Автор Тема: Трябва ми помощ!  (Прочетена 1694 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Трябва ми помощ!
« -: Октомври 08, 2009, 02:45:35 am »
Значи пиша тъй като ми възникна един много сериозен проблем. От преди 3-4 дена компютъра ми почна да забавя процесите, първоначално не го сметнах за кой знае какъв проблем, но след това започна да ми цикли и при филмите.. Вчера пробвах с преинсталация, но проблема си остана след което ми крашна и го преинсталирах отново, първоначално изглеждаше, че всичко е наред особено след като изгледах цял филм без да ми зацикли и един път, но по-късно пак почна старата песен..
След което се поразрових малко в системата и забелязах, че едното ядро просто не работи.. по принцип процесора ми е 1.8GHz dualcore но в момента работи само на 0.84GHz при това с Windows Vista.. няма нужда да ви казвам какъв ад е.. CPU-то почти постоянно е на 100%..
Мислех си за смяна на ОS с ХР, но се опасявам, че проблема ще си остане.
Та ако някой може да ми даде някакво решение на това ще съм много благодарен.

П.П. Пуснал съм няколко ъпдейта, ако след тях има промяна ще заключа темата.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Трябва ми помощ!
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2009, 05:41:05 am »
Нов инстал на уиндоус.И аз съм имал такъв проблем на компа и как си късам нервите на всяка забиване на плеара.Като забие рестарт и тъй цял ден си играя да га рестартирам.Моят съвет е като си сложиш чист уиндоус под никакъв предлог не слагай ъпдейти.Често заради тях се скапва системата.Все пак ти си рашаваш,защото ако си занимаваш с програми който изискват ъпдейти трябва да се инсталират.

Неактивен elektroto

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 1090
  • Karma: +345/-36
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Трябва ми помощ!
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2009, 09:34:45 am »
Отвори си пецето и виж дали не се е задръстил с боклук

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Трябва ми помощ!
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2009, 10:46:18 pm »
Проблема не беше нито в Windows-a, нито в това че е задръстен.. За съжаление ми даваше грешка още в Биос-а, че имам проблем с харда.. въпреки, че Линукс твърдеше че няма проблем ???
Както и да е флашнах биос-а и проблема си остана, та се наложи да си сменя харда.
Цял ден с това съм се занимавал и с още един компютър..
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Трябва ми помощ!
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2009, 11:13:27 pm »
Е според линукс-а нямаше лоши сектори.. но пък биос-а ме спираше още в началото.. пък да не казвам че имаше и парола на биос-а която си играех да я търся около 2 часа *freak*
Пък другия компютър проблема му беше точно в един кондензатор на видеокартата.. беше се пръснал.. добре че има и вътрешна такава та за сега ще е на нея.. освен ако не реши друго сестра ми.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:Трябва ми помощ!
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2009, 10:59:09 am »
има мн вероятност да е задръстен а и по принцип има брутални вируси и аз бях лепнал такъв и няколко мой авери съм чувал ... вируса е чук принуждава процесора да бачка на 100% дори и когато просто си седи на десктоп ... мн гандо тряа брутален формат из основи и преинстал на операционната система била тя виста или експи няма значение :)
mnmlshs