Автор Тема: Най-доброто оръжие  (Прочетена 20899 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #45 -: Юни 10, 2009, 11:06:27 pm »
От всяко оръжие което няма магически бонус няма смисъл по мое мнение. Ако има възможност играча да се снабди с един дори магически предмет, то това трябва да е оръжието ! Възможно най-високо ниво и за предпочитане с бонус към критически удар, всичко останало си е в повечето случаи залъгалка.
Ами значи меч ще си взема, защото е 3 пъти по евтин :) Кога ще събера 6000 за чук, който и без това не ми се пада, а и в момента съм на вълна хуманоиди и най-вече стрелци, които ме смазват когато съм с чук...

Неактивен Username

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #46 -: Юни 17, 2009, 03:24:22 pm »
Леле... още ли не са го оправили :) Заради това още се бия с чук... Вместо с меч и щит... А други рецепти и без това няма, само се повтарят... Скоро като получа право на специализация и искам да съм с меч, какво правим?

Всъщност някой може ли да ми каже кое е най доброто оръжие за боец втора категория?

Спорет мен  са тежките мечове ;D

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #47 -: Юни 17, 2009, 04:47:09 pm »
Спорет мен  са тежките мечове ;D

Тежките мечове се справят сравнително добре особено ако вложиш малко повече точност и можеш да уцелиш противника във всички случай. Трета категория мечовете определено размазват доста от противниците.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #48 -: Юни 17, 2009, 05:53:08 pm »
Спорет мен  са тежките мечове ;D
А аз си мислех че аз съм неграмотен...

Не знам за трета категория, но аз питам за втора категория най-вече, защото така като гледам със сегашния си герой може и да не стигна трета... или поне няма да е скоро... Много смотан ми се вижда, май наистина играта е направена само за стрелци :)

Освен това никой не можа да ми каже, кое е това оръжие което ще ми е от полза за развитието ми, защото такова май няма. За какво подяволите ми е оръжие за две ръце, следкато аз ще се бия за с две оръжия за една ръка. И питам за стотен път и никой не ми обръща внимание... НЯМА СМИСЪЛ ОТ НИТО ЕДИН БОНУС ЗА ОРЪЖИЕ ЗА ДВЕ РЪЦЕ ПРИ РАЗВИТИЕ ЗА БОЙ С ДВЕ ОРЪЖИЯ, А ЗА КАПАК ТЕ ВСИЧКИТЕ СА ИЗИСКВАНИЯ ЗА ТОВА УМЕНИЕ, КЪДЕ Е ЛОГИКАТА?!?!?!?!?!?!?!?!?

Неактивен SteelDragon

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 148
  • Karma: +13/-13
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #49 -: Август 10, 2009, 12:59:18 pm »
добре бе изолдре, защо толкова хвалиш този критичен удар?!

Rayh

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #50 -: Август 10, 2009, 01:10:34 pm »
защото удряш със х3  поражение  :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #51 -: Август 10, 2009, 01:12:47 pm »
Като максимална щета да. Зависи и от бронята, един критичен удар е колкото няколко обикновени във всеки случай обаче. Т.е с 50% шанс за критичен съкращаваш дължината на битката с около 20% на теория.Всичко е зарчета и в случая си имаме работа с дискретни стойности, което вече не е толкова математика (или нанасяш удар, или не нанасяш, такова нещо като "Пешо удря обикновен равнинен глиган лошо, ама не чак много лошо" няма).

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #52 -: Август 10, 2009, 05:59:56 pm »
Само се старай да не се заиграваш повече от 20 рунда.

Нагинатите пък си имат бонус към ловкостта и сравнително добър блок също, а може и 80 рунда да караш с нея (ако противникът оцелее изобщо). Само липсата на обхват е малък проблем.

Неактивен ogunche

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +7/-2
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #53 -: Август 14, 2009, 02:38:34 pm »
Тежките мечове ...

Интересува ме дали са само оръжия за две ръце, има ли тежък меч за една ръка ?
Благополучието е велик учител, неволята по-велик.
(Уилям Хазлит)

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #54 -: Август 14, 2009, 03:53:15 pm »
Интересува ме дали са само оръжия за две ръце, има ли тежък меч за една ръка ?
Ти би ли дигнал един тежък меч на една ръка , ако можеш значи си херкулес , а херкулеси няма в тая игра. Следователно няма тежки мечове за 1 ръка леките вече могат да се държът само от една ръка и за това си има леки мечове , както и тежки.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #55 -: Август 14, 2009, 05:09:11 pm »
В деиствителност най тежките мечове са в рамките на 10-15 кг кажи речи 1 голяма кофа латекс е толкова :D
Teжките мечове са големи тежки и не до там удобни за бой и биват премахнати ведната от въоръжение с изоберяването на по добра стомата.Японската катана и самураиския меч са 2-те оръжия изпозвани до последно. Късия гладиус и ятагана пък са сред водещите оръжия за една ръка. Така че м-у игрите и действителноста има разлика  ;)
Самурайският меч не е ли катана? Аз до колкото знам самурайте са исползвали катани , а те са оръжие за 2 ръце не мисля че катаната е мн тежък меч според мен е около 5 килограма може и по-малко мое и повече , но не съм сигурен , а и не знам катаната да може да се върти с една рака , а и както казаваш най тежките мечове са 10-15 кила има хора които могат да ги държът в рацете си , но ако прибавим и това че не е като една малка кофа желязо , а една дълга тояга която се държи за края става много трудно да се използва като меч за една ръка. За това няма как тежък меч да се ползва като оръжие за една ръка за тая цел си има леки мечове. Но като вкарат и това да има нужна определна сила за да се ползва дадено оръжие може и да почнем да носим тежък меч само в едната си ръка , а с умението 2 оръжия войните ще станат вероятно непобедими дори и с една капка кръв.

пп. а и катана си е най добрия меч правен някога спор няма , но е важно и да бъде изкована от опитни хора по точно определения начин.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 05:11:50 pm от Marianeca »
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

Rayh

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #56 -: Август 14, 2009, 05:17:37 pm »
що не си спорите на лични  ???

относно оръжията за войн за мен тежкия меч е най доброто оръжие ( лично мнение)

Rayh

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #57 -: Август 14, 2009, 05:22:19 pm »
И спред мен :)
Даи рецепти за мече за 2 ръце които не е бронзов смесен меч

няма как да ти дам все пак съм 37 ниво  ;) и стига спам

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #58 -: Август 14, 2009, 05:32:01 pm »
Аз втора категория я минах с един чук 19 ниво стига да вдигнеш точността на над 50 мисля че моята беше толкова някаде но когато се постави и минуса процен от чука тогава трябва да ти е 50 може и повече така на мен ми беше няй лесно да дигам а и те мечовете от 2-ра кат май нямат много блок и за това не са много добри а и като не намираш добър меч за 2 ръце тогава играй с лек меч и щит щом той е по добър.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #59 -: Август 14, 2009, 08:38:47 pm »
Ами бия се с лек меч и лек щит по принуждение не е по желание
Просто как да се бия е меч за 2 ръце като рецепти за такива просто няма

Има рецепти за всичко, не разводнявайте темите със спам !