Автор Тема: ????????  (Прочетена 2913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikoi

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 208
  • Karma: +15/-24
    • Профил
    • Ел. поща
????????
« -: Октомври 22, 2009, 10:58:22 am »
Защо времето за копаене на ресурси се увеличи? При 75% шатс за въглища трябва да чакам близо 2 часа! А преди промените чаках само 9 мин.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2009, 11:02:02 am »
А защо има шанс за плячка в безопасни зони ? Базовият е 0 което предполагам ти дава 0 ресурси. При преместване на плъзгача на 2Х става 25%. Това не важи ли само за опасните ?

Неактивен nikoi

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 208
  • Karma: +15/-24
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2009, 11:15:43 am »
Не навсякъде е така. >:(

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2009, 11:27:19 am »
Добре след като е "със сигурност" какви са тези неща от рода "не сте имали късмет", които чета из други теми ?

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:????????
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2009, 11:29:37 am »
Добре след като е "със сигурност" какви са тези неща от рода "не сте имали късмет", които чета из други теми ?
Добива в зоните със "сигурност" би трябвало да е оправен вече.

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=6708.0

А защо има шанс за плячка в безопасни зони ? Базовият е 0 което предполагам ти дава 0 ресурси. При преместване на плъзгача на 2Х става 25%. Това не важи ли само за опасните ?
4. Правила на копането на ресурси в опасните провинции:

-   Копането на ресурси вече ще изисква време – 5 минути за 1 брой ресурс.
-   Въвежда се Старателно копане, което представлява удължаване на времето за копане за сметка на увеличаване на шанса за изкопаване или, както следва:
Х2 време -> 25% по-голям шанс
Х4 време -> 50% по-голям шанс
Х8 време -> 75% по-голям шанс

Всички шансове се прилагат върху базовите, тоест – ако имате 10% шанс да изкопаете 1 опал, при удължаване на времето Х8, шансът да изкопаете опала става 17,5%.
-   Бонусите от майсторствата в съпъстващите професии се запазват.
-   Въвежда се мигновеното изкопаване, което ще се плаща в диаманти по същата схема, по която се плаща мигновеното обработване на сурови ресурси.
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 11:35:24 am от krest »

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2009, 11:34:58 am »
Добре ще видя след като изкопае какво е оправено, но все пак ще се внесе ли уточнение за новите правила за копане ?

Доколкото знам беше обявено, че ще има опасни зони и в тях за сметка на опасността ще има повишен шанс за копаене.

Обикновените зони защо им е повишен шанс?

Защо ти трябва изобщо шанс когато има "със сигурност" ?


Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:????????
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2009, 11:40:36 am »
Добре ще видя след като изкопае какво е оправено, но все пак ще се внесе ли уточнение за новите правила за копане ?

Доколкото знам беше обявено, че ще има опасни зони и в тях за сметка на опасността ще има повишен шанс за копаене.

Обикновените зони защо им е повишен шанс?

Защо ти трябва изобщо шанс когато има "със сигурност" ?


В опасните зони има още един % бонус , и там количествата несвършват като в обикновенните зони !
Шанса в нормалните зони си е нормален ...може би ще се махне шанса със сигурност ...а може да се реши че ограничението за броя ресурс е достатъчно .
При увеличения шанс със таймера ще вадиш на ход повече ресурс ... беше казано че може и над максимума да се изкопае  .

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2009, 11:42:52 am »
Добре ... това със "над максимума" съм го изпуснал, а хем изчетох всичко. Сега е по-ясно. Шансовете са навсякъде има изчерпаеми и неизчерпаеми и вероятно "със сигурност",  ще отпадне.

Неактивен Krum

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +28/-16
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2009, 11:44:53 am »
Не правиш разлика между усърдно копане и повишен шанс. Повишен шанс означава, че базовият шанс да намериш нещо е по-голям. Повишен шанс има само в опасните. Усърдно копане има във всички провинции, то също увеличава шанса, но погледни от тази страна - в опасна провинция повишава вече повишения шанс, докато в безопасните повишава само базовия. При всички положения шансът в опасните провинции е по-голям. Когато има със сигурност не ти дреме изобщо за шанса, нито за усърдното копане, преди си е било 100% и сега пак си е 100%.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2009, 11:49:28 am »
Не правиш разлика между усърдно копане и повишен шанс. Повишен шанс означава, че базовият шанс да намериш нещо е по-голям. Повишен шанс има само в опасните. Усърдно копане има във всички провинции, то също увеличава шанса, но погледни от тази страна - в опасна провинция повишава вече повишения шанс, докато в безопасните повишава само базовия. При всички положения шансът в опасните провинции е по-голям. Когато има със сигурност не ти дреме изобщо за шанса, нито за усърдното копане, преди си е било 100% и сега пак си е 100%.

Да сега си го обясних. Беше си малко главоблъсканица. Вече ще знам, че като не бутам плъзгача и си стоя с 0 шанс за повече ресурс ще си изкарам това което и преди примерно калай 2-6. Ако реша да съм усърден може да извадя и 7.

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Re:????????
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2009, 11:59:47 am »
Аз пък си мисля, че няма шанс да изкараш 7, а просто ако вероятността е "рядко" например, ще вадиш по-често от преди. Шансовете увеличават не бройката на изкопаното за един опит, а вероятността изобщо да изкопаеш нещо. Затова ако вероятността така или иначе е "със сигурност", няма значение дали ще копеш усърдно х8 или няма да използваш плъзгача.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2009, 12:02:00 pm »
Аз пък си мисля, че няма шанс да изкараш 7, а просто ако вероятността е "рядко" например, ще вадиш по-често от преди. Шансовете увеличават не бройката на изкопаното за един опит, а вероятността изобщо да изкопаеш нещо. Затова ако вероятността така или иначе е "със сигурност", няма значение дали ще копеш усърдно х8 или няма да използваш плъзгача.

Е не знам крест се изказа така ... после крум каза друго мисля да се доверя на крум и където имам със сигурност да не пипам плъзгачите ;)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:????????
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2009, 12:13:49 pm »
Да сега си го обясних. Беше си малко главоблъсканица. Вече ще знам, че като не бутам плъзгача и си стоя с 0 шанс за повече ресурс ще си изкарам това което и преди примерно калай 2-6. Ако реша да съм усърден може да извадя и 7.
И аз сега това уточнявам как е точно ...   Усърдно копане увеличава шанса при добив на ресурси които не са със сигурност , когато добива е със сигурност няма смисъл от  усърдно копане .
Шанс за изкопаване над максимума също няма ... т.е. няма да влияе таймера за броя ресурс   *UNDECIDED*

Неактивен Krum

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +28/-16
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #13 -: Октомври 22, 2009, 12:19:35 pm »
Значи за да се избегнат всякакви недоразумения...старателното копане(аз му викам усърдно, все тая) повишава шанса за добив, а не количеството. Количеството се влияе само от постигнатите занаятчийски точки в събирателната професия за съответната категория ресурс. Ако от даден ресурс в дадена зона можеш да изкопаеш от 2 до 5 единици за ход при например 60% шанс, то със старателно копане ти ще увеличиш 60те процента в зависимост от колко старателно желаеш, но не и количеството..пак ще можеш да изкопаеш минимум 2 и максимум 5 за ход.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:????????
« Отговор #14 -: Октомври 22, 2009, 12:26:26 pm »
Да а при 100% тоест "със сигурност" какъвто и шпагат да направиш --> те си остават 100%  :D