Автор Тема: Шанс за специална изработка  (Прочетена 4979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Шанс за специална изработка
« -: Декември 30, 2009, 02:00:22 am »
Лично мое мнение е, че шансовете за специална изработка трябва да са поне близки до реалността. Ето какво имам предвид:
Един играч с шанс за рядък предмет 2% изработва 5 итема - три от които рядки - личено наблюдение. Друг изработва 20 подред и нито един рядък - личен опит. Отсега чувам отговора - късмет брато. И аз пак отговарям - Имперски герой или Тото герой. И пак почват коментари от рода на... ирония, сарказъм, дръж се прилично и т.н.
Ето предложение което ще елиминира гореспоменатата конфронтация и пак тези с повече късмет няма да са ощетени. Просто тези с малко или никакъв късмет ще си получат поне минимума.

Когато имаш шанс за изработка на специален предмет например 12%, при първия опит той си остава 12%. При неуспех към този процент се прибавя кефициент 100/12 т.е. 8.33. Така при втора изработка на същия предмет шанса ти става 20.33. След всеки неуспех добавяме 8.33 докато накрая процента ти стигне 100. Както вече споменах, процента расте само при изработка на един и същ предмет, за да се избегне натрупване с ефтини предмети и при висок процент изработка на скъп предмет.

Все пак изключително обезкуражаващо е да направиш 100 предмета и да си дигнал 20 точки в професията. Знам, че има инструменти, но дори с 50% шанс системата може безброй пъти да генерира числа по-големи от 50 - все пак това си е генератор за случайни числа.

Моля ви поне да помислите по това предложение.
Благодаря предварително.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #1 -: Декември 30, 2009, 03:56:38 am »
А къде си видял 2% за рядък? След като минималния процент за рядък предмет без инструмент е 4% ... Че и лично наблюдение... Браво, браво....
И точно със инструмент 50% От 11 опита изкарах 6 епични така че едва ли е нужно и това което искаш.. късмета си е късмет нека не го правим закономерност..
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #2 -: Декември 30, 2009, 11:59:31 am »
Драгона е прав минимума е 4%.А за друго ти казваш за късмета.Аз с 8% шанс от 30 изработки не съм вадил нито един рядък такаче ако е имало такъв за извади толкова редки с  такъв шанс е егати късметлията.И друго вземи си един +50 процентов и дигаш занаята до легенда.Аз от 200 до 300 го дигнах с 30% само един!
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #3 -: Декември 30, 2009, 04:42:59 pm »
2% е грешка, имах предвид 12%.

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #4 -: Декември 30, 2009, 04:54:42 pm »
Не е чак толкова лоша идеята- защото късмета на човека го преследва навсякъде и ако нямаш късмет си си заминал със занаята. Но надали някой ще обърне внимание , камули да направят подобна промяна в занаятите. Все пак даваш 5 кинта и взимаш виртуалното чукле и почваш майсторенето ;)
Човешкото око е ненаситно!

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #5 -: Декември 30, 2009, 08:50:55 pm »
Ако можеш да си позволиш пилеене на пари за диаманти, няма да те спре натрупването на процента, така или иначе ще си вземеш инструмент за да стане много по-бързо. Става въпрос за тези, които не могат да пращат смс-и през ден.

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #6 -: Декември 30, 2009, 09:41:31 pm »
Ами аз лично мисля да разчитам на касмета :) Ще копувам от аукциона диаманти и от там мисля да повишавам % си за хубав предмет ... Нямам възможност да пращам не през ден ами през седмица смс и ми е доста хард играта но пък ме кефи , упорит съм и няма да се откажа :) (Ако разчетете като спам комента ми , изинявам се) Иначе хубава идея :)

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #7 -: Януари 04, 2010, 05:25:00 pm »
Взех си инструмент с 50%. От 38 изработени предмета само 10 бяха редки! Това, дами и господа, си е ОТВРАТИТЕЛНО!!! Процента е малко повече от 26, при 58 с инструмента и слайдер на максимум, т.е. 2.3 пъти под това, което би трябвало да бъде. Предполагам, че трябва да си взема още един инструмент за да си вдигна професията или казано на търговски език - 5 лева. А аз горкия си мислех, че играта е безплатна. Балжени са верующите (наивните). Харчете ми левчетат разумно :)

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #8 -: Януари 04, 2010, 05:30:12 pm »
Взех си инструмент с 50%. От 38 изработени предмета само 10 бяха редки! Това, дами и господа, си е ОТВРАТИТЕЛНО!!! Процента е малко повече от 26, при 58 с инструмента и слайдер на максимум, т.е. 2.3 пъти под това, което би трябвало да бъде. Предполагам, че трябва да си взема още един инструмент за да си вдигна професията или казано на търговски език - 5 лева. А аз горкия си мислех, че играта е безплатна. Балжени са верующите (наивните). Харчете ми левчетат разумно :)

Играта си е напълно безплатна!Никой не те кара да си го купуваш този чук!Преди като ги нямаше тези чукове занаятчийте как мислиш вдигаха занаята ?

pithtath

  • Гост
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #9 -: Януари 04, 2010, 05:33:40 pm »
Играта си е напълно безплатна!Никой не те кара да си го купуваш този чук!Преди като ги нямаше тези чукове занаятчийте как мислиш вдигаха занаята ?

Играта е частично безплатна, не и напълно!

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #10 -: Януари 04, 2010, 05:40:11 pm »
Абе лош късмет.Сега щи ми сажеш писна ми от тоз късмет и ще се върнеш на теорията си за Тото герой.Аз с 30% само едно чукле съм вдигнал от 200 до 300.
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #11 -: Януари 04, 2010, 05:45:19 pm »
Приятелю (BloodLine), отклоняваш се от темата. Основната идея е шанса да е такъв, какъвто се очаква да бъде. Затова има няколо различни видове инструменти. Когато си взимаш инструмент с 50% шанс вместо такъв с 30%, очакваш повече, нали така? Просто искам да получа това, за което си плащам, или поне близо до очакванията ми.
И понеже ти BloodLine, зачекна темата за напълно безплатната игра... Я ми кажи, колко години ще ти трябват за да вдигнеш герой до 35 ново (примерно) с две що годе развити професии, при това без да активираш премиум или пакети. Не ми отговаряй - просто помисли по въпроса.

П.С. Искам да съм пределно ясен. Нямам абсолютно нищо против заплащането, хората си заслужават награда за невероятната игра. Но измамните проценти изобщо не се вписват в пейзажа.

RoLeR ти сам си отговори :) но ще те дполълня. Когато играта е 100% безплатна, нека късмета властва. Но когато харчиш реални пари е малко (меко казано) изнервящо, не мислиш ли?

pithtath

  • Гост
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #12 -: Януари 04, 2010, 05:49:42 pm »
Приятелю (BloodLine), отклоняваш се от темата. Основната идея е шанса да е такъв, какъвто се очаква да бъде. Затова има няколо различни видове инструменти. Когато си взимаш инструмент с 50% шанс вместо такъв с 30%, очакваш повече, нали така? Просто искам да получа това, за което си плащам, или поне близо до очакванията ми.
И понеже ти BloodLine, зачекна темата за напълно безплатната игра... Я ми кажи, колко години ще ти трябват за да вдигнеш герой до 35 ново (примерно) с две що годе развити професии, при това без да активираш премиум или пакети. Не ми отговаряй - просто помисли по въпроса.

П.С. Искам да съм пределно ясен. Нямам абсолютно нищо против заплащането, хората си заслужават награда за невероятната игра. Но измамните проценти изобщо не се вписват в пейзажа.

RoLeR ти сам си отговори :) но ще те дполълня. Когато играта е 100% безплатна, нека късмета властва. Но когато харчиш реални пари е малко (меко казано) изнервящо, не мислиш ли?

Не са измамни процентите - купи си 100 чука от 50 диаманта и 100 чука от 25 диаманта, нулирай ги, извади  си статистиката за двата типа чукове и тогава ще разбереш....

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #13 -: Януари 04, 2010, 05:52:00 pm »
Ако можеш да си позволиш пилеене на пари за диаманти, няма да те спре натрупването на процента, така или иначе ще си вземеш инструмент за да стане много по-бързо. Става въпрос за тези, които не могат да пращат смс-и през ден.
Аз не съм дал никакви пари /реални/ за играта и все пак съм премиум и с 2 ордена + жълт чук и това на два героя.. така че никои никого не задължава да дава пари.. и само ще вметна че нито един диамант не съм получил даром така че да няма разни "ама ти получаваш от екипа" и т.н.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шанс за специална изработка
« Отговор #14 -: Януари 04, 2010, 05:52:39 pm »
Ок мак няма какво да кажа освен че лошият късмет в тая игра може да те откаже от нея.Аз имам що годе добър и съм доволен.
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D