Автор Тема: Какво да избера  (Прочетена 6874 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lumpy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 119
  • Karma: +2/-13
    • Профил
Какво да избера
« -: Юни 06, 2009, 11:18:39 am »
Стрелец съм и досега карах с лък,но сложих едни ножове и  се чудя има ли значениес какво ще се бие.Имам в предвид дали самия клас Лък или ножове дали ми дава някакъв бонус като оръжие само по себеси  ???

Неактивен MontiCar

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +3/-2
  • ИнКенБиДонИтеТака
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #1 -: Юни 06, 2009, 11:32:32 am »
Всяко оръжие има описание,трябва да сравняваш бонуси,щета,обсег :).
 Единия ми герой е стрелец и си правя експерименти с него.Пробвал съм и лък и метателни ножове.Останах по доволен от Ножовете,но пък може да е от това че досега са ми попадали все такива с много бонуси за ловкост,точност и критичен удар.Другото което ми харесва при ножовете е че можеш да използваш и Щит в екипировката си.
Ученик намерил сто хиляди евро и ги предал в полицията. Ридаещи, неговите родители заявиха, че се гордеят с него.

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #2 -: Юни 06, 2009, 11:54:53 am »
Лък брат това е истината  ;)
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #3 -: Юни 06, 2009, 04:17:23 pm »
в метателните копия е истината ...  ;)

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #4 -: Юни 06, 2009, 05:11:19 pm »
то ако беше така нямаше да има лъкове тия програмисти не са толкова тъпи  ;)
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #5 -: Юни 06, 2009, 09:43:23 pm »
аз вземате оръжие с 2 ръце по-добър е арбалета..

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #6 -: Юни 07, 2009, 01:58:36 am »
Доколкото знам най-важното е бонуса на критичния удар :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Какво да избера
« Отговор #7 -: Юни 07, 2009, 04:54:51 pm »
Доколкото знам най-важното е бонуса на критичния удар :)

Няма нищо от рода на "най -важното". Всяко оръжие си има сили и недостатъци. Едно нещо е факт обаче, копията за мятане са абсолютно най-доброто оръжие за стрелеца и битки под 20 рунда с него дават максимални щети.

Не може да се сравнява с метателните ножове въобще, те правят много по-малки щети и са с обхват 1. Въпреки че дават бонус към точността и критическия удар, това няма голямо значение тъй като при правилно развитие на героя, максимален критически удар се постига и с копията.

За лък и арбалет...нямам думи. Лъка има такъв голям диапазон за нанасяне на щети че ми се струва малко смешно какво друго може човек да убие с него освен някой заблуден вълк. Ако се биеш срещу враг с високи брони и той намали максималните щети, просто си загубен.

Арбалета...определено има по високи щети но що за оръжие е това което ти отнема от точност и ловкост, двата най-важни атрибута за стрелеца ! Определено отнема от критическия удар което означава че трябва да инвестираш допълнително в точност и ловкост...да не говорим че при бой с лък и арбалет не можеш да ползваш щит...

Въобще...бийте се с копия..там е истината :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #8 -: Юни 07, 2009, 05:08:37 pm »
Аз все си мислех че арбалета е най-точното оръжие от тук преставените! Няма ниакква логика да отнема от точност и ловкост, дори напротив! И аз се чудя защо така са го измислили...

Иначе хем няма, хем има най-добро оръжие и накрая има :)

Сега ако ми кажете и за боец свиреп-войн, какво е по добро от чук, че нещо не ме кефи без щит, пък с ловния нож я заколя някой вълк я не...

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Какво да избера
« Отговор #9 -: Юни 07, 2009, 05:20:00 pm »
Копията са много добри за "кратки битки" (всяко животинче освен костенурките няма шанс- бронята им е малко, шан за блок никакъв- едва ли битката ще продължи повече от 20 рунда, т.е са максимално ефективни). Максималните щети наистина са добри, но имат диапазон подобен на лъка (което е големият им минус срещу врагове с много броня).
Сега тествам нова стратегия- стрелец със щит и къс меч. Щетите не са като копията ми (32-64 вместо 32-108), но срещу броненосци не ми трябват високи максимални, а минималните са еднакви. Допълнително имам едни 12% допълнителни шанс за блок и те са ми доста полезни също.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Какво да избера
« Отговор #10 -: Юни 07, 2009, 05:36:07 pm »
Копията са много добри за "кратки битки" (всяко животинче освен костенурките няма шанс- бронята им е малко, шан за блок никакъв- едва ли битката ще продължи повече от 20 рунда, т.е са максимално ефективни). Максималните щети наистина са добри, но имат диапазон подобен на лъка (което е големият им минус срещу врагове с много броня).
Сега тествам нова стратегия- стрелец със щит и къс меч. Щетите не са като копията ми (32-64 вместо 32-108), но срещу броненосци не ми трябват високи максимални, а минималните са еднакви. Допълнително имам едни 12% допълнителни шанс за блок и те са ми доста полезни също.
Чакай сега, аз под стрелец разбирам стрелец :) Значи да стреля или да мята, как така се бие с меч, не трябва ли да може само да го мята, а той не е метателно оръжие...

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Какво да избера
« Отговор #11 -: Юни 07, 2009, 05:49:25 pm »
Е тук става въпрос за "пазител на гората" явно- т.е са майстори на метателни ножове, лъкове и арбалети (за разлика от мистиците и войните), но са и и добри в близкия бой с леки оръжия като късия меч и камата.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Какво да избера
« Отговор #12 -: Юни 07, 2009, 06:12:35 pm »
Е тук става въпрос за "пазител на гората" явно- т.е са майстори на метателни ножове, лъкове и арбалети (за разлика от мистиците и войните), но са и и добри в близкия бой с леки оръжия като късия меч и камата.

Тази стратегия между другото мисля че ще е доста успешна ! Именно с нея sasa успя да ме отвее на един мач на арената. Допълнителния блок на меча за 1 ръка върши чудеса за стрелците, защото докато аз като пазител мога да ползвам щит с голям блок, то те не могат.
И какво става.

Аз като пазител с 2000 живот, 50% блок и невзрачни умения, дори да съм инвестирала в точност имам само около 22-23% критически удар.

Един стрелец който има 35% блок от щита и нарами един меч за 1 ръка, дори да няма умение с него, получава 50% блок и пак прави 50% критически удари И успява да избегне 75% от моите удари докато аз бивам удряна винаги...

Нямам шанс срещу такъв никога :)

Неактивен Shinoda

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 7
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Какво да избера
« Отговор #13 -: Юли 12, 2009, 10:39:39 pm »
Според мен най якото оръжие е Арбалета

14/88

  • Гост
Re:Какво да избера
« Отговор #14 -: Юли 13, 2009, 07:02:14 am »
Сега тествам нова стратегия- стрелец със щит и къс меч. Щетите не са като копията ми (32-64 вместо 32-108), но срещу броненосци не ми трябват високи максимални, а минималните са еднакви. Допълнително имам едни 12% допълнителни шанс за блок и те са ми доста полезни също.

Аз също развивам моя стрелец по този начин, щетите ми са 37-75 и допълнително имам бонус критичен удар +12%. Много съм доволен, ловкоста на стрелеца в повечето случаи го спасява от удари. Купих си две ками 3 категория, едната с + критичен, другата с + блок, но нещо ме спира. От няколко места във форума споменаха, че трябва да станеш поне 40 ниво за да си правиш такива експерименти.