Автор Тема: Избора на помощник  (Прочетена 2397 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LucasBoy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 116
  • Karma: +11/-10
  • Е не ме ли знаеш?
    • Профил
    • Личната ми страница
    • Ел. поща
Избора на помощник
« -: Май 08, 2009, 02:25:41 pm »
Нямам никакъв опит с помощниците и се чудя какъв да си взема... Има най-различни - с много живот ама малко атака, с много атака ама с 60 живот... пък и дали да е мистик, стрелец или като мен? Дайте малко съвети, кое ще е най-добре?
Never argue with an idiot - he will lower you down to his level and beat you with experience!

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Избора на помощник
« Отговор #1 -: Май 08, 2009, 02:59:06 pm »
Зависи естествено от какъв е твоят герой. В случая като боец, мисля че ще ти е полезен мистик който да може да те лекува в битката, но ако го наемаш, трябва да си вземеш някой който има такова умение и доста дух.

Неактивен jovany

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +9/-3
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Избора на помощник
« Отговор #2 -: Май 08, 2009, 06:59:14 pm »
Според мен не ти трябва поне на този етап на иаграта. Взема ти 50 процента от опита а той самия не вдига ниво. По-добре се бий с по-лесни противници не го използвай и опита да си е само за теб. Сигурно по нататък ще е по голяма ползата от него но сега е по този начин...

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Избора на помощник
« Отговор #3 -: Май 09, 2009, 12:55:09 pm »
Според мен не ти трябва поне на този етап на иаграта. Взема ти 50 процента от опита а той самия не вдига ниво. По-добре се бий с по-лесни противници не го използвай и опита да си е само за теб. Сигурно по нататък ще е по голяма ползата от него но сега е по този начин...

Не си прав за наемника! Колкото опит дава на героя ти, толкова опит дава и на помощника - не го дели на две!

Нямам никакъв опит с помощниците и се чудя какъв да си взема... Има най-различни - с много живот ама малко атака, с много атака ама с 60 живот... пък и дали да е мистик, стрелец или като мен? Дайте малко съвети, кое ще е най-добре?

Моят съвет е да ползвате помощник след 10то ниво, поради това, че до там се стига лесно, а пък и помощник 1 ниво неможе да носи дрехи и оръжие 2 ниво. По принцип е добре да се плати повече за по-добър помощник, защото наистина помага доста  ;)
Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен LucasBoy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 116
  • Karma: +11/-10
  • Е не ме ли знаеш?
    • Профил
    • Личната ми страница
    • Ел. поща
Re:Избора на помощник
« Отговор #4 -: Май 09, 2009, 01:47:57 pm »
Благодаря за съветите :) Към средата на седмицата явно ще си взимам помощник :)
Never argue with an idiot - he will lower you down to his level and beat you with experience!

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
Re:Избора на помощник
« Отговор #5 -: Май 09, 2009, 01:59:03 pm »
Не си прав за наемника! Колкото опит дава на героя ти, толкова опит дава и на помощника - не го дели на две!
Това не е вярно. Опитът, спечелен от битката е един и същи. Например 100.
Ако си сам, целият е за теб.
Ако си с един помощник - 100 / 2 = 50 опит за всеки от вас.
Ако си с трима помощници - 100 / 4 = 25 опит за всеки от четиримата.

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Избора на помощник
« Отговор #6 -: Май 09, 2009, 02:32:58 pm »
Все си мисля, че съм прав... нека някой друг да сподели...

Ето една битка за нагледност:

Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Избора на помощник
« Отговор #7 -: Май 09, 2009, 03:09:13 pm »
потвърждавам твърдението на Проб4о ... опита от дадена битка е целият за теб, когато си сам и се дели на 2, когато си с 1 наемник ... все още не съм пробвал с 2 наемника ...  ;)

Неактивен The_God

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 87
  • Karma: +16/-8
    • Профил
Re:Избора на помощник
« Отговор #8 -: Май 09, 2009, 06:16:04 pm »
потвърждавам твърдението на Проб4о ... опита от дадена битка е целият за теб, когато си сам и се дели на 2, когато си с 1 наемник ... все още не съм пробвал с 2 наемника ...  ;)
ако си с 2 наемника се дели на три... принципа е дали между учасниците в битката.. .демек ти и 2ма наемника правите трима, ако експирианса е 240 всеки взима по 80... ако сам влезнеш и ги биеш без наемници туй 240 няма с кой да го делиш и си го взимащш сам, но загубите ще са големи и там не знам какво още, защото досега не съм ползвал наемник, ама би трябвало да ти помага в битките  ;) :P аз съм алчен и искам всичкия екс да си е за мен  ;D 8)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Избора на помощник
« Отговор #9 -: Май 28, 2009, 11:50:58 am »
ХАХА - аз се чудя защо качвам толкова бавно... Не стига че му плащам баровска заплата ми и ще ме краде... Щом е така, до 10-то ще го взимам само в пукнатината(аз така и правя), а после май ще си почива доста :) Иначе избрах стрелец още на 7-мо мисля бях, дори може и 6 да съм бил... и си взех един 9-то и доста ми помогна, направо без него в пукнатината никакъв шанс за последните... Вече е 10-то и то доста преди мен, крадеца долен и наистина не може да облече втора категория и ще го уволня най вече заради това...