Автор Тема: Изненади при мултиетапните битки  (Прочетена 6610 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
на мен пък ми се струва, че при многостепенните битки има 'изненади' ... не очаквайте всеки следващ път нещата да се повтарят ...  ;)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Зададох въпрос ама...
« Отговор #1 -: Май 30, 2009, 08:45:45 pm »
на мен пък ми се струва, че при многостепенните битки има 'изненади' ... не очаквайте всеки следващ път нещата да се повтарят ...  ;)

Няма изненади. Враговете които се падат са в рамките на описаното, няма да се биете с лъв, ако пише глиган.
« Последна редакция: Май 31, 2009, 07:32:38 am от isolde »

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Зададох въпрос ама...
« Отговор #2 -: Май 30, 2009, 09:07:04 pm »
сигурна ли си че при всяка многостепенна битка - всичко се повтаря по един и същи начин ... и не съм казал, че ако пише глиган ще излезе лъв ... 'изненада' за мен е факта, че последващите битки не винаги са еднакви ...

Няма изненади. Враговете които се падат са в рамките на описаното, няма да се биете с лъв, ако пише глиган. Моля изпозвайте темата само за публикуване на информация засягащата бойните зони.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #3 -: Май 30, 2009, 09:59:52 pm »
Земя - "Равнината на надеждата"
Мултистепенна зона - "Пукнатината на мъртвеца"
Вид противник - Обикновен бандит, Обикновен крадец
Стартов левъл - 7 - 7
Брой (битка 1-ва) - Група 2
Битка 2-ра - 8-8; Група 2
Битка 3-та - 9-9; Група 2
Битка 4-та - 9-9; Група 2
Битка 5-та - 7-9; Сам,Група 2, Лидер
със сигурност има различни варианти ... примерно едвали само аз съм срещал група от 3 в тая пукнатина , нивата им също са различни ,но нали  и малко изненада трябва да има ...

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Зададох въпрос ама...
« Отговор #4 -: Май 31, 2009, 07:29:49 am »
Земя - "Равнината на надеждата"
Мултистепенна зона - "Пукнатината на мъртвеца"
Вид противник - Обикновен бандит, Обикновен крадец
Стартов левъл - 7 - 7
Брой (битка 1-ва) - Група 2
Битка 2-ра - 8-8; Група 2
Битка 3-та - 9-9; Група 2
Битка 4-та - 9-9; Група 2
Битка 5-та - 7-9; Сам,Група 2, Лидер
току що се разбих на битка 5-та - с лидера

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #5 -: Май 31, 2009, 07:30:36 am »
със сигурност има различни варианти ... примерно едвали само аз съм срещал група от 3 в тая пукнатина , нивата им също са различни ,но нали  и малко изненада трябва да има ...
да наистина на последната битка излизат 3-ма

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Зададох въпрос ама...
« Отговор #6 -: Май 31, 2009, 07:36:43 am »
сигурна ли си че при всяка многостепенна битка - всичко се повтаря по един и същи начин ... и не съм казал, че ако пише глиган ще излезе лъв ... 'изненада' за мен е факта, че последващите битки не винаги са еднакви ...


Разбира се, трябва човек да уточни какво е изненада :) Мога да кажа че засега съм се била в няколко бойни мултиетапни зони и винаги ми се е падало какво то пише че МОЖЕ да ми се падне. Тоест може да е глиган ниво 15 или 16, 17, 18, 19, но това си го пише в условието така че за мен не е изненада ако е глиган ниво 19, просто лош късмет :)

Следващите битки не би трябвало да са еднакви, затова има вариации в нивото и понякога типа на чудовищата :)

да наистина на последната битка излизат 3-ма

Нямам поглед върху боя в пукнатината, там не съм ходила въобще. Но в последната битка не са ли четирима ?

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #7 -: Май 31, 2009, 04:32:42 pm »
идеята на някои хора да опишат предварително какво ще се случи в дадена конкретна многоетапна битка ме накара да говоря за 'изненада' ... т.е. няма как да знаете предварително какво ще се случи въз основа на предишно минаване от там ... и наистина знам и потвърждавам факта, че преди всяка конкретна битка пише какво би могло да те очаква и се случва едно от възможните ...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #8 -: Юни 06, 2009, 08:37:59 am »
Аз пък от 7 до 10 съм качвал почти само в пукнатината, вярно че е доста зор и доста предварителна подготовка изисква, за храни отвари и екипировка, но ако не си премиум е направо отвратително да ходиш другаде... Бърлогата е другия добър вариант за мен, ако си по слабичък :) Във всички други местности можеш спокойно да ходиш, защото за да те победят, трябва да отидеш гол или да си развил героя максимално зле :) Описанията обаче не са съвсем коректни, аз поне не разбирам това описание като 3-ма "Битка 5-та - 7-9; Сам,Група 2, Лидер"...

И на много други места е така. Но забелязах друго - когато някъде има два варианта, примерно сам и група 2, тогава пише "сам,група 2", което явно трябва да значи "сам или група 2". А когато става дума за един вариант, тогава пише "сам,,лидер", което трябва да се чете "сам и лидер", т.е. двама, но единия е лидер. Ако беше "сам или лидер", т.е. или само лидер или само обикновен, тогава ще пише "сам,лидер", разликата е в броя на запетайките за който не е забелязал, като една запетайка е "или", а две запетайки са "и". Но все си мисля че би било доста по разбираемо ако просто се излозват съответните съюзи :) Примерно:
1. Сам и Лидер
2. Сам или Лидер
3. Сам и/или Лидер <-- този вариант май не е предвиден :)

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #9 -: Юни 08, 2009, 08:41:17 pm »
няма нужда от никакви съюзи - лидерът винаги е 'окомплектован' с посочената максимална бройка от останалите ... така че ВИНАГИ е лидер И група от колкото е написано преди битката ...


Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #10 -: Юни 08, 2009, 09:57:27 pm »
няма нужда от никакви съюзи - лидерът винаги е 'окомплектован' с посочената максимална бройка от останалите ... така че ВИНАГИ е лидер И група от колкото е написано преди битката ...


Тогава тук трябва да са 4?
Цитат
Аз поне не разбирам това описание като 3-ма "Битка 5-та - 7-9; Сам,Група 2, Лидер"...

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #11 -: Юни 08, 2009, 11:55:04 pm »
ще се опитам да го кажа така - може да се появи Сам - т.е. един противник ... или Група 2 - т.е. двама противника ... или Лидер - т.е. лидер плюс още двама - стават трима ... дано сега да е ясно ... или в случая Лидер означава Група 3, само дето единия от тримата е мнооого 'як' ...  ;D
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 11:57:18 pm от ivanik »

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #12 -: Юни 09, 2009, 07:04:22 am »
ще се опитам да го кажа така - може да се появи Сам - т.е. един противник ... или Група 2 - т.е. двама противника ... или Лидер - т.е. лидер плюс още двама - стават трима ... дано сега да е ясно ... или в случая Лидер означава Група 3, само дето единия от тримата е мнооого 'як' ...  ;D
Добре, нека е така :) Тогава би ли ми обяснил, защо от 100 пъти 100 пъти се появи Лидер. Направо да изтрият другите два варианта, като няма да се появяват или да го оправят, понякога да се падат и те, все пак...

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #13 -: Юни 10, 2009, 08:11:05 pm »
на мен са ми се падали и другите ... не мога обаче да се върна и да проверя ... ;)

Добре, нека е така :) Тогава би ли ми обяснил, защо от 100 пъти 100 пъти се появи Лидер. Направо да изтрият другите два варианта, като няма да се появяват или да го оправят, понякога да се падат и те, все пак...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Изненади при мултиетапните битки
« Отговор #14 -: Юни 10, 2009, 11:01:33 pm »
на мен са ми се падали и другите ... не мога обаче да се върна и да проверя ... ;)

Защо да не можеш :)