Автор Тема: Имам 1 въпрос :  (Прочетена 1542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Konqk

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +3/-1
    • Профил
Имам 1 въпрос :
« -: Февруари 24, 2010, 08:24:22 pm »
Имам 1 въпрос :

Когато се опитвам да си купа диаманти с Паипал или кредитна карта , показаните 9.95 евро или лв. са?

Неактивен Konqk

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +3/-1
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2010, 08:27:36 pm »
и как да си взема ресурси като ювелир

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2010, 08:57:59 pm »
Копаеш камъните и купуваш кюлчета, но както се оказа е по-добре да си миньор просто защото шанса за скъпоценни камъни е почти отрицателен, а цените на металите за пръстените са много по-високи от тези за обработените камъни.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Неактивен borko

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 70
  • Karma: +4/-19
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2010, 09:07:03 pm »
В евро са.

Неактивен Konqk

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 13
  • Karma: +3/-1
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2010, 09:08:06 pm »
Копаеш камъните и купуваш кюлчета, но както се оказа е по-добре да си миньор просто защото шанса за скъпоценни камъни е почти отрицателен, а цените на металите за пръстените са много по-високи от тези за обработените камъни.
Неможах да разбера...

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2010, 09:35:34 pm »
Копаеш камъните и купуваш кюлчета, но както се оказа е по-добре да си миньор просто защото шанса за скъпоценни камъни е почти отрицателен, а цените на металите за пръстените са много по-високи от тези за обработените камъни.
Защото има откровени идиоти, които подбиват яко цените само и само да си продават стоката. Добре, че го правят и с диамантите и си ги набавям доста евтино  :D. Става въпрос за свят 3. :)
едит: Mitbul, прав си!
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 11:04:56 pm от banan »

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2010, 10:58:09 pm »
Според мене не бива да се сравнява свят 3 със бетата. В свят 3 още няма никой 5-та категория, а 4-та са по-малко от 30 човека. В аукциона ряфко се появява нещо жълто, и още по-рядко се продава за над 15к. (за розово дума да не става). Така че, не смятам че 5к за диамант са много.

А това което иска да каже Menel, е че е по ефтино да си купиш един скъпоценен камък, отколкото 2-3 кюлчета метал. Макар че пазара си пада малко ***** (щях да кажа нещо, ама се сетих за дългата пръчка на oton :D).

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
Re:Имам 1 въпрос :
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2010, 01:28:04 am »
Както и да го гледаме металите си падат по-дефицитния ресурс. За справка вижте изискванията за рецептите и ги сравнете с разпространението на ресурсите. Докато камъните могат да се копаят от всеки 2к герой, с металите проблема е по-сложен от една страна, че за една броня се иска 6+ кюлчета ->12+ парчета руда. Този проблем се прояви с адамантиевата руда където всичко чака да се появи. Просто е необходимо може би допълнително пребалансиране в онзи момент, защото действително рудата не стига за нищо. Т.е съвсем спокойно може да се направи по-голям шанс съчетан с по-малко количество ресурси и обратното. Но най-важният критерий са занаятчиите, които желаят да се развиват като такива. От тях зависи търсенето на тези ресурси и калкулирането на разходите за добиването на единица от този ресурс. Ако реша да развивам занаят като бижутер или майстор на брони отношението на камъните към металите е поне 1:3, с други думи ще ви трябват повече точки за действие за събиране на металите отколкото за камъни.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.