Автор Тема: Най-доброто оръжие  (Прочетена 20921 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #15 -: Юни 06, 2009, 01:49:35 am »
...Намери си малко предмети , които дават "точност" . Сложи си къс меч 19то ниво(прави някаде малко над 30 горница) с добър щит , понеже нямаш ловкост ще събереш над 30% шанс да блокираш удър...
Системата е да качваш нива на героя , нали ? Това , което ти предложих в другата тема е вариант с който няма да ядеш много пердах и ще си относително силен . Пробвай да биеш мародери над 17то ниво . Имат и критикъл и висок блок . Ако нямаш някакъв колосален рефлект демидж невиждам как би ги убил .
Нали точно това ти казвам, че не мога да намеря такъв меч, мен ми е пределно ясно че най добър ще е именно от 19-то ниво, но до там ми свършва досетливоста. Няма описания на предметите и в кристалната топка също не мога да видя къде да го търся този меч, защото на пазара цените са нереални, не ми е падал, не знам коя рецепта да купя... Купих една която по името ми се стори прилична, то пишеше меч за една ръка, оказа се брадва за две...

Иначе ето моето развитие до момента. Това е 13-то ниво, като умишлено не съм качвал умения последните 4 нива, следкато си качих на максимум атакуващата позиция, защото предпочитам да си ги запазя за специализацията след 15-то ниво. Но друг вариант е да ги наблъскам още сега на критичен удар, ако няма да ми трябват после за нещо по добро и тъкмо на 15-то и той ще е на максимум, но аз разбрах обратното, дори съм съсипал 2 точки и при уменията, защото са ми достатъчни само 5 на атака... Атрибутите още в началото малко ги обърках обаче, но гледам тук колегата е писал че ако силата е над 20 съм преебал героя, а тя е точно толкова  ;D Значи не съм  ;D Вярно че няма много умни бойци, но пък моя е умен поне колкото глиган(7)  ;D Та колко от тези 11 точки които не са на жизненост съм съсипал? Ловкост и интелект е ясно че не ми трябват, точноста също мисля че няма да ми трябва, когато съм с 2 оръжия защото най вероятно те ще имат достатъчно бонус, но гледам ХАОС е писал в една тема че само тези бонуси не се сумират :( И пак както казваш ако не стига ще я набавя от другите предмети, въпреки че предпочитам те да са такива със жизненост. Съответно остава да качвам всичко на жизненост, нищо че смятам да бъда свиреп-войн а не пазител, така ли? Само се изкушавам да кача още 3 точки на интелект, да ги закръглим на 10, че поне да дава 1% повече опит. Но ако този бонус важи за всичко предпочитам да си добавя тези 3 интелект от предмети, някой знае ли дали става дума само за базовите умения или? Иначе атрибутните точки ги пазех от последните 2 нива, защото мислех че след специализацията не се преизчисляват, но снощи разбрах че не е така, т.е. тези 20 точки сила ще станат автоматично на 30, когато стана свиреп-войн, правилно ли съм разбрал? Но и да не е така ако няма смисъл от повече сила да ги блъсна на жизненост или...? Или направо да дам 50 диаманта след 15-то  ;D

[attachment deleted by admin]

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #16 -: Юни 06, 2009, 09:05:29 am »
е ти не виждаш ли че ми е на героя
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #17 -: Юни 06, 2009, 09:11:39 am »
е ти не виждаш ли че ми е на героя
И от къде по-точно се подразбира че героя ти е само един и че той непременно трябва да е със същото име като акаунта ти във форума?

Сега ще погледна :)

Rayh

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #18 -: Юни 06, 2009, 11:15:44 pm »
има и не мултита  :)

ahilix

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #19 -: Юни 06, 2009, 11:58:27 pm »
Нещо не разбрах тук - развивал съм си силата и сега е 40 при 14 ниво герой..Защо да съм го преебал както се изразява Закси.. ???

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #20 -: Юни 07, 2009, 01:55:58 am »
Нещо не разбрах тук - развивал съм си силата и сега е 40 при 14 ниво герой..Защо да съм го преебал както се изразява Закси.. ???
Това не е мое мнение. Аз мислех всичко да кача на сила, защото смятам да е свиреп войн, но веднага няколко души които са играли на алфата ме порязаха че така ще го прееба много яко...

Идеята е че в началото ти дава много малко бонус тази сила, защото имаш достъп само до доста слаби оръжия и е доста по ефикасно да имаш повече кръв. Но според това което се пише тук явно и в последствие тази сила няма значение. Наистина ако си пазител е точно така, но за един свиреп войн да няма смисъл сила и въобще да няма смисъл основното предимство на даден клас герой ми се вижда някак доста странно, вярно че това е едва бета тест, но чак такъв дисбаланс не ми се вярва...

Тъйкато не съм достатъчно запознат с играта за да мога сам да преценя дали това е точно така реших да се доверя на по опитните и продължих да качвам само жизненост, но нещо не се чуствам достатъчно силен и поради тази причина спрях въобще да си качвам точките, като идеята ми е да изчакам 15-то, да видя новите възможности които получавам след това и да му мисля на място. Няма как да сгреша ако не ги цъкна никъде, а иначе грешката струва прекалено скъпо, месец игра на вятъра... Всъщност мислех си че струва само 50 диаманта, но доколкото разбрах те не били за атрибутите, само за уменията, което е абсурдно... На всичкото отгоре бонуса след 15-то е само за точките които качиш тогава или по късно, не се преизчисляват старите след избора ти на развитие, което ама никак не ми харесва и дори само заради това е по добре да се напомпаш с жизненост в началото, която и после ще ти е х2 точки, а сила да качваш след 15-то х3, вместо х2 преди това и то наистина само ако е необходимо. А според мен със сигурност ще е необходимо, но само времето ще покаже :)

Аз в момента на 13-то имам 20 сила, 48 жизненост, по 7 от другите и 6 неизползвани точки при атрибутите, както и 4 при уменията, където съм вдигнал само атакуваща позиция на максимум. За теб е късно да пазиш точки, тъйкйато на следващото ниво правиш своя избор, а и най-вероятно си осложнявам живота без причина. Но като няма кой да се обоснове някак по обедително, какво друго ми остава, не искам да направя герой 50-то ниво и да разбера че за нищо не става :) Още повече че с бойците се играе най трудно и се качва много по бавно от другите два класа герой...

Отделно си правя експеримент и почнах няколко нови героя с различни развития в различните крайности и комбинациите които сметнах за добре и наистина тези с по малко жизненост не стават за нищо, но поради спецификата на играта те са голи и не мисля да харча ресурси да обличам всеки по отделно, затова тестовете ми не са особено показателни... Би било по добре да могат да се използват парцалките повече от един път... Не може аз да си съдера гъза да се облека като хората, само и само да мога да убия каквото и да е и на следващата категория да трябва да изхвърля всичко постигнато с много труд, вместо просто да го шитна на някой по-малък, на който точно в този момент му трябва, какъв е смисъла от всички тези легендарни, епични и т.н. предмети, следкато се правят толкова трудно само за да можеш после да ги изхвърлиш, защото на пазара струват 5-10 злато и не можеш да ги продадеш на никой... Никой не може да ме обеди по никакъв начин че като си развия занаята на максимум и направя най-доброто възможно за тази категория, после то ще става само за кофата за боклук, когато реша да мина в следващата...

От личен опит мога да ти препоръчам само за сега да не качваш повече сила :) Няма да загубиш ако качваш жизненост докато се ориентираш. Не знам точно как е формулата но в момента една точка(т.е. 2) на жизненост ми дава приблизително 25 здраве, а същата точка на сила увеличава пренебрежимо малко щетите които нанасям. Ти въобще не знам ка ксе оправяш с не повече от 500 здраве, ако не греша. Мен поне ми е доста трудно и страшно много се набутвам за храни и отвари за жизненост... И то само за да мога да се развивам, не е да е изгъзица, всъщност място от втора категория където да е рентабилно да се бия просто няма... Златото което изкарвам от битки е крайно недостатъчно за да се нахраня после, камоли за поправка и т.н. Това не мисля че трябва да е така... А да неговорим с тези ограничен брой точки за действие и този жалък опит който се получава. Добре са си тези които стартираха с премиуми от самото начало... Гледам примерно Tiger, той е 31-во ниво поне от седмица, откакто решиха че прекалено лесно се качват нива и бъзикаха нещо по играта от тогава той не е мръднал... Мисля че се престараха. То едно е да е просто трудно, друго е да е невъзможно. НЯМА КЪДЕ ДА СЕ БИЯ - вече съжалявам че си избрах боец... Каточели е най-добре да си стрелец, дори със сигурност е най-добре... Мистик също не е никак зле, но боеца е на светлинни години от тях... Обаче само той ме кефи, какво да направя :)

Като си допрецакам героя тотално и се наложи да правя нов, ще мога със сигурност да ти кажа поне за свиреп войн кой е най-добрия вариант :)

От тези които имат по развити герой един казва едно, друг друго... Щеше да е добре да има секция във форума специално за развитията, но явно не искат да развалят изненадата :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #21 -: Юни 07, 2009, 05:10:43 pm »
Стига с тези фермани, хора. И не искам да виждам повече цинични фрази във постовете ви от рода на " аз съм си пре...ал героя" !

Ще обясня за аhilix само защо според мен силата не е най-добрата инвестиция отначало. Какво дава силата ? 4 точки сила дават 1 % бонус към щетите които нанасяш. Какво значи това ? Че ако ти например има 40 точки сила - то това са 10% повече щети.

Това за мен е просто минимално. При положение че ти например се биеш с оръжие което има диапазон 17-33, сега удряш за 18.7 - 36. Не виждам особена полза от това. Силата също така помага да се намали блока на противника, но в категория 2 земите няма противници с висок блок като изключим мародерите.

От друга страна, в началото жизнеността ти дава огромен бонус. Повече кръв, повече можеш да издържаш по време на битка, по силни врагове да биеш. Ако си войн и се биеш с оръжие което няма минус към точност, е много важно да инвестираш атрибутни точки в точност.  Особено ако се биеш с меч за 1 ръка, но същото важи за 2 ръце и пика. Това повишава шанса ти да удариш противника И да нанесеш критически удар.

В по-горните нива силата става атрибут който си струва, особено ако се биеш с боен чук. Така че никой не си е прецакал героя, става въпрос само КОГА в какво да се инвестира :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #22 -: Юни 07, 2009, 05:31:18 pm »
Разбирам те и съм съгласен. Но аз не мога да си гледам героя тук и сега, защото той сега е пълен нещастник. Просто играта така е направена и това ме кара да игнорирам настоящето и да гледам само в бъдещето, където искам да получа един "перфектно" развит герой и не ме интересува кое е най-добро сега за момента, а кои мой действия от самото начало биха ми дали най-доброто възможно развитие за свиреп войн 50-то ниво, нали разбираш че съм максималист, но не и неразумен :) И това че си мислех че с 50 диаманта ще мога да си пренаредя атрибутните точки по добре, когато започна да разбирам играта поне колкото теб, а надявам се и повече, ми даваше някаква надежда... Но сега когато разбрах че това се отнася само за уменията, които също леко съм объркал, просто това уби всяка моя надежда...

И конкретно на въпроса. Според теб от началото до 15-то, само жизненост ли е най-добре да се вдига, защото е ясно че при специализация свиреп-войн сила преди да специализираш е набутвация, но въпроса е след това колко ще ми трябва, а и точност и ловкост кога и колко да ги кача. Или пък да пазя точки, но няма смисъл, защото е ясно че каквото остане е само на жизненост. Интелекта твърдо не е необходим? А уменията, атаката над 5-то няма смисъл, защо? Открива другите умения на 5-то, но аз съм свиреп войн, защо няма смисъл? Фронталната атака помага ли ми с нещо нагоре?
« Последна редакция: Юни 07, 2009, 05:33:11 pm от ZAX »

ahilix

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #23 -: Юни 07, 2009, 06:38:47 pm »
Стига с тези фермани, хора. И не искам да виждам повече цинични фрази във постовете ви от рода на " аз съм си пре...ал героя" !

Ще обясня за аhilix само защо според мен силата не е най-добрата инвестиция отначало. Какво дава силата ? 4 точки сила дават 1 % бонус към щетите които нанасяш. Какво значи това ? Че ако ти например има 40 точки сила - то това са 10% повече щети.

Това за мен е просто минимално. При положение че ти например се биеш с оръжие което има диапазон 17-33, сега удряш за 18.7 - 36. Не виждам особена полза от това. Силата също така помага да се намали блока на противника, но в категория 2 земите няма противници с висок блок като изключим мародерите.

От друга страна, в началото жизнеността ти дава огромен бонус. Повече кръв, повече можеш да издържаш по време на битка, по силни врагове да биеш. Ако си войн и се биеш с оръжие което няма минус към точност, е много важно да инвестираш атрибутни точки в точност.  Особено ако се биеш с меч за 1 ръка, но същото важи за 2 ръце и пика. Това повишава шанса ти да удариш противника И да нанесеш критически удар.

В по-горните нива силата става атрибут който си струва, особено ако се биеш с боен чук. Така че никой не си е прецакал героя, става въпрос само КОГА в какво да се инвестира :)
Много благодаря..

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #24 -: Юни 08, 2009, 12:20:33 pm »
 ;) аз мисля че намерих верния път с мистик се биеш за много екс пи и то без помощник и ивзимам наистина по 500екс пи и ми остава от синичкото  :-*
- I died to become immortal

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #25 -: Юни 08, 2009, 02:49:14 pm »
;) аз мисля че намерих верния път с мистик се биеш за много екс пи и то без помощник и ивзимам наистина по 500екс пи и ми остава от синичкото  :-*
Мда, предположих че е така с този бонус от интелекта :) Само бойците са прецакани и това си е :)

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #26 -: Юни 08, 2009, 02:51:00 pm »
Мда, предположих че е така с този бонус от интелекта :) Само бойците са прецакани и това си е :)

ми не само това  ;) а й мистика има още да наваксва като герой  :-*
- I died to become immortal

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #27 -: Юни 08, 2009, 05:06:39 pm »
Мда, предположих че е така с този бонус от интелекта :) Само бойците са прецакани и това си е :)

Стига си мрънкал ! Бий се сега пък после те ще са прецакани (някой ден...някой ден )  ;D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #28 -: Юни 08, 2009, 05:25:38 pm »
Пример от трета категория-
 
Рейдър
Здраве преди битката: 386
Дух преди битката: 225
Клас: Хуманоиди
Ниво 29
Обсег: 0
Шанс за критичен удар: 2%
Сила 87
Жизненост 29
Ловкост 58
Точност 29
Интелект 29
Шанс за блок 41%
Общо Броня: 566
Поражения 40.2 - 116.3

Рейдър-стрелец
Здраве преди битката: 378
Дух преди битката: 225
Клас: Хуманоиди
Ниво 29
Обсег: 3
Шанс за критичен удар: 8%
Сила 29
Жизненост 29
Ловкост 58
Точност 87
Интелект 29
Шанс за блок 0%
Общо Броня: 414
Поражения 15.2 - 109.2

Да правя ли анализ на показателите, или всеки може да разтълкува какво означават разликите в пъти между минимални и максимални щети, както и не много високите нива на точност и ловкост (максимум да спечелят 5% при избягване и 8% при шанс да улучат дори срещу войн, който не си е развивал ловкостта и точността от началото на играта). Има още няколко бонуса, но ги оставям без коментар и предлагам да се върнем на темата. В случая, с оглед на броня, ловкост и точност на опонентите, предлагам ползването на чукове, брадви или боздугани. Ако си намерите оръжие, чиито максимални щети са с 37 повече от минималните щети на подръчните ви боздугани и т.н, можете да ползвате него.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #29 -: Юни 08, 2009, 09:54:53 pm »
За втора категория най-доброто което намерих е меден боен чук, който всъщност трябваше да си направя сам:

[attachment deleted by admin]