Автор Тема: Въпрос за заявките за ресурс  (Прочетена 1079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен diablo_lod

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 102
  • Karma: +11/-21
    • Профил
    • Ел. поща
Въпрос за заявките за ресурс
« -: Януари 20, 2010, 02:33:50 pm »
Здравейте,
първо да се извиня ако има такава тема, но прегледах няколко подобни от които не успях да придобия точен отговор на въпроса ми.

Как точно се определя кой получава пуснатият ресурс?

За да изясня какво точно искам да разбера ще дам следния пример: Човек Х е пуснал заявка за закупуване на въглища на цена 100 злато за брой, човек У е пуснал също такава заявка самоче за 99 злато за брой и на човек Х заявката е по-стара като време. Аз пускам сега въглища за 99 злато. Кой ще ги вземе? У защото е уцелил точната сума която аз искам или Х защото офертата му е по стара?

Благодаея предварително.
"I don't have a drinkin' problem! I drink, I get drunk, I fall down. No problem!"

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Въпрос за заявките за ресурс
« Отговор #1 -: Януари 20, 2010, 02:44:09 pm »
Здравейте,
първо да се извиня ако има такава тема, но прегледах няколко подобни от които не успях да придобия точен отговор на въпроса ми.

Как точно се определя кой получава пуснатият ресурс?

За да изясня какво точно искам да разбера ще дам следния пример: Човек Х е пуснал заявка за закупуване на въглища на цена 100 злато за брой, човек У е пуснал също такава заявка самоче за 99 злато за брой и на човек Х заявката е по-стара като време. Аз пускам сега въглища за 99 злато. Кой ще ги вземе? У защото е уцелил точната сума която аз искам или Х защото офертата му е по стара?

Благодаея предварително.
По-високо предложената цена , като на този който я е предложил му се връща по 1 злато за брой в този случай. Ако предложената изкупна цена е еднаква Х100 и от двамата,  се гледа коя е първо пусната.
Поне така трябва да е.

pithtath

  • Гост
Re:Въпрос за заявките за ресурс
« Отговор #2 -: Януари 20, 2010, 03:00:19 pm »
По-високо предложената цена , като на този който я е предложил му се връща по 1 злато за брой в този случай. Ако предложената изкупна цена е еднаква Х100 и от двамата,  се гледа коя е първо пусната.
Поне така трябва да е.

Krest, наблюдавал съм как е при диамантите, винаги е по-старата оферта и размера и стойността на заявката нямат значение (при цена заявка>цена оферта)...ако е същото както при пазара на диаманти все пак...
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 03:03:24 pm от pithtath »

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Въпрос за заявките за ресурс
« Отговор #3 -: Януари 20, 2010, 03:05:57 pm »
Да така е по-правилно , правилото е FIFO -Първо влязла Първо излязла .