Автор Тема: Идея за по-добра навигация с картата  (Прочетена 1094 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kabal4u

  • >>---( O_o )--->
  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 33
  • Karma: +5/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Идея за по-добра навигация с картата
« -: Ноември 18, 2009, 04:30:03 pm »
Първо скрийна:



Идеята ми е следната както се вижда: тази линия за навигация - глобална карта, зона, град (така да я наречем) да е достъпна винаги независимо какво правим (докато сме в Аукциона, Таверната, в Къщи и мисля и на Хазарт-а но за там не съм сигурен, а и май при битките в последния им вид, но пък там май не е и нужна - тя липсва.) Така по всяко време ще имаме достъп до глобалната карта и картата на зоната или града в зависимост от нуждата, доста повече свобода в навигацията ще има, а и разбира се ще се спести някой друг клик насам-натам. На мене ще ми е доста по удобно така, а съм сигурен че и на доста други юсъри :)

Първоначално мислех да я сложа лентата м/у картата и менюто за навигация ( "Герой", "Карта", "Занаяти", "Гилдии" и т.н. ) тоест да е вертикална, но както за мене беше повече занимавка да обръщам имиджите и да режа насам-натам - така мисля и за Дивелъпърите ще е повече занимавка с кода, а и май не се получава много прегледно - а натъпкано.
После забелязах онова местенце долу под картата как стои по празно и лентата легна чудесно тамка, и там съм сигурен че ще е по лесно да се премести.

Това сигурно няма да е малко занимавка обаче, да давам си сметка че бая работа ще иде, предполагам също така че и доста хора са свикнали да си я гледат отгоре. Може би в сличайте когато тази лента липсва (Таверна, Аукцион, Къщи и пр.) - тогава само да отива там долу (както на скрийншота.)

Как мислите? Полезно ли ще е, доколко ако да иструва ли си предвид работата необходима за да се осъществи?
Който сее вятър, ще пожъне буря!

Неактивен kabal4u

  • >>---( O_o )--->
  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 33
  • Karma: +5/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Идея за по-добра навигация с картата
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2009, 05:25:09 pm »


Или ето нагледно в случая с таверната как трябва да изглежда а пък може и под менюто за навигацията, но незнам, така маи не е много прегледно.
Който сее вятър, ще пожъне буря!

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:Идея за по-добра навигация с картата
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2009, 05:02:29 am »
подкрепям :) и аз мн се дразня постоянно като трябва да цъкна на карта и оттам вече да ходя къде и да било :D
mnmlshs