Автор Тема: Две оръжия  (Прочетена 2862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен CATAHATA

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +2/-9
    • Профил
    • Ел. поща
Две оръжия
« -: Февруари 22, 2010, 03:08:48 pm »
Мога ли да запитам каква е ползата от това умение? Едно, че има огромни изисквания и друго, че дори да сложа 2 ками на стрелец те пак ще нанасят щети колкото лек меч, а с меча мога да сложа и щит... Предлагам да се направи стрелецът да може да слага 2 леки оръжия, както е написано, че може, а не само ками, а за свирепият войн това умене дае без изисквания. Благодаря ви!

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2010, 03:15:58 pm »
Би трябвало да можеш метателни ножове и ками ...

Неактивен CATAHATA

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +2/-9
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Две оръжия
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2010, 03:27:03 pm »
Би трябвало да можеш метателни ножове и ками ...
Полза голяма. 2 метателни ножа общо пак правят по-малко от 1 копие и имат по-малко обсег. Щетите на копието намалят след 12-ти рунд, но все пак с него можеш да сложиш и щит...

Kilgor

  • Гост
Re:Две оръжия
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2010, 03:33:41 pm »
Не съм сигурен че щетите на 2 метателни ножа са по-малко от тези на метателното копие. Напротив повече са. Обсега е само 1, но имаш плюс 20% ловкост и точност - от два ножа стават 40% бонус. И като се прибави възможността и двете оръжия да имат критичен удар нещата изглеждат достта добре. С два метателни ножа би имало смисъл от това умение при стрелците.

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Две оръжия
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2010, 03:56:38 pm »
Ако питате мен най-добре е с метално копие и кама ! Защтото правиш доста голям демидж и камата дава и добър !

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2010, 04:02:34 pm »
И отиде балансът на играта ;) Нали точно затова махнаха възможността за копие + кама, беше прекалено силно. Две ножки също няма да е уравновесено, в 5-та категория бонусът за ловкост и точност ще е огромен, да не говорим, че ще може да се стигне 100+% критикъл, което означава максимален шанс дори при зверска ловкост на противника. Според мен трябва просто да се премахне изискването за майсторство с всички оръжия за преследвача и умението "две оръжия" да може да си се вдига от самото начало, като се запази правилото, че могат да се носят само две ками.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2010, 05:48:15 pm »
С 2 метатални ножки ще стане прекалено грубо,просто ще се загуби смисъл да се играе с каквото и да е друго оръжие при преследвачите.Единственото недомислие по мое мнение е,че за да се достигне до умението 2 оръжия трябва да се вдигне майсторство с щит на 7 ниво,необходимостта от което наистина ме измуява,

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2010, 06:17:57 pm »
Имах впредвид 1 кама и 1 метателни ножове ... не 2 метателни ножове :) Ивинявам се ако съм ви заблудил ...

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2010, 06:28:25 pm »
Имах впредвид 1 кама и 1 метателни ножове ... не 2 метателни ножове :) Ивинявам се ако съм ви заблудил ...

Пак ще е грубо ;) Kak ти звучи герой с по 600 ловкост и точност 5к живот и 650+ поражения ?:)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2010, 06:31:14 pm »
Екипа казва така ... не го предлагам ...

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2010, 11:32:20 pm »
Имах впредвид 1 кама и 1 метателни ножове ... не 2 метателни ножове :) Ивинявам се ако съм ви заблудил ...

НЕ, не може, нито 1 кама и 1 метателни ножове, нито 2 метателни ножове, само комбинацията от 2 ками е позволена.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2010, 03:29:33 pm »
НЕ, не може, нито 1 кама и 1 метателни ножове, нито 2 метателни ножове, само комбинацията от 2 ками е позволена.

Xaoc каза, че е бъг и би трябвало да можеш метателни ножове с кама ...  ::) ::) ::)

Kilgor

  • Гост
Re:Две оръжия
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2010, 03:43:49 pm »
Добре , как ще се комбинират оръжие с обсег и оръжие без обсег ? Това не ми е много ясно. Докато е обсегът на ножовете, ще се смятат общите щети от двете оръжия ли ? Или само от ножовете , а тези от камата ще се прибавят от втори рунд. не ми се вижда реалистично да бъде така. По-вероятно е да се направи с два метателни ножа. Не е проблем да се мятат ножове и с двете ръце.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Две оръжия
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2010, 04:16:37 pm »
Всъщност метателните ножове може и да ги направим  да могат да се носят по два... мисля че е станала грешка да са забранени, ще видим след нова година.

Неактивен CATAHATA

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +2/-9
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Две оръжия
« Отговор #14 -: Март 01, 2010, 10:00:58 am »
Според мен трябва просто да се премахне изискването за майсторство с всички оръжия за преследвача и умението "две оръжия" да може да си се вдига от самото начало, като се запази правилото, че могат да се носят само две ками.

Така може. 2 ками ако няма други изисквания са достоен съперник на копието... Само заради бонуса на Ловкост и Точност, иначе копието пак прави повече и с щит блокът е повече... както бронята и обсегът...