Автор Тема: За арбалетите и лъковете  (Прочетена 2601 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kucholino

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 28
  • Karma: +10/-13
    • Профил
    • Ел. поща
За арбалетите и лъковете
« -: Януари 12, 2010, 01:13:57 pm »
Какво означават показателите ловкост -20 и точност -20 на арбалетите? Тези стойности от къде се отнемат-от мобовете, с които героя се бие или от уменията на мобовете? ???

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #1 -: Януари 12, 2010, 01:16:05 pm »
Намалява уменията на героя ти или на наемниците ти зависи на кого ще сложиш оръжието.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен гььг

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +13/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #2 -: Януари 12, 2010, 01:21:03 pm »
  Сваля атрибутите / ловкост и точност / на този който е екипиран с тях.

Неактивен kucholino

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 28
  • Karma: +10/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #3 -: Януари 12, 2010, 01:23:49 pm »
Каква е логиката тогава да се произвежда оръжие,което намалява ловкостта и точността на героя, вместо да ги увеличава и защо точно това обяснение-кратко,точно и ясно-не е дадено изобщо в разясненията за героите >:( Аз си мислех, че отнема от показателите на мобовете и за това екипирах героя си с него :( До 2-3 дни ще реша дали изобщо си струва да продължа играта при такова некоректно отношение на организаторите й към играчите. И аз съм наляла около 50-80 смса в нея *hmm*

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #4 -: Януари 12, 2010, 01:24:45 pm »
Ами защото иначе не е равностоен с лъка!
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #5 -: Януари 12, 2010, 01:29:45 pm »
Каква е логиката тогава да се произвежда оръжие,което намалява ловкостта и точността на героя, вместо да ги увеличава и защо точно това обяснение-кратко,точно и ясно-не е дадено изобщо в разясненията за героите >:( Аз си мислех, че отнема от показателите на мобовете и за това екипирах героя си с него :( До 2-3 дни ще реша дали изобщо си струва да продължа играта при такова некоректно отношение на организаторите й към играчите. И аз съм наляла около 50-80 смса в нея *hmm*

Всяко нещо което с минус по предметите (като броня, оръжие) оказва влияние на твоят герой или на наемниците които екипираш. Не се ядосвай. Смени си арбалета с лък и продължавай напред. Приятна игра. Да не забравя, че ако си избереш метателни копия за оръжие да знаеш, че след 12-ия рунд им намаляват минималните и максималните щети с 50 %.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #6 -: Януари 12, 2010, 01:36:43 pm »
Каква е логиката тогава да се произвежда оръжие,което намалява ловкостта и точността на героя, вместо да ги увеличава и защо точно това обяснение-кратко,точно и ясно-не е дадено изобщо в разясненията за героите >:( Аз си мислех, че отнема от показателите на мобовете и за това екипирах героя си с него :( До 2-3 дни ще реша дали изобщо си струва да продължа играта при такова некоректно отношение на организаторите й към играчите. И аз съм наляла около 50-80 смса в нея *hmm*
Логиката при арбалета, както и при някои други оръжия, които имат минуси, е че това са много тежки оръжия, притежаващи голяма ударна сила.
Но, бидейки тежки и трудни за управление, те забавят този, който ги използва.
Така, че голямата ударна сила се компенсира от теглото и усилията, които контрола на тези оръжия Ви костват.

Мисля, че интелигентна и начетена адвокатка като Вас би трябвало да знае колко време отнема опъването на тетивата на един арбалет.
Трябва да го сложите на земята, да настъпите с крак рамото му, да хванете тетивата с две ръце и да вложите цялата си сила, за да опънете тетивата.
На езика на цифрите тези усилия се изразяват като -20% ловкост и точност.
В замяна на това, обаче, можете да свалите произволна мишена с един критичен удар с този арбалет. Ако реализирате критичен удар.
Големи поражения за сметка на ловкост и точност.

Това е положението. И логиката.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен kucholino

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 28
  • Karma: +10/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #7 -: Януари 12, 2010, 01:38:51 pm »
Благодаря за отговора- имаш +че от мен :) Наистина обаче съм крайно възмутена от обвързаността на  продукта ,който получавам срещу 4.80 за 1 смс и развитието на героя ми.  До 1-2 дни ще съм наясно дали да продължавам да си  затварям очите за факта,че всъщност аз си плащам, за да бъда тестер за браузер игра, вместо на мен да ми плащат-тарифата е 5-8 лв.,за да тестваш и редактираш подобен продукт :(

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #8 -: Януари 12, 2010, 01:42:57 pm »
Каква е логиката тогава да се произвежда оръжие,което намалява ловкостта и точността на героя, вместо да ги увеличава и защо точно това обяснение-кратко,точно и ясно-не е дадено изобщо в разясненията за героите >:( Аз си мислех, че отнема от показателите на мобовете и за това екипирах героя си с него :( До 2-3 дни ще реша дали изобщо си струва да продължа играта при такова некоректно отношение на организаторите й към играчите. И аз съм наляла около 50-80 смса в нея *hmm*
Къде го видяхте това некоректно отношение. Предполагам имате предмети които дават + ** Сила (** замества число, да не стават недоразумения пак  :D ) е те УВЕЛИЧАВАТ силата ... та съвсем логично е когато имате предмет с "-" ловкост, тя да се НАМАЛЯ.

Неактивен kucholino

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 28
  • Karma: +10/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #9 -: Януари 12, 2010, 01:43:14 pm »
Логиката при арбалета, както и при някои други оръжия, които имат минуси, е че това са много тежки оръжия, притежаващи голяма ударна сила.
Но, бидейки тежки и трудни за управление, те забавят този, който ги използва.
Така, че голямата ударна сила се компенсира от теглото и усилията, които контрола на тези оръжия Ви костват.

Мисля, че интелигентна и начетена адвокатка като Вас би трябвало да знае колко време отнема опъването на тетивата на един арбалет.
Трябва да го сложите на земята, да настъпите с крак рамото му, да хванете тетивата с две ръце и да вложите цялата си сила, за да опънете тетивата.
На езика на цифрите тези усилия се изразяват като -20% ловкост и точност.
В замяна на това, обаче, можете да свалите произволна мишена с един критичен удар с този арбалет. Ако реализирате критичен удар.
Големи поражения за сметка на ловкост и точност.

Това е положението. И логиката.
А защо няма раздел в играта,който да обяснава именно това? Ако Ви задам въпроси от балистиката и дактилоскопията надали и Вие ще се сетите за наглед елементарни неща, ако не познавате цялостната концепция на тези науки *hmm*

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #10 -: Януари 12, 2010, 01:44:47 pm »
Това е отговор на Oton относно играта. Просто го цитирам :
Играта е напълно безплатна.
Изборът дали да плащате реални пари за диаманти или не, е напълно Ваш.
При положение, че играете безплатна игра, не можете да имате абсолютно никакви претенции към нейните собственици.
Такова е становището и на Комисията за защита на потребителите.

"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #11 -: Януари 12, 2010, 01:54:28 pm »
А защо няма раздел в играта,който да обяснава именно това? Ако Ви задам въпроси от балистиката и дактилоскопията надали и Вие ще се сетите за наглед елементарни неща, ако не познавате цялостната концепция на тези науки *hmm*
Какъв раздел по-точно предлагате да има в играта, при положение, че виждате минус бонуси на оръжието, боядисани в червено?
Госпожо... тук даже не става дума за тясна специализация.
Не зная дали сте играла други ролеви игри, но в изключително голяма част от тях тежките оръжия винаги имат отрицателни бонуси в характеристиките си, които да онагледят многото усилия, нужни, за да се оперира с тях.
Това се нарича баланс на геймплея.
Дори и да не сте тесен специалист, би трябвало да се досетите, че ако въпросните оръжия нямат отрицателен бонус, всички щяха да се екипират с тях.
В случая Ви се предоставя възможност да избирате - дали да жертвате ловкост и точност за голяма ударна сила или да предпочетете друго оръжие.
Не зная, но Вие сте първия човек, който е сметнал, че въпросните бонуси са насочени към враговете, които убивате с това оръжие.

А колкото до диамантите и до коректното отношение...
Може би емоциите Ви идват малко вповечко, защото, както виждате, седя и Ви отговарям каква е логиката на нещата.
Нали?
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен kucholino

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 28
  • Karma: +10/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #12 -: Януари 12, 2010, 02:19:29 pm »
Г-не, за 1ви път играя подобна игра и досещането за определени правила няма място тук.Наистина не ми е мястото тук ,като потребител на такъв продукт.Адв. Василева

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #13 -: Януари 12, 2010, 02:35:30 pm »
Адв. Василева, каня Ви в моята гилдия и ще Ви подаря оръжие по Ваш избор.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 02:38:46 pm от Oton »

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:За арбалетите и лъковете
« Отговор #14 -: Януари 12, 2010, 04:12:28 pm »
Адв.Василева въпреки негативните бонуси на арбалета,до 3та категория е доста по добър вариант от лък за призрачния ловец.Ако държите героя ви да се бие сам,без наемници арбалета пак е по добррия вариант заради доста по големите поражения,които прави с умението залп.Просто трябва да бъдат инвестирани повече точки в точността на героя за да може да бие всички мобове по картата сам,включително и в 5та категория.Като потрбител в играта,играещ със същия клас герой като вас мога да кажа,че ако арбалета нямаше тези негативни бонуси призрачния ловец използващ арбалет щеше да е в пъти по силен герой от всеки друг в играта и това би развалило нейния баланс и съответно удоволствието от нея.