Автор Тема: има ли контрол над мултихънтарите  (Прочетена 19492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rayh

  • Гост
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #45 -: Юни 09, 2009, 06:33:30 pm »
стига аз играя с един акалт и ако не дърпах гилдията едва ли някой щеше да ме мине а и разлика в 2 нива между мен и първия на тоя етап е нищо който иска да прави и 10000 асс майстори на 3 ниво макс  ;)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #46 -: Юни 09, 2009, 06:45:15 pm »
petar_vang твоето мнение го има написано няколко пъти в темата , вместо да го напишеш пак пробвай да играеш с 10-20 ацц и сам ще се убедиш колко е "лесно" ...   


п.п. и като си вдигнеш славата на 2к-5к това  с какво ще ти помогне , когато се изправиш срещу реален съперник ?!?

Неактивен petar_vang

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 46
  • Karma: +1/-13
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #47 -: Юни 09, 2009, 07:17:09 pm »
Добре какъв е смисалът от тази арена тогава и закакво има раздел слава в класацията

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #48 -: Юни 09, 2009, 07:31:11 pm »
и аз да кажа нещо? проблема не е че се играе с няколко акаунта, а това че ако някой "помощен" акаунт бъде допуснат в клан, обира хранилището и си заминава. за конкретният случай , който споменава петър_ванг , пича влезе обра 50 кожи и почти толкова дърва, няколко брони, пръстени, оръжия, отвари ..... и ? и нищо пихме по една студена вода и така. от такива кражби някои си развиват акаунтите по-добре и по-бързо и никой няма да ги накаже. затова се чудя има ли смисъл от това да се разраства гилдията. 10 -15 човека си играят, развиват се, а от останалите изкарват пари като им продават изработеното.

Неактивен zLaGaD

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +7/-9
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #49 -: Юни 09, 2009, 07:36:46 pm »
За обиржиите трябва да се въведе бан за годинка... Или ако сте хакерче сами да си го намерите . Не малко хора са били бити за 1 предмет в сървъри на Диабло , МУонлайн и подобни...

Rayh

  • Гост
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #50 -: Юни 09, 2009, 07:43:25 pm »
 А ЗА НЕБЛАГОДАРНИ ПСЕТА КАКВО ДА Е НАКАЗАНИЕТО  ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #51 -: Юни 09, 2009, 07:48:04 pm »
и аз да кажа нещо? проблема не е че се играе с няколко акаунта, а това че ако някой "помощен" акаунт бъде допуснат в клан, обира хранилището и си заминава. за конкретният случай , който споменава петър_ванг , пича влезе обра 50 кожи и почти толкова дърва, няколко брони, пръстени, оръжия, отвари ..... и ? и нищо пихме по една студена вода и така. от такива кражби някои си развиват акаунтите по-добре и по-бързо и никой няма да ги накаже. затова се чудя има ли смисъл от това да се разраства гилдията. 10 -15 човека си играят, развиват се, а от останалите изкарват пари като им продават изработеното.


  За това ако става на въпрос, наистина трябва да се въведе не бан, а изтриване на акаунта. Тука съм твърдо за! А не за тези глупости които се изприказваха.

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #52 -: Юни 09, 2009, 08:51:28 pm »
защо пък трябва да му крием името на този? kobra24 е крадеца. пазете се от него

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #53 -: Юни 09, 2009, 08:58:38 pm »
Нали (ще) има доверени играчи (т.е единствените, имащи достъп до хранилището, членове на гилдията)- а покрай останалите игри на екипа предполагам, че и тук доста се залага на играта в екип. И, колкото по-добре се разбирате и правите по някоя и друга "жертва" за съотборник според случая, толкова по-успешна ще е гилдията (и тя ще помага на вас).

Относно темата- че имат някакви изгоди, имат. Но пазарът зависи изцяло от играчите и мултитата са с относително предимство само в началото. После развиването на още пет акаунта заради един основен не оправдава загубеното време покрай останалите пет и играта спира да носи удоволствие. Не очаквам всеки да се съгласи с мен и вместо да се занимава с глупости да провери какво е да играеш в гилдия и да видиш колко по-интересно е да си помагаш с още пет-шест човека.
И вторият план на развитие- развивате един герой и още пет да му събират ресурси. Ако не се постараете много да развивате и останалите, в един момент майсторът (основният акаунт) ще може да обработва само ресурси трета категория (максимум), ако ще и преди един месец да е отключил четвърта.
По един или друг елементът на масовост в играта смазва ефекта от "преливане на ресурси" до незначителен.
Има начини да осакатят още повече подобни неща- комисионните по пазара, обвързване на предмети, пък и играта изобщо не е във финалния си вид. Арената в момента очевидно е "постна" и ще има доста правила по нея (предполагам ще видим и мистичната Формула 1 под формата на някакво нововъведение или наказание за битки само с един и същи герой).

А не е забранено, защото явно има смисъл от мултиакаунтинг, дори и да не е във варианта свързан с "материални изгоди". Човек може спокойно (ако има време) да си развива двама герои, колкото да пробва различни класове (или специализации). И, стига да не се занимава с глупости, ще се наслаждава на играта (което май беше и основният замисъл).

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #54 -: Юни 09, 2009, 09:06:38 pm »
няма ли да е добре да е разделено на две части хранилището една обща за всички и една за доверените играчи. друг вариант е предметите които се оставят да се указва кои потребител/и могат да го/и ползват. например като оставям нещо да посочвам/маркирам кой може да го вземе

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #55 -: Юни 09, 2009, 09:25:49 pm »
няма ли да е добре да е разделено на две части хранилището една обща за всички и една за доверените играчи. друг вариант е предметите които се оставят да се указва кои потребител/и могат да го/и ползват. например като оставям нещо да посочвам/маркирам кой може да го вземе


 Точно така!!!  Трябва да има, част за доверените и обща част, иначе работата е на 50%. Защо не го оформиш като предложение, че тук може да не го видят тези от които зависи реализацията му. се пак това е Бета версия и търпи промени.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #56 -: Юни 09, 2009, 10:25:42 pm »
Добре какъв е смисалът от тази арена тогава и закакво има раздел слава в класацията
Защото така както при всичко останало, като се сбиеш 5 пъти с герой 4-то ниво, това едва ли ще ти даде някаква слава :) Особено когато вече си 40-то... Но ако все пак има полза, за умници като теб могат да напраят ограничение и да не можеш да се биеш с много по малки, но в същото време силно не подкрепям да забранят да се бият от едно и също IP, защото утре двама братя ще искат да премерят сили и играта ще им каже НЕ СТАВА, защо?

И ти силно си противоречиш. Лично аз ти казах че 2-3 седмици съм играл само с един акаунт и ми беше супер скучно, когато ми свършат точките и няма какво да правя. Теб не те знам къде и как се биеш и как ги вадиш тези ресурси докато чакаш да се напълни кръвта ти и все не ти свършват точките за действие, всеки ден по 24 допълнитлни ли теглиш? Ами то и това не е честно по твоята логика, защото аз не мога да си позволя да оставям по 200 лева в играта всеки месец, а ти явно можеш. Ми да си жив и здрав, все пак и децата на програмистите трябва да ядат нещо :) Аз пък разполагам с някакво време което мога да инвестирам както сметна за добре и то е повече от 2 часа, следователно еин герой не ми стига. Въпреки това както ти казах, но ти чвно четеш също толкова бавно и трудно колкото пишеш... първите си 25 диаманта ги спечелих само с един акаунт, а след това изкарах още 200 със същия акаунт преди да регистрирам други. За една седмица имам 3 диаманта от 5 акаунта от нещата които са ми падали в тях и съм пускал на пазара защото не са им трябвали, дори още са си в тях :) Изкарал съм малко под 300 диаманта за един месец, само с основния си акаунт и 3 с още 5, направо много яко съм се облагодетелствал от тях, особено в сравнение с основния :) Разбира се някой хора са получили тези диаманти даром и затова сега те са 28-мо ниво, аз 14... И това не е честно, но такъв е живота... Друго е вече ако има някой от алфата с 5 акаунта и съответно тук е с 1500 кредита, ми не е честно, но такъв е живота :) Дори по добре че има и такива, че иначе аз щях да видя 300 диаманта през крив макарон, ако не купуваха всякакви боклуци, като отвара за дух, дъвка с косми и курешка за по 1-25 диаманта :) Да живеят идиотите  ;D

И ме питаш какво правя на аукциона, като не ме кефи. Ще се въздържа от коментар за твоя интелект, за да не кажат пак че обиждам потребители, доколкото фактите могат да бъдат обида :) Как ме нарече ти, смешник ли беше :) Добре ти нещастнико(мисля че това може да мине за обратното на смешник), ти какво правиш там като не те кефи? АЗ подчертах, че бях там докато изкарах 25+250 диаманта и след това не съм стъпил там откакто си пуснах премиум за 8 месеца, теб много ли те е яд че съм го направил без да пратя и един СМС, освен това съм го направил само с един акаунт, който както ти казах нямаше сега да е 14, а щеше да е 28, ако можеше да се направи с 10 акаунта по 5-то ниво.

Колкото до другите акаунти които съм си регистрирал, за да има какво да правя когато ми свършат точките за действие, но имам още малко свободно време... от тях не съм се облагодетелствал и грам, защото ми служат за да изпробвам развития с тях, дори храната не могат да си обезпечат от дохода си... Аз лично не съумявам да се облагодетелствам от тях, не съм опитал дори, но подозирам че и не бих могъл, ти ако можеш защо не го правиш а ревеш  ??? Казаха ти вече, че не ти е забранено, действай... Стани най-богатия и този с най-много слава, който не може да убие никой друг на арената освен себе си ;) Евентуално мога да се облагодетелствам с 50-тина диаманта, ако поради тестовете с тези герой успея да разивия основния си, т.е. да не ми се налага после да давам толкова за преразпределение на точките, но и за това няма никаква гаранция.

От друга страна ти се съгласи с комонър когато ти каза че няма игра от този жанр в която да е забранено това, пък в следващия момент, само пост по късно отново пишеш че във всички такива игри било забранено, последно поне пред себе си си изясни кое как е и с кое си съгласен и с кое не си и спри да си противоречиш и да говориш пълни глупости, най-вече за неща които дори не си си направил труда да провериш, защото супер много ме дразниш още от първия си малоумен пост!

В следващите пишеш как не искаш да чуваш мнението на модераторите, защото... абе и ти не знаеш защо... а сега вече не искаш и мнението на потребителите... всъщност ти следкато нямаш нужда от друго освен твоето мнение и да слушаш само собствения си глас, защо просто не хванеш да си пишеш лични съобщения и да си се биеш сам на арената, ми седиш тук и дразниш като развалена грамофонна плоча въртиш едно и също, поне кажи нещо ново, поне се обоснови, стига само си дрънкал едни и същи безмислици или моля те наистина мини на лични съобщения към себе си, специално за такива като теб и това е позволено   ;D

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #57 -: Юни 09, 2009, 10:50:00 pm »
защо пък трябва да му крием името на този? kobra24 е крадеца. пазете се от него
Тук и аз съм твърдо ЗА. Да му се изтрие акаунта. Дори НЕ! Първо БАН - трябва да се направи възможност да се заключват акаунти! След това всичко което притежава, включително злато и диаманти, отиват в полза на гилдията която е обрал. Чак след това се изтрива!!! Иначе няма смисъл, някой може да ви обере гилдията и само за да ви е гадно, като го изтрият, пак наказани сте само вие, но сте наказани за глупоста си, какво правят всички тези неща в хранилището !?!??!

Има и обратния вариант. Скарате се нещо с някой, гоните го и после за да го преебете той ни е обрал и го трият. Дори няма нужда да е влизал въобще в гилдията, стига доверен човек да посочи с пръст друг който не е никакъв. Много сложен е и въпросът с морала на отговорните за това. Айде няма нужда да превръщат и тази игра в гнусната шуробаджинащина и монопол на определена група идиоти, които тормозят останалите играчи с постоянни безпричинни банове... Много по-лесно е просто да не каниш който ти падне, за какво ти е? И за какво ти е да си държиш всичките ресурси в хранилището, което всъщност е безкрайно малко и няма как да има чак толкова неща колкото уж са ти откраднали. Имало една кражба и вече правим от мухата слон...

@петър ванг сега ще каже че и аз съм крадец защото имам 5-10 акаунта, нали. Да но те са в една гилдия всичките и никога не са били и няма да бъдат в друга, така че удряш на камък и тук...

Знаеш ли какво, трябва да само едно ограничение във всички игри! При регистрация трябва да правиш IQ тест и когато минеш в нова категория да има нов, различен защото може и да си имал просто късмет при регистрацията, не трябва хора с твоето интелектуално ниво въобще да играят такива игри, защото дори само един като теб пречи на нормалното функциониране на играта много повече от всички други негативни човешки фактори, било то дори и крадците, които също силно неодобрявам. Но пък нали трябва да се печели от някъде, от къде другаде освен от идиотите... Те наливат най яко, защото си мислят че диамантите от аукциона падат от небето и си мислят че като гупят пет кожи за един диамант, после ще продадат всяка по толкова и ще си върнат инвестицията петкратно. Но не са познали, те всъщност пращат SMS-и и за мен, за да мога аз да играя безплатно, за което съм им много благодарен. Да са живи и здрави :) И най-вече петърчо...

Неактивен petar_vang

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 46
  • Karma: +1/-13
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #58 -: Юни 09, 2009, 10:59:38 pm »
Дрън дрън дрън дрън тоя ZAX явно има наистина много свободно време можеби затова и така е изперкал. Толкова много думи с почти никакъв смисъл добре че и не четох всичките му тапизми. И ти си ми супер неприятен и си те представям като някой сдухан цайс които по цял ден щрака да развива всички видове герой понеже му било много интерестно да види кой какво може.
Друго понеже ме нарече нещастник да ти кажа честно много съм си щастлив не си прав а и от къде можеш да знаеш че не съм щастлив като даже не ме и познаваш. Даже сега се прибрах в супер готино настроение а и като ти прочетох тапизмите се смях със глас
Друго лестно е да се криеш зад някакви си никове които можеби са ти се родили гениално в главичката докато си бил в WC-то
Също аз мога да си пустна премиум за колкото време си поискам и вобще ме мога да ти завиждам а и за пореден път пиша (заболяха ме пръстите вече ) ама явно за тебе има нужда да се повтаря по мн пъти докато го осъзнаеш до момента не съм дал и една стотинка за диаманти а ти за какви 200лв ми говориш недуомявам
И кажи ми поне името си щото това ZAX е мн тъпо и ми е страшно смешен тоя ник
А ако трябва да си пиша с тебе да прав си по добре да си пускам лични саобщения към мен си
Приятна вечер "ZAX"  ??? и продължавай да забавляваш хората
Дай ми скайп

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:има ли контрол над мултихънтарите
« Отговор #59 -: Юни 09, 2009, 11:03:03 pm »
Нали (ще) има доверени играчи (т.е единствените, имащи достъп до хранилището, членове на гилдията)- а покрай останалите игри на екипа предполагам, че и тук доста се залага на играта в екип. И, колкото по-добре се разбирате и правите по някоя и друга "жертва" за съотборник според случая, толкова по-успешна ще е гилдията (и тя ще помага на вас).

Относно темата- че имат някакви изгоди, имат. Но пазарът зависи изцяло от играчите и мултитата са с относително предимство само в началото. После развиването на още пет акаунта заради един основен не оправдава загубеното време покрай останалите пет и играта спира да носи удоволствие. Не очаквам всеки да се съгласи с мен и вместо да се занимава с глупости да провери какво е да играеш в гилдия и да видиш колко по-интересно е да си помагаш с още пет-шест човека.
И вторият план на развитие- развивате един герой и още пет да му събират ресурси. Ако не се постараете много да развивате и останалите, в един момент майсторът (основният акаунт) ще може да обработва само ресурси трета категория (максимум), ако ще и преди един месец да е отключил четвърта.
По един или друг елементът на масовост в играта смазва ефекта от "преливане на ресурси" до незначителен.
Има начини да осакатят още повече подобни неща- комисионните по пазара, обвързване на предмети, пък и играта изобщо не е във финалния си вид. Арената в момента очевидно е "постна" и ще има доста правила по нея (предполагам ще видим и мистичната Формула 1 под формата на някакво нововъведение или наказание за битки само с един и същи герой).

А не е забранено, защото явно има смисъл от мултиакаунтинг, дори и да не е във варианта свързан с "материални изгоди". Човек може спокойно (ако има време) да си развива двама герои, колкото да пробва различни класове (или специализации). И, стига да не се занимава с глупости, ще се наслаждава на играта (което май беше и основният замисъл).
Само с едно нещо не съм съгласен, айде няма нужда когато някой си намери хубава гилдия, да чака 24 часа нещо си и понеже давате за пример другите игри на като ИО. Е няма по гнусно нещо от това да се лиша от 10 морал, за да вляза в съюз и да чакам 24 часа за да си върна само 5 от тях, айде няма нужда и тук подобни екстри...

Поддържам гейм сървър на Diablo II v1.10 от няколко години и мога да ви гарантирам че каквото и да направят винаги ще има боклуци, които ще намерят начин да мамят и да правят мизерии, това е незибежно за съжаление. Именно затова правилата в моя сървър започват така:

Цитат
1. Всеки има право да играе в сървъра ни !

2. Прехвърлянето на предмети по земя и/или в отворена игра, се счита за риск приеман съзнателно от играчите. При евентуална загуба на предмети, администраторския екип не носи отговорност и не възстановява загубеното при никакви обстоятелства ! Тъй като ако използвате предоставения в играта начин - посредством трейд прозорец - това няма как да се случи ! Използвайте "loader" и/или "приятел", който да пази играта ви !

Всъщност тази игра е доста сходна, да не кажа че и доста са взаимствали, че ще ми се разсърдят пак :) Тук за съжаление няма възможност за директна размяна на предмети между играчите, но се надявам да направят и тогава няма да има никакво значение дори в коя гилдия си, за да можеш да помагаш на приятели без никакъв риск нещо да се обърка.