Автор Тема: Най-доброто оръжие  (Прочетена 20924 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #30 -: Юни 08, 2009, 10:20:41 pm »
За втора категория най-доброто което намерих е меден боен чук, който всъщност трябваше да си направя сам:
Виж моя чук 19 ниво,ама ми струваше 6000 голд
П.С Забравих че си бета ще снимам

« Последна редакция: Юни 08, 2009, 10:29:18 pm от mitinho »
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #31 -: Юни 08, 2009, 11:33:39 pm »
Виж моя чук 19 ниво,ама ми струваше 6000 голд
П.С Забравих че си бета ще снимам


А рецепта за него на някой да му е падала? Мернах го в няколко души, но си личи че и техните са от магазина, а златцето определено ми е проблем :) Но за всеки случай не ми се е падал, поне от седмица преглеждам всички магазини за подобен...

Ти твоя герой на какво си го развил всъщност?

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #32 -: Юни 08, 2009, 11:59:47 pm »
за такъв чук рецепта не се купува от магазин - може да изпадне от 'яка' битка с хуманиди-мародери ...  ;D

А рецепта за него на някой да му е падала? Мернах го в няколко души, но си личи че и техните са от магазина, а златцето определено ми е проблем :) Но за всеки случай не ми се е падал, поне от седмица преглеждам всички магазини за подобен...

Ти твоя герой на какво си го развил всъщност?

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #33 -: Юни 09, 2009, 05:32:40 am »
за такъв чук рецепта не се купува от магазин - може да изпадне от 'яка' битка с хуманиди-мародери ...  ;D

Знам че не се купува, но не съм имал късмета да ми падне докато трепя мародери и разните други хуманоиди... Иронията е че малко трудно се трепят без него, а за да го имаш трябва някой да ги е трепал вече, това не е добре замислено... Освен това подозирам че докато ми падне такава рецепта и въобще каквато и да било рецепта при този жалък дроп в бетата, отдавна ще съм трета категория и вече този чук няма да ми трябва...

Точно затова питам на някой падала ли му е такава рецепта, ако е оръжейник ще завалят поръчки към него веднага :) Ако ли пък не, ще му я купя с удоволствие, ако е на разумна цена разбира се :) Ако е много алчен и иска звезди да му свалям за нея, предпочитам да си взема чука от магазина или да платя за него на някой оръжейник с изучена такава рецепта, няма значение :)

Понасъбрал съм малко златце и предпочитам този път вместо да отиде за храна и наемници и простотий, да си взема по хубаво оръжие. Някой да има оферта :)

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #34 -: Юни 09, 2009, 08:32:27 am »
Преглеждай магазините всеки път когато се обновяват и все някога ще намериш този чук.
Златотото е от 5000 до 6000 някъде.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #35 -: Юни 09, 2009, 09:47:44 am »
Преглеждай магазините всеки път когато се обновяват и все някога ще намериш този чук.
Златотото е от 5000 до 6000 някъде.
Охо, значи имам още да събирам доста, аз едвам събера 1-2 хилядарки на ден и веднага отидат за храна. Трябва да постя 2-3 дни за този чук :) Мистиците пък с отвари за дух се набутват, но те са много по евтини пък и по бързо възстановяват и в крайна сметка най гот е да си стрелец май, те пък като се облекат и са безсмъртни, а облеклото им е доста по достъпно :) Дано по-нагоре наистина да са по балансирани нещата...

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #36 -: Юни 09, 2009, 10:23:50 am »
Охо, значи имам още да събирам доста, аз едвам събера 1-2 хилядарки на ден и веднага отидат за храна. Трябва да постя 2-3 дни за този чук :) Мистиците пък с отвари за дух се набутват, но те са много по евтини пък и по бързо възстановяват и в крайна сметка най гот е да си стрелец май, те пък като се облекат и са безсмъртни, а облеклото им е доста по достъпно :) Дано по-нагоре наистина да са по балансирани нещата...
Честно казано ми помогнаха с парите,преди това едвам се оправях и биех по-слабички 10-12 ниво или 13-16 ама крадец-стрелец такива... и аз бях зле с парите.
Но сега си бия само мародери по групички и опит дават и рецепти и пари и всичко...
Този чук за 2 категория е най-добрия според мен,като вдигна 20-21 левел ще вида другите чукове,мечове и ще видим кое е по-добро.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Fight

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +59/-15
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #37 -: Юни 09, 2009, 08:04:24 pm »
И аз съм доволен от подобен чук. Достатъчно е да удара някоя гад 3-4 пъти за да не стане повече. Лошото е, че доста тежи и трудно уцелвам. :)
Имах една битка където от 43 рунда пропускам към 30 пъти, от 13 точни попадения ми блокираха 10. :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #38 -: Юни 10, 2009, 01:53:51 am »
И аз съм доволен от подобен чук. Достатъчно е да удара някоя гад 3-4 пъти за да не стане повече. Лошото е, че доста тежи и трудно уцелвам. :)
Имах една битка където от 43 рунда пропускам към 30 пъти, от 13 точни попадения ми блокираха 10. :)
Което е малко странно :) Чукът лесно може да бъде избегнат от противника или ти самия да не уцелиш с него, но когато уцелиш не би трябвало да е възможно да те блокират. Поне аз не си представям как някой ще блокира удар с такъв чук. А дори все пак да съумее да го направи, пак трябва да понесе някакви поражения според мен :) И в този ред на мисли, ако се биеш срещу противник без щит, например срещу животни, би трябвало да им пръскаш черепите с един удар! Т.е. като целнеш 1, най много 2 пъти и вече не е реално да могат да станат :) Освен ако не се биеш със слон или нещо друго много голямо и здраво, което наистина да може да понася такива удари.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #39 -: Юни 10, 2009, 10:32:08 am »
Пример от трета категория-
 
Рейдър
Здраве преди битката: 386
Дух преди битката: 225
Клас: Хуманоиди
Ниво 29
Обсег: 0
Шанс за критичен удар: 2%
Сила 87
Жизненост 29
Ловкост 58
Точност 29
Интелект 29
Шанс за блок 41%
Общо Броня: 566
Поражения 40.2 - 116.3

Рейдър-стрелец
Здраве преди битката: 378
Дух преди битката: 225
Клас: Хуманоиди
Ниво 29
Обсег: 3
Шанс за критичен удар: 8%
Сила 29
Жизненост 29
Ловкост 58
Точност 87
Интелект 29
Шанс за блок 0%
Общо Броня: 414
Поражения 15.2 - 109.2

Да правя ли анализ на показателите, или всеки може да разтълкува какво означават разликите в пъти между минимални и максимални щети, както и не много високите нива на точност и ловкост (максимум да спечелят 5% при избягване и 8% при шанс да улучат дори срещу войн, който не си е развивал ловкостта и точността от началото на играта). Има още няколко бонуса, но ги оставям без коментар и предлагам да се върнем на темата. В случая, с оглед на броня, ловкост и точност на опонентите, предлагам ползването на чукове, брадви или боздугани. Ако си намерите оръжие, чиито максимални щети са с 37 повече от минималните щети на подръчните ви боздугани и т.н, можете да ползвате него.

Не е невъзможен ако подходи човек правилно. Стрелеца не е особен проблем, малко живот, няма шанс да блокира.

Аз имам над 2000 броня, той ме удря само за 15, муха ме ухапала. Има доста броня и намалява щетите които му нанасям до към 50, но с 2 критични удара го няма.

Рейдъра е по-голям проблем. Повече броня, огромен шанс за блок. Въпреки че удря минимално, пак е за 40 на рунд, колкото и аз. Тук разчитам именно на това че аз блокирам 50% от ударите му, дори и той да има сила, пак блокирам 50%. Освен това с малко повече интелект и след като блокирам го удрям с щита.

Основното на което се надявам е точността. Целта е до 29 ниво да имам около 160 точност, тогава господин Рейдъра ще бъде удрян всеки рунд без проблем. Освен това ще имам и около 28% шанс за критичен удар и се надявам ще му нанасям къде по-големи щети от неговите. Няма да е лесно де, ама и без чук става ;)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #40 -: Юни 10, 2009, 11:15:05 am »
Ах как ми харесва този меч :) Вярно не е пехотен чук, но много бой ям аз от стрелците, а и попринцип. Мисля да събера парички в следващите 20 часа и да си го купя, заедно с един хубав щит, мисля че ще е по добре от медния боен чук с който съм в момента... Как мислите?

[attachment deleted by admin]
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 11:18:18 am от ZAX »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #41 -: Юни 10, 2009, 03:26:00 pm »
Isolde, спести им доста сметки (исках сами да стигнат до извода, че на места войнът определено не е от прецаканите герои- намерих начин с моя стрелец да ги побеждавам с оправдани загуби на живот колкото да ми стига храната от магазините в петте провинции, но в следващата категория числата още повече се изместват от ловкост и точност към броня, сила и добър блок).

Относно идеята с точността- вярно е, тя е най-нужният "непривилегирован" фактор за един войн... както аз наблягам на жизнеността на моя стрелец.

ZAX, мечът ще ти върши добра работа срещу животни и стрелци- малка броня, добра точност от страна на опонента. А оттам и на теб ти е по-важно да блокираш атаките им и не ти е проблех разликата 2х между минималните и максималните щети. Пък и така си освобождаваш едната ръка, можеш да нарамиш и добър щит. Обаче тръгнеш ли срещу нещо с не много голяма точност и повечко броня (класически мародер)- аз предлагам чук, но не съм абсолютно сигурен.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #42 -: Юни 10, 2009, 03:49:50 pm »
Аз ония ден паднах от група 5 мародери 14 ниво на фулл живот с 19 ниво чук правих 95-101 демич обаче имам малко броня де...Но от мародерите падат доста рецепти...
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #43 -: Юни 10, 2009, 08:00:45 pm »
в алфата доста чукове съм направил - ама никой не ги ще ...  ;D
в бетата нещата стават по-бавно и още не са ми по силите ...


Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #44 -: Юни 10, 2009, 09:34:30 pm »
в алфата доста чукове съм направил - ама никой не ги ще ...  ;D
в бетата нещата стават по-бавно и още не са ми по силите ...



От всяко оръжие което няма магически бонус няма смисъл по мое мнение. Ако има възможност играча да се снабди с един дори магически предмет, то това трябва да е оръжието ! Възможно най-високо ниво и за предпочитане с бонус към критически удар, всичко останало си е в повечето случаи залъгалка.