с мет. ножки и мет. копия и ми се струва нередно да не може да се ползва едно от най яките умения) и разбира се това умение да е достъпно само за преследвачите.
занаятите. така ли ще остане положението?в момента общите изработки са замразени при играчите които са на зелено, при другите се натрупват. при сегашното положение тези които не са развивали занаят са с предимство пред тези които са наблягали предимно на занаята.с обикновен чук, мин усърдие и ще е възможно доста да се напредне с общите изработки.дайте малко яснота как ще процедирате.това, че обвързахте индивидуалните изработки с рестартите-ок.с общите как ще е?въобще кажете как ще развивате този модул.
« Последна редакция: Август 23, 2017, 01:31:59 am от asnd »

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #7 -: Август 23, 2017, 11:46:51 am »
добре ще е да оправите умението ответен удър при преследвачите да работи с метателни копия и мет. ножки( има доста комплекти с мет. ножки и мет. копия и ми се струва нередно да не може да се ползва едно от най яките умения) и разбира се това умение да е достъпно само за преследвачите.
занаятите. така ли ще остане положението?в момента общите изработки са замразени при играчите които са на зелено, при другите се натрупват. при сегашното положение тези които не са развивали занаят са с предимство пред тези които са наблягали предимно на занаята.с обикновен чук, мин усърдие и ще е възможно доста да се напредне с общите изработки.дайте малко яснота как ще процедирате.това, че обвързахте индивидуалните изработки с рестартите-ок.с общите как ще е?въобще кажете как ще развивате този модул.
Значи на всеки пропуснат удар срещу тебе искаш да правиш  4 атаки с по 40% шанс да критне. Звучи доста балансирано :D. Ответен  удър е OP и сега

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #8 -: Август 23, 2017, 01:58:31 pm »
добре ще е да оправите умението ответен удър при преследвачите да работи с метателни копия и мет. ножки( има доста комплекти с мет. ножки и мет. копия и ми се струва нередно да не може да се ползва едно от най яките умения) и разбира се това умение да е достъпно само за преследвачите.
занаятите. така ли ще остане положението?в момента общите изработки са замразени при играчите които са на зелено, при другите се натрупват. при сегашното положение тези които не са развивали занаят са с предимство пред тези които са наблягали предимно на занаята.с обикновен чук, мин усърдие и ще е възможно доста да се напредне с общите изработки.дайте малко яснота как ще процедирате.това, че обвързахте индивидуалните изработки с рестартите-ок.с общите как ще е?въобще кажете как ще развивате този модул.

Обясни малко за какво точно говориш, защото не разбрах кое сме ограничили и кое не.. по принцип трябваше да може да се вдигат до 10 нива за категория и 10 нива за конкретен предмет.. имаше пропуск (бъг) и се позволяваше по повече.. отделно бонуса за обща изработка (сигурно товаш предвид - за категорията) се слагаше на грешното място (отново бъг).. сега всичко това би трябвало да е оправено.. общата изработка намалява, а в някои случай елиминира минималнта изработка, но не мибе да надхвърли макс бонуса за конкретната рядкост, така че дори да имате 100 нива там, ако нямате много на индивидуална, няма да се отрази... Сега би трябвало така да работи ако е опреено правилно..

Дай конкретен пример какво си правил преди и какво сега за да се ориентирам..

Иначе ще има още промени (положителни) по модула, но през септември.. (ще оправим бижутера както съм описал преди и ще добавим още възможности за подобрение на изработката..)

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #9 -: Август 23, 2017, 11:07:12 pm »
Много ми хареса известието на промените в играта. Добра работа

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #10 -: Август 24, 2017, 12:05:02 am »
Значи на всеки пропуснат удар срещу тебе искаш да правиш  4 атаки с по 40% шанс да критне. Звучи доста балансирано :D. Ответен  удър е OP и сега
ами не знам.на мене ми е странно основно умение да е неприложимо с комплект.а комплектите за преследвачи с  мет. ножки и мет. копия са доста.
Обясни малко за какво точно говориш, защото не разбрах кое сме ограничили и кое не.. по принцип трябваше да може да се вдигат до 10 нива за категория и 10 нива за конкретен предмет.. имаше пропуск (бъг) и се позволяваше по повече.. отделно бонуса за обща изработка (сигурно товаш предвид - за категорията) се слагаше на грешното място (отново бъг).. сега всичко това би трябвало да е оправено.. общата изработка намалява, а в някои случай елиминира минималнта изработка, но не мибе да надхвърли макс бонуса за конкретната рядкост, така че дори да имате 100 нива там, ако нямате много на индивидуална, няма да се отрази... Сега би трябвало така да работи ако е опреено правилно..

Дай конкретен пример какво си правил преди и какво сега за да се ориентирам..

Иначе ще има още промени (положителни) по модула, но през септември.. (ще оправим бижутера както съм описал преди и ще добавим още възможности за подобрение на изработката..)
редовно следя форума и никъде не съм видял да описвате, че може да се вдига до 10 нива за категория(това имам предвид като казвам общи изработки) и 10 нива за конкретен предмет(това си го знаехме).ако съм разбрал правилно, то за да мога да достигна ниво 100 за определена категория, то трябва да имам 10 рестарта. така ли е?

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 22.08.2017
« Отговор #11 -: Август 24, 2017, 08:46:38 am »
А, виждам нещо писано за занаят. Аз същото моля да се обясни. Ако в момента е вече по 10 нива за рестарт, това важи само за типа предмет или за цялата категория? Или и за двете? Защото категорията не мърда ни надолу, ни нагоре. А иначе за три рестарта - точно 30 нива за тип предмет, което понастоящем работи. Но няма логика това да важи и за цялата категория. Тоест, нещо което е 1 на брой да се вдига еднакво с неща, които са много на брой (2 за бижутер текущо).
ДД