Автор Тема: Свалете цената на стоманта!!!  (Прочетена 6446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Свалете цената на стоманта!!!
« -: Януари 17, 2010, 11:38:33 pm »
Това е писмо, с което призовавам всички играчи (които всъщност сме доста малко в момента), които купуват стомана, а си нямат мулета да спрат да я изкупуват на цена 18-20К. Това е икономически неизгодно прост - няма как да правя бронии при тия цени - едно "Облеклото на рицаря" излиза 300-350К, ако си купиш и перлата на цена 90-100К...

Моля всички производители на стоманени руда и кюлчета - осъзнате се, хора - свалете тая цена!

Пускайте на 14 бона и Ви обещавам да изкупувам всичко!

Обръщам се най-вече към собствениците на акаунтите Lidka, furfi, io_titi, аnton4ev, DEVINELCF, HaBabAtiBabA, brute и Аlex_1, които са създали абсолютен картел и на рудния и на пазара за кюлчета...
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 11:44:16 pm от Barbagalo »

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #1 -: Януари 17, 2010, 11:52:08 pm »
Свалете цената на перлите!!!
Това е писмо, с което призовавам всички играчи, които купуват перли, а си нямат мулета да спрат да ги изкупуват на цена 100-120К. Това е икономически неизгодно прост - няма как да правя бронии при тия цени - едно "Облеклото на рицаря" излиза 300-350К, ако си купиш и стоманата на цена 18-22К...

Моля всички производители на скъпоценни перрли - осъзнате се, хора - свалете тая цена!

Пускайте на 14 бона и Ви обещавам да изкупувам всичко!

**************
Дано си разбрал! :)
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #2 -: Януари 18, 2010, 12:13:51 am »
Не се ебавай с мен, Дебеланко Джим, като си имаш проблем намирай си му решение. Ако не искаш да сваляш цената - недей, но не се ебавай с постовете ми. Изтрий си мизерния коментар и не пиши повече в тая тема.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #3 -: Януари 18, 2010, 01:49:01 am »
А темата какво общо има с Тържище?
Ако няма да продаваш нищо в тая тема мястото и не е тук!
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #4 -: Януари 18, 2010, 08:21:39 am »

@Dragonow: Пич, този момент ти обягнал май ---------> "Пускайте на 14 бона и Ви обещавам да изкупувам всичко!"

newcomer

  • Гост
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #5 -: Януари 18, 2010, 08:28:30 am »
Свалете цената на медната руда!!!
Това е писмо, с което призовавам всички играчи, които купуват медни кюлчета, а си нямат мулета да спрат да ги изкупуват на цена ъъъ...забравих каква беше. Това е икономически неизгодно, просто няма как да правя оръжия и брони при тия цени - това е безобразие.

Моля всички копачи на медна руда - осъзнате се, хора - свалете тая цена!

Пускайте на 14 бона и Ви обещавам да изкупувам всичко!

Опа, каква цена написах  :o

Неактивен tuktam

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +4/-10
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #6 -: Януари 18, 2010, 08:35:39 am »
Стига се ебавахте с човека :)
Това , което има значение е тук и сега ...

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #7 -: Януари 18, 2010, 08:35:50 am »
Дай сега малко по-сериозно:
Щом купуваш един ресурс, но си недоволен от цената му - значи не го произвеждаш.
Не си миньор.
Кожар си.
ОК, но от кожи също се правят хубави неща - наблегни на тях.
А да недоволстваш от цените няма смисъл - никой няма да те послуша, докато няма интерес.
И аз не съм доволен от цените на кожите, но си мълча.
Ювелирите надали са доволни от цената на златото, но досега не съм видял някой да призовава за намаляването й.
Надали има и кой знае колко доволни от цената на диамантите, ама...
С една дума - прави каквото можеш, пък да става каквото ще! *freak*
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

newcomer

  • Гост
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #8 -: Януари 18, 2010, 08:45:05 am »
Това е същността на пазарния механизъм Barbagalo. Търсене и предлагане. Да предлагаш цена, която е в ущърб на продавачите е меко казано странно. Просто няма да се й се обърне абсолютно никакво внимание.

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #9 -: Януари 18, 2010, 08:57:14 am »
Това с налагането на цени са го правели англичаните в Китай: ние ще купуваме вашата коприна, памук, чай и еди-какви си цени, а вие - нашия опиум - на еди-какви си.
С тази подробност, че в това време няколкостотин английски фрегати, канонерки и разрушители са били насочили оръдия към Шанхай. По друг начин не става!
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #10 -: Януари 18, 2010, 09:02:36 am »
@newcomer: И твоето мнение тук беше безрайно излишно и разбира се обидно, каквато беше целта ти... Ти си поредният човек, който не засвидетелства никакво уважение към постовете на хората. Няма нужда точно ти да ми обясняваш на мен що е пазарен механизъм и какви са неговите основни принципи. Ако искаш може да дойдеш да си сравним икономическите дипломи - чия от кой университет е. И още повече да ми казваш кое е добре за кой и кое не. Целта на този пост е именно да накара хората, които купуват стомана да спрат да купуват за малко, така че прозиводителите просто да се усетят и да намалят малко цените, защото реално всичко в тая игра поскъпва постепенно и по-важното безсмислено, като в реални капиталистически условия, което е лесно променимо, защото все пак света е създаден от програмисти.
Разбери ме правилно - плоски подигравки от твоя тип и този на дебеланкото Джим просто не се желаят...
Още по-малко, че не казваш нищо смислено, а просто спамиш, което всъщност доказва колко е точно висока твоята форумна култура.
Ако имаш да кажеш нещо адекватно по темата - давай! В противен случай си трай, произвеждай, кови, бий се и коментирай другаде.

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #11 -: Януари 18, 2010, 09:04:58 am »
@FatJim: Aко искаш може в общи приказки да си поговорим за икономическото развитие на Индокитайския полуостров между двете световни войни, но сега се концетрирай върху това как хората ще спрат да ти купуват стоманата и ще започнат отново, чак когато свалиш цената с едно 15 до 25 на сто ;)

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #12 -: Януари 18, 2010, 09:10:20 am »
За Бога, братя не купувайте! - ами-и-и-и, щом казваш, може и да е икономически подход :)
Ок - нека си поговорим в Общи приказки (но какво общо има Индикотай - така и не разбрах! А и опиумните войни не се падат между двете световни)
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен tuktam

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +4/-10
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #13 -: Януари 18, 2010, 09:16:32 am »
Щом има хора които купуват на тази цена ще има и хора които продават . А дори цената да е прекалено висока стоката ще бъде върната от пазара и пусната на по-ниска цена за да се продаде , като тази тема е напълно излишна .
Това , което има значение е тук и сега ...

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #14 -: Януари 18, 2010, 09:26:29 am »
@FatJIm: За бога, братя, не купувайте! - е добър вариант, когато общо купуващите на пазара са 4 души.
@tuktam: Tи какви констатации правиш фундаметални - кланям ти се.