Автор Тема: Свалете цената на стоманта!!!  (Прочетена 6437 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

newcomer

  • Гост
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #15 -: Януари 18, 2010, 11:05:31 am »
@newcomer: И твоето мнение тук беше безрайно излишно и разбира се обидно, каквато беше целта ти... Ти си поредният човек, който не засвидетелства никакво уважение към постовете на хората. Няма нужда точно ти да ми обясняваш на мен що е пазарен механизъм и какви са неговите основни принципи. Ако искаш може да дойдеш да си сравним икономическите дипломи - чия от кой университет е. И още повече да ми казваш кое е добре за кой и кое не. Целта на този пост е именно да накара хората, които купуват стомана да спрат да купуват за малко, така че прозиводителите просто да се усетят и да намалят малко цените, защото реално всичко в тая игра поскъпва постепенно и по-важното безсмислено, като в реални капиталистически условия, което е лесно променимо, защото все пак света е създаден от програмисти.
Разбери ме правилно - плоски подигравки от твоя тип и този на дебеланкото Джим просто не се желаят...
Още по-малко, че не казваш нищо смислено, а просто спамиш, което всъщност доказва колко е точно висока твоята форумна култура.
Ако имаш да кажеш нещо адекватно по темата - давай! В противен случай си трай, произвеждай, кови, бий се и коментирай другаде.

Сaрказма е абсолютно излишен в случая.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 02:14:21 pm от Jane_air »

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #16 -: Януари 18, 2010, 11:15:10 am »
@newcomer: Хахах, btw действително имам проблеми с нервите и ги лекувам и донякъде реагирам остро на хората :D :D :D Но истината е, че намесата ти в тая тема беше абсолютно неуместна, освен ако не си някой от совствениците на акаунтите от стоманения картел, а дори и така да е пак не каза нищо смислено освен да се позаяждаш, което просто не ти прави чест. Т.е. с проблемни нервни или не - твоите изказвания са просто неуместни и безконструктивни, newcomer, спамеро...

Неактивен Jane_air

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 66
  • Karma: +36/-9
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #17 -: Януари 18, 2010, 01:05:03 pm »
Barbagalo, от дотук прочетеното единствено вие преминавате границата на добрия тон и шегата в този форум. Моля да се успокоите малко.

Оценяваме призива ви, както аз така и всички четящи форума. Прочетохме го , разбрахме го. Смятам не е нужно да повтаряте, всички сме интелигентни хора разбираме и от първия път. Ако след призива ви все още има предлагащи и купуващи на високи цени, моля приемете това като техен личен избор и го уважавайте за което ще си позволя да Ви благодаря ви предварително!

Неактивен brute

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +1/-3
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #18 -: Януари 18, 2010, 02:28:41 pm »
Barbagalo много се смях на поста ти :), но сега сериозно - да обосновем всяка цена на оръжие; броня....т.н. юзерите, които продават брони си имат асс за кюлчета и те не купуват, но по важния въпрос е не защо е толкова скъпа рудата, а защо са толкова скъпи оръжията или брониите ? та, как аз да си купя меч за 1 000 000 злато, като от една битка аз съм само на загуба, колкото и злато или предмети да ми изпаднат или как да си купувам диаманти по 23 к ????  всичко е елементарна икономика, докато крайният продукт разсте на ресурса задължително ще се увеличава !!!!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #19 -: Януари 18, 2010, 03:31:14 pm »
... но сега сериозно - да обосновем всяка цена на оръжие; броня....т.н. юзерите, които продават брони си имат асс за кюлчета и те не купуват, но по важния въпрос е не защо е толкова скъпа рудата, а защо са толкова скъпи оръжията или брониите ? ...

Веднага ти правя проста сметка по текущи цени:
понеже гледам си 4-та категория, воин, да сметнем колко струва една такава броня...
Стоманена кована броня с опал (даже няма да смятам с облеклото на рицаря, че сметките съвсем криви ще излязат...) се прави от 10 стоманени кюлчета, 2 тежки кожи и 1 скъпоценен опал...
такааа... 10 кюлчета по моментните цени на пазара са в добрия случай 150 000 (в момента няма такава оферта, най-ниската е за 190 000...), кожите да ги сложим по 2 000 и 1 000 за опала. Това прави себестойност 155 000 (като тук няма да слагам цената на занаятчийския инструмент, моментална изработка и разни други глезотийки, които струват диаманти...)
За да излезе епична трябват няколко опита... може да е 1, но може и да са 20 (имам няколко дни без произведен епичен предмет, с жълт чук)... средно 10 опита...
и какво излиза - трябва да ти продам бронята за 1 550 000, за да съм на 0  *hmm*

За пета категория пък въобще няма да смятам, че онзи ден продаваха кюлчета адамантий за по 70к бройката... други ресурси просто не се продават...

Казваш, че всички майстори си имали герои да им копат... мен ако питаш си е от принуда... пък и да не мислиш, че развитието на такъв герой е безплатно?!?

Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #20 -: Януари 18, 2010, 03:51:24 pm »
Ех тоя Барбагало изложи се много с подобни теми но простено му е
иска хем да си вдига опита хем кожици да си дере и на пазара да дере е как бе баце става тоя филм.......   *HUNTER* а някой ни нагласиха играта така добре че без мултита не вървиш на никъде, а ти искаш изделия от стомана искай но някои хора доста са инвестирало с тоя мултита че да имат тая стомана
И не ми реви че ти била скъпа ти не можеш да оцениш колко е реалната стойност на едно кюлче стомана за адамантйи да не говоря мога да дам само на 1 снимка да си имаш.
Когато някой бара по играта и платените екстри ни стават много за да произведем 1 епичен предмет цени няма да падат а само ще се вдигат
Така е ,едни ще лакомеят да ни слагат още ограничения и платени екстри а други ще се мъчат да играя
Кои знае  са може да ни пуснат лилави инструменти +100 за 100 диаманта и да тунинговат и жълтите както стана това с тия +30  *freak*
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 03:54:00 pm от Sensei »

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #21 -: Януари 18, 2010, 04:23:14 pm »
в момента няма смисъл да си занаятчия,защото във съвсем малко случей занаятчиите не излизат прецакани-50 диаманта за легендарен чук = средно 1 200 000 , да речем че ще изработва меч за него трябва по 6 стоманено кюлче ,твърд камък за точене и  скъпоценен камък, 6 стоманено кюлче=170к ,твърд камък за точене 3к и скъпоценен камък 1к
1 200 000 +50(170 000 + 3000+1000)=
1 200 000 + 8 700 000=
9 900 000                 дали някой ще ги избие ???
   дано да не сам направил грешка,че тази математика ми е мъгла :'(  *UNDECIDED*  :D
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 04:34:25 pm от dr8k »

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #22 -: Януари 18, 2010, 05:06:51 pm »
От тези 50 проби колко % шанс за епичен имаш ? Без никакви лоши чувства питам от личен интерес, понеже почнах скоро и развивам занаят усилено.

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #23 -: Януари 18, 2010, 05:15:49 pm »
еми със легендарен чук 54% za рядък 27% за легендарен i 13,50 % за епичен .Това е със x8

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #24 -: Януари 18, 2010, 05:27:34 pm »
еми със легендарен чук 54% za рядък 27% за легендарен i 13,50 % за епичен .Това е със x8

само да те поправя, че това е без множител, с множител е:
Шанс за създаване:
Рядък %58.00
Легендарен %29.00
Епичен %14.50


пп: по-горе писаха, че всеки майстор е с мулета е аз съм пример за такъв без мулета! нямах нито един допълнителен героя, само сега преди 1-2 седмици се принудих да почна да си вдигам такъв заради цените на пазара, но и той засега е само доплнителен разход

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #25 -: Януари 18, 2010, 05:31:44 pm »
само да те поправя, че това е без множител, с множител е:
Шанс за създаване:
Рядък %58.00
Легендарен %29.00
Епичен %14.50


това плюс занаятчийски орден
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #26 -: Януари 18, 2010, 05:48:49 pm »
не без орден съм, няма диаманти за орден с орден става 15.95 (по спомен)
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 05:57:28 pm от night_shadow »

Неактивен Barbagalo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 72
  • Karma: +4/-26
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #27 -: Януари 18, 2010, 06:11:42 pm »
Ето сега сметка за "Облеклото на рицаря", при необходими материали 12х стоманено кюлче, 2х тежка кожа 1х перла:

12х 18-19 000 + 2х 2К + 1х 100-110К = 216-228К + 4К - 100-110к = 320-344К
Ако излезе Епик без ловкост и с повече жизненост трябва да му искам 5 милиона ли?
А на мен в момента ми тряба стомана и направих този апел до всички консуматори, защото съм приготвил една много стабилна цифра перли и искам да задоволя търсенето на кавони предмети с перли в КАТ 4... Но как ще стане при тия цени - НЕ МИ Е ЯСНО.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #28 -: Януари 18, 2010, 06:36:56 pm »
Ето сега сметка за "Облеклото на рицаря", при необходими материали 12х стоманено кюлче, 2х тежка кожа 1х перла:

12х 18-19 000 + 2х 2К + 1х 100-110К = 216-228К + 4К - 100-110к = 320-344К
Ако излезе Епик без ловкост и с повече жизненост трябва да му искам 5 милиона ли?
А на мен в момента ми тряба стомана и направих този апел до всички консуматори, защото съм приготвил една много стабилна цифра перли и искам да задоволя търсенето на кавони предмети с перли в КАТ 4... Но как ще стане при тия цени - НЕ МИ Е ЯСНО.


Еми или ще задоволиш търсенето въпреки високите цени,или ще оставиш играчите 4к да се самозадоволят,но така няма да може да задоволиш нуждите си от злато :)

Неактивен toniboni5

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +50/-218
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Свалете цената на стоманта!!!
« Отговор #29 -: Януари 18, 2010, 06:38:38 pm »
Еми или ще задоволиш търсенето въпреки високите цени,или ще оставиш играчите 4к да се самозадоволят,но така няма да може да задоволиш нуждите си от злато :)
Нуждата от злато аз си я осигурявам от ЕсЕмЕс-и, пък не знам за вас...
Предложеният от Вас на аукциона Светещите юмруци бе купен. Получихте 14250000 злато. *THANK*