Автор Тема: Предложение за многостепенните зони.  (Прочетена 1751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Предложение за многостепенните зони.
« -: Декември 14, 2009, 08:42:01 pm »
Направете така, че когато отборът ти победи, независимо дали героят ти е оцелял в последната битка на многостепенната зона, задачата да се счита за изпълнена, или да пише че отборът ти е победен. Не може хем да си победител, хем да не си. Няма логика.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #1 -: Декември 14, 2009, 10:27:11 pm »
Виж ... в мисията пише убии онзи ... Ако умреш и го убие друг не заслужаваш награда ;)

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #2 -: Декември 14, 2009, 11:36:08 pm »
Искрено се надявах да няма подобен коментар!
Предтсави си следното развитие:

Рунд Х:

Дончо удря Големия лош вълк за 1, Големия лош вълк остава с 0.0000000001 здраве
На Дончо наемника удря Големия лош вълк за 1, Големия лош вълк остава с - 0.0000000009

Големия лош вълк е убит (от На Дончо наемника) - Дончо умира от яд щото задачата му не се признава :( - ДА АМА НЕ - ПРИЗНАВА МУ СЕ - щото mortito греши (и слава богу)

mortito?

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #3 -: Декември 14, 2009, 11:45:31 pm »
Искрено се надявах да няма подобен коментар!
Предтсави си следното развитие:

Рунд Х:

Дончо удря Големия лош вълк за 1, Големия лош вълк остава с 0.0000000001 здраве
На Дончо наемника удря Големия лош вълк за 1, Големия лош вълк остава с - 0.0000000009

Големия лош вълк е убит (от На Дончо наемника) - Дончо умира от яд щото задачата му не се признава :( - ДА АМА НЕ - ПРИЗНАВА МУ СЕ - щото mortito греши (и слава богу)

mortito?


а ти си представи следното: ти си наемен убиец и са те наели да убиеш човека Х и са ти обещали награда от 100 злато, но ти за да си по-сигурен вземаш още трима души с теб и отиваш при Х. В битката ти и още един от спътниците ти умирате но другите двама убиват Х и носят главата му на човека които те е наел. Е в тази ситуация ти какво ще вземеш освен 1 ковчег? Нищо, наградата ще си я разделят тези които са останали живи

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #4 -: Декември 15, 2009, 12:05:15 am »
Exactly! (както казват братята русанаци :) )

Ето затова или признават мисията за изпълнена, или под името ти след битката не пише ПОБЕДТИТЕЛ.
Но примера ти не беше много удачен - не се отнасяше до играта. В играта отивам в града и отново съм жив. Освен това получавам злато и опит, нищо че съм умрял по време на битката. Ако бях наемен убиец, нямаше да получа и стотинка от портфейла на жертвата, щото щях да съм мъртъв, нали?
В моя пример имах предвид, че дори наемника да убие целта - ти си взимаш наградата (ако си доживял края на битката)! Което е в противоречие с изказването на mortito.

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #5 -: Декември 15, 2009, 12:25:05 am »
а ти какво очакваш, когато ти умре героя веднъж и да свършва играта ли. Така е както са в момента приключенията са по-реални и са си добре (спрямо засегнатия въпрос)

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #6 -: Декември 15, 2009, 12:53:38 am »
Очаквам проста логика, дори това да е в моя вреда. Сигурен съм, че ако бях кожар и бях умрял в битката, но отбора ми спечели, щях дори да дера кожи, нищо че съм умрял :). Звучи малко като resident evil, не мислиш ли? :D

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Предложение за многостепенните зони.
« Отговор #7 -: Декември 15, 2009, 10:36:15 am »
Логиката се крие точно в това, че ти трябва да оцелееш, за да докладваш на твоя работодател, че мисият е изпълнена.
На наемниците ти не може да се вярва, те са твои платени марионетки, могат да кажат всичко на работодателя.
Мисията ти е възложена на теб, не на тях.
Елементарни договорни взаимоотношения.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts