Автор Тема: Въпроси относно Генералния щаб  (Прочетена 2458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Въпроси относно Генералния щаб
« -: Февруари 09, 2010, 04:06:14 pm »
Първият ми въпрос е свързан с "къщичката" за увеличаване на работните места. До колкото мога да се ориентирам, докато не се направи нищо там, не могат да се "пипат" другите "къщички4 (не знам как точно да ги наричам  :-[)

1. Какво точно означава "1 допълнително свободно работно " - така както го разбирам е, че ако в гилдията има двама оръжейника в 4-та категория например, за да могат и двамата да се възползват от бонусите, трябва да се създадат две работни места в категория 4? Какво ще стане ако мястото е само 1? Кой от двамата ще се "възползва" от бонусите?
2. Предполагам, че за да вдигна нивото на оръжейната за пета категория, трябва да съм създала работно място в пета категория
3. Могат ли да се "прескачат" категории - например да се вдигнат две нива във втора и следващите да са в пета категиря?

това на първо време, после като измисля още, пак ще питам :)

Едит:
4. Виждам, че стъпката за бонусите (специално за оръжейника и майстора на брони) е 2%. Този процент прибавя ли се (например от 10% става 12%) или се изчислява както процента от ордените?
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 04:16:25 pm от Skarlet »
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2010, 04:14:08 pm »
И трябва ли занаятчията да е в съответната къща, или в Града на императорите ?! Или бонуса е глобален, независимо от местоположението.
Скарлет, извинявай, че питам в темата ти, но няма смисъл от нови :)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2010, 04:15:58 pm »
И трябва ли занаятчията да е в съответната къща, или в Града на императорите ?! Или бонуса е глобален, независимо от местоположението.
Скарлет, извинявай, че питам в темата ти, но няма смисъл от нови :)
естествено, че няма нужда от нова, темата е за това
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Kilgor

  • Гост
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2010, 04:24:21 pm »
И трябва ли занаятчията да е в съответната къща, или в Града на императорите ?! Или бонуса е глобален, независимо от местоположението.
Скарлет, извинявай, че питам в темата ти, но няма смисъл от нови :)

Трябва. Измайсторих няколко пръстена, като отидох в къщата с работните места и натиснах бутона "Изработка" под съответната категория. Само така ми прибавя бонуса.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2010, 04:27:22 pm »
Първият ми въпрос е свързан с "къщичката" за увеличаване на работните места. До колкото мога да се ориентирам, докато не се направи нищо там, не могат да се "пипат" другите "къщички4 (не знам как точно да ги наричам  :-[)

1. Какво точно означава "1 допълнително свободно работно " - така както го разбирам е, че ако в гилдията има двама оръжейника в 4-та категория например, за да могат и двамата да се възползват от бонусите, трябва да се създадат две работни места в категория 4? Какво ще стане ако мястото е само 1? Кой от двамата ще се "възползва" от бонусите?
2. Предполагам, че за да вдигна нивото на оръжейната за пета категория, трябва да съм създала работно място в пета категория
3. Могат ли да се "прескачат" категории - например да се вдигнат две нива във втора и следващите да са в пета категиря?

това на първо време, после като измисля още, пак ще питам :)

Едит:
4. Виждам, че стъпката за бонусите (специално за оръжейника и майстора на брони) е 2%. Този процент прибавя ли се (например от 10% става 12%) или се изчислява както процента от ордените?
1. Всяко ниво Ви осигурява още едно свободно място, което можете да ползвате в дадена занаятчийска категория. Примерно, ако имате 3 работни места в 3-та категория, по всяко време 3-ма от занаятчиите Ви да бачкат едновременно, ползвайки гилдовите бонуси.
2. Да.
3. Да.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен jpr

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 58
  • Karma: +6/-3
    • Профил
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2010, 04:27:58 pm »

Едит:
4. Виждам, че стъпката за бонусите (специално за оръжейника и майстора на брони) е 2%. Този процент прибавя ли се (например от 10% става 12%) или се изчислява както процента от ордените?

При мен го прибави, т.е. от 14% стана на 18% (чук 6% + множител на х8 + второ ниво на къщичката)

Неактивен Bubachko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
.. и още:
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2010, 04:54:37 pm »
Аз също ще използвам темата да вмъкна един въпрос: Не разбрах как да си направя преден пост !? :о/ .. това само в "ничиите земи" ли става !?

Неактивен CaXo

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +53/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2010, 05:00:12 pm »
"Преден пост" модула още не е добавен, защото се изчистват и тестван някой от частите му.
Надяваме се до петък и него да сме пуснали.

GLADIATOR

  • Гост
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2010, 05:02:21 pm »
От щаба замо със зелената ли стрелка се излиза.Защото 2те икони не работят при мен, за глобалната и за провинцията

Kilgor

  • Гост
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2010, 05:03:29 pm »
От щаба замо със зелената ли стрелка се излиза.Защото 2те икони не работят при мен, за глобалната и за провинцията

Да , със зелената стрелка. Поне засега и при мен не работят другите опций.

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2010, 05:27:04 pm »
Тези бонуси ще се дават когато се достигне до 200 точки в съответната професия или подпрофесия? От 2 ра категория ли започват да се дават бонусите ? Ако вдигнем някое къщичка за професия или подпрофесия направо на 5 ниво бонусите от предните ще се прибавят ли?

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2010, 05:51:16 pm »
Тези бонуси ще се дават когато се достигне до 200 точки в съответната професия или подпрофесия? От 2 ра категория ли започват да се дават бонусите ? Ако вдигнем някое къщичка за професия или подпрофесия направо на 5 ниво бонусите от предните ще се прибавят ли?
Очевидно е, че ще се дават, като качите 200 точки, иначе как няма как да имате шанс за рядък предмет.
Да, там си пише на таблиците, от коя категория започват.
Бонусите важат за всяка една категория по отделно, иначе за какво ще разделяме ъпгрейдите по категории?
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 06:00:14 pm от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпроси относно Генералния щаб
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2010, 05:54:56 pm »
Благодаря за отговорите  :)