Автор Тема: Добра идея-пазар  (Прочетена 8989 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #30 -: Януари 18, 2010, 09:40:28 pm »
е жалко,значи занаятчиите ще си останат прецакани !!

Ще си прецакан само ако не мислиш практично ;)  :D

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #31 -: Януари 18, 2010, 09:46:53 pm »
ако си купиш легендарен инструмент само той ти струва към 1 120 000  отделно за желязо или стомана пo 6 ,аз го бях сметнал в една друга тема и се получи към 9 000 000 някой ги избиват но повечето не

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #32 -: Януари 18, 2010, 09:48:34 pm »
Инструмента е само заизработване ... Играй (бии се или дори копай) за да изкараш парите за ресурсите ;) Аз си карам от 3 дни с 3к злато, но реших да сека тъмен ясен и да ги скъсам  :D

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #33 -: Януари 18, 2010, 09:50:53 pm »
Инструмента е само заизработване ... Играй (бии се или дори копай) за да изкараш парите за ресурсите ;) Аз си карам от 3 дни с 3к злато, но реших да сека тъмен ясен и да ги скъсам  :D
ПЕРВЕРЗНИК  :D  :D  :D базик

Неактивен Imperialist

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 6
  • Karma: +1/-0
  • Do or Die!
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #34 -: Януари 18, 2010, 09:52:45 pm »
Да но ти се замисли от микроикономическа гледна точка...единствените платежоспособни за диаманти герои са от 3-та категория нагоре, а за останалите категории няма начин просто да изкарат пари и за диаманти...и при положение че цената на диамантите нараства всеки ден то някой ден може да окаже че и 3-тата категория няма да са платежоспособни....получава се все по малък платежоспособен кръг и със нарастването на доходите им(печалбата на все повече злато), т.к. реално те въздействат основно върху търсенето - то цената на диамантите ще продължи все повече и повече да расте.

Накратко крафтърите(те са най засегнати според мен) 2-ра и 3-та категория могат да се откажат от използването на диаманти.

С идеята ми да се сложат категории на диамантите примерно: търсенето ще въздейства само платежоспособния кръг от съответната категория герои, а не от по-горните....И повтарям: не знам обаче дали това е по възможностите на програмистите на играта
A new power is rising!

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #35 -: Януари 18, 2010, 09:53:35 pm »
Занаятчиите имат избор - оставят занаята и хващат гората, тоест стават бойци. Пак ще повторя предмети не липсват на пазара имам предвид качествени такива. Малко са, но в никакъв случай не липсват. Така, че явно има и занаятчии, които не са прецакани. :)

Я пак съжалявам, но дори за един герой няма епични предмети на пазара.. а диамантите като бяха по 10-15к имаше за по 2-3 героя да облечеш с епици..  *hmm*
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #36 -: Януари 18, 2010, 10:04:46 pm »
Като няма епици е пълно със легендарни. Това е положението. И аз търся плетени ръкавици, броня и шлем за стрелец в лилаво, но уви не се предлагат ... засега.

Неактивен jasminta

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +28/-18
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #37 -: Януари 18, 2010, 10:15:32 pm »
аз напълно подкрепям първоначалната идея на темата да се върне стария вариант на аукциона дето можеше да се пазарува и с диаманти и сас злато  ;) ;) ;)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #38 -: Януари 18, 2010, 10:17:06 pm »
Ти незнам дали помниш обаче тогава нямаше епик под 200д ... аз лично не съм готов да дам 20 лева за 1 броня ... :( Така си е добре ...

pithtath

  • Гост
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #39 -: Януари 18, 2010, 10:23:04 pm »
И цените на СМС ли да са по категории ? Не стана ли ясно, след отварянето на 1000 теми по въпроса, че цените на диамантите в злато определяте вие като играчи. Екипът е създал средата, в която да се случва размяната. И все пак някак си не отчитате, че имате възможност да разменяте нищо за нещо. А ако не разполагахте с такава опция и единствената възможност да сте премиум е да платите със реални пари ? Щяхме ли да имаме тази дискусия. Кой щеше да е виновен ? Или щеше да се намери някой да иска намаление на цената, защото примерно има криза. Не стига, че ви се дава шанс само чрез игра да заработите премиума си, но и сте недоволни от това. Имате две опции СМС или Злато. Ако не ви харесва едната изберете другата. Няма лесни неща. Научете се да се справяте със ситуацията.

Идеята за диамантите по категории я лансирах аз, очевидно е, че категориите не са балансирани, което е напълно нормално->качваш нива->ставаш по-силен и т.н. НО, това е бета версия все пак, реално се плаща за бета тестинг (аз лично съм бил бета тестър в истинския смисъл на думата), така че все още е нормално да може да се играе без да се плаща задължително. В крайна сметка ние откриваме бъговете, а идеите пък, които даваме, са най-ценното нещо (дори и да са кофти, се премислят и т.н.->трупа се опит). Следва, че за момента играта е добре направена от тази гледна точка, но някоя и друга промяна с цел подмомагане на прощъпулниците няма да е зле.

Неактивен jasminta

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +28/-18
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #40 -: Януари 18, 2010, 10:24:33 pm »
значи аз сам готова да дам 20лв за да я изработя и после като я пусна да се продава на горе долу сносна цена (да не кажа ниска за това което сам вложила) и се по4ват едни съобщения "много е скапа ама много я искам" и тем подобни мранканици ... за това нищо не е като хората в играта

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #41 -: Януари 18, 2010, 11:14:39 pm »
Между другото диамантите май намериха реалната си цена,от седмица се въртят около 20-23к.Едва ли ще скочат скоро нагоре.

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #42 -: Януари 19, 2010, 12:59:42 am »
От сега ти казвам кога ще скочат - като се пуснат всички рецепти 5-та категория. Скоро след това ще станат поне 28к, и това в най-добрия случай.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #43 -: Януари 19, 2010, 01:07:25 am »
От сега ти казвам кога ще скочат - като се пуснат всички рецепти 5-та категория. Скоро след това ще станат поне 28к, и това в най-добрия случай.

Възможно е.Но по мое мнение потреблението на диаманти от героите 5к е достигнало връхната си точка.В момента всеки копае адамантий с диаманти или вдига занаята максимално бързо с евтините рецепти.Мисля че няма накъде повече да трябват диаманти за 5к.Ресурс се добива страшно трудно,най-вече дърво и кокали,както сам си забелязал предполагам и това ще ограничи в някаква степен производството,оттам и купуването на диаманти.Да не забравяме,че дропа на злато и предмети беше доста понамален,което също оказва влияние.Но може просто аз да си мисля това,а да се случи точно обратното и да има пак скок в цената ;)

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Re:Добра идея-пазар
« Отговор #44 -: Януари 19, 2010, 01:14:00 am »
Не трябва да се забравя и че ще се трябва да се пускат още провинции 5-та категория, които ще решат проблемите с ресурсите. Ако в тази добиването на кости е трудно, в някои от другите все ще има мобове, които да щедро да си предоставят кокалите. А с по-добрите рецепти и съответно по-добрите предмети ще стане доста лесно за мнозинството герои да си бият на най-трудните места, където и дропът е по-голям.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.