Автор Тема: Карта на съкровище  (Прочетена 6160 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Карта на съкровище
« -: Март 23, 2010, 02:07:59 pm »
Да може да пада от битки, но с много малък шанс... да речем 4 пъти по-малък от шанс за комплект. Въпросната карта да дава указания да се копае за съкровище, като това да може да става САМО в опасните зони и копането да е около 10 минути (или в зависимост от категорията на картата да се повишава). Съндъчето да съдържа минимум 1 легенда + 2 до 3 редки + някакъв шанс за епик + разни боклуци. Може да помислите над това :) Може да има примерно сини, жълти и лилави карти с по-голям шанс и така нататък... Може пък САМО новата професия Инженер да може да "разчита" картите срежу заплащане - общо взето мисля, че схванахте :)

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Карта на съкровище
« Отговор #1 -: Март 23, 2010, 05:14:51 pm »
Това би направило играта наистина още по-интересна... Бих добавил и идеята първо да пребием един-няколко "пазители"* в зоната преди да почнем с копаенето.
Ако не друго,колегата поне измисли страхотен сюжет за приключение  *V*

* в смисъл-несъгласни да си дадат съкровището мобове
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #2 -: Март 23, 2010, 05:38:29 pm »
И аз го мислех това, но ако картите са наитстина прекалено редки, ще е тъпо, ако не можеш да ги победиш  :D

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Карта на съкровище
« Отговор #3 -: Март 23, 2010, 11:08:43 pm »
И все пак вижда ми се малко неудачно точно това-пада ти се карта,отиваш където трябва "копаеш" си определено време и получаваш предмети.Някак си не ми се връзва.Струва ми се прекалено просто
Да,това би внесло разнообразие,но за мен,а вярвам и за повечето е по-важно да предизвиква интерес.
Вярвам,че от тази идея би могло да се направи един наистина интересен модул.
При условие,че ще получаваш таквиз предмети,поне да си се потрудиш за тях  ;)

Добре,пускам си на воля въображението.
Копаеш си някъде в някоя зона,или си биеш някого (да речем някъде в Харода) и намираш карта за съкровище.Или по-точно част от нея.Върху тази част случайно се чете името Хароши (ако не се лъжа така се казваше мустакатия барман в Пияният дракон) отиваш в таверната и подпитваш Хароши за този пергамент.Той ти обяснява,че на млади години,когато се опитвал да бъде герой заедно с още трима намерили тази Карта за съкровището-той изгубил неговата част (която ти си намерил)
За втората част знае,че останала у друг от четиримата,който сега се бил отдал на отшелничество в Пътят на война и ако искаш можеш да отидеш да го запиташ за другата част от картата.Отиваш в зоната,намираш този отшелник и той ти казва,че мушнал парчето от картата в дънера на някое старо дърво и за да я намериш,трябва да поизсечеш гората. (тук се сещам за 2 варианта 1) картата се съобразява със занаята на героя 2)в рамките на задачата героят получава правото да сече дърво,ако не е неговият занаят бройката за изсечено дърво да е 1-2 на точка и да трябва да изсечеш 100 дърва,за да намериш втората част от картата(дървото да се сече само в зададената зона,без да имаш право да го обработваш,но да си остане за теб).Отшелникът ти казва,че третата част се намирала в едикой си,но той бил изяден от лъв (да не се вживяваме прекалено)-отиваш,избиваш 100 лъва и намираш трета част. Четвъртата част не намирала у еди кой си,който се бил отдал на мародерстване-пребиваш 50 мародера в предварително отредена зона и му преджобваш последното парче.
И както са четирите парчета-поставяш ги едно до друго в инвентара-всяко на местото му-както се реди пъзел,те се слепват и от 4 парчета,заемащи 1 квадрадче,става 1 парче,заемащо 4 поленца. и след като си събрал цялата карта,вече можеш да отидеш в зоната и да натиснеш бутон "потърси съкровище" ,което наистина да си заслужава усилията.
Може да бъде направено и вместо в рамките на 1 провинция-търсенето да се развива в рамките на всички провинции,за дадената категория-от Харода да те праща във Фаролин и Сонория...
Може с малко повече усилия да се направи карта,заемаща целия инвентар... незнам,какви са идеите на екипа за остров Караганда,но защо да не се направи нещо такова за него.Четиредесет парченца,който да те отведат до вулкана в североизточен Караганда,като трябва да се влезнеш в кратера му и да откриеш съкровището...

Дори да пренебрегнем моите фантазии тук идеята наистина е доста добра и би било хубаво екипът да я обмисли сериозно  *KING*
« Последна редакция: Март 23, 2010, 11:18:19 pm от marveliking »
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Карта на съкровище
« Отговор #4 -: Март 23, 2010, 11:13:06 pm »
Аз съм за.Наистина,ако го вкарат това в играта ще стане интересно.

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #5 -: Март 24, 2010, 12:30:28 am »
Да - ако е на части картата ще е още по-интересно :)

Неактивен snuf87

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 169
  • Karma: +18/-27
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Карта на съкровище
« Отговор #6 -: Март 24, 2010, 03:28:06 am »
Дам ще има интрига и съм напълно съгласен с dead king, дерзайте.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #7 -: Март 24, 2010, 10:47:30 pm »
Може в 'Дневник на задачи' да се прибави таб 'Съкровища'. Получаваш картата, и започваш да обикаляш посочените провинции и да правиш, каквото там е написано ... Когато стигнеш последната точка от патуването, можеш да копаеш и има шанс да ти се падне предмет (комплект,епик или еднократна) Шанса да е 'рядък' ... Пак да си има множител за време, но да няма .... (не знам как да го нарека - екстрата която получаваш когато си премиум ... да можеш да пускаш копаене за 10 точки подред ... абе... схванахте). Също така да няма и мигновенно завършване (божее ... скоро не съм копал ...). Един вид всички да са абсолютно наравно ... Да няма нито една от екстрите свързана с диаманти :)

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #8 -: Март 24, 2010, 11:31:28 pm »
Може в 'Дневник на задачи' да се прибави таб 'Съкровища'. Получаваш картата, и започваш да обикаляш посочените провинции и да правиш, каквото там е написано ... Когато стигнеш последната точка от патуването, можеш да копаеш и има шанс да ти се падне предмет (комплект,епик или еднократна) Шанса да е 'рядък' ... Пак да си има множител за време, но да няма .... (не знам как да го нарека - екстрата която получаваш когато си премиум ... да можеш да пускаш копаене за 10 точки подред ... абе... схванахте). Също така да няма и мигновенно завършване (божее ... скоро не съм копал ...). Един вид всички да са абсолютно наравно ... Да няма нито една от екстрите свързана с диаманти :)
Не ми харесва на мен лично - има си приключения за който му се обикаля.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #9 -: Март 24, 2010, 11:34:32 pm »
Е ти какво искаш ?! Пада ти се карта и си готов - имаш епик или там каквото ще ти се падне !?  *hmm* *hmm* *hmm* Няма да е интересно ... Дори и картата да се отнася само за една провинция, трябва да има поне малко предизвикателство ... Според мен поне 3-4 стъпки да има  :P

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #10 -: Март 24, 2010, 11:40:45 pm »
Аз останах с впечатлението, че се разбрахме съкровището да има пазители  ???. Като те няма да са никак слаби - или там да е нещо като многостепенна. Просто мисълта ми беше, че ако тръгнем да събираме ресурс или да майсторим предмети, както по Приключенията ще е скука. Тоест чисто бойни мисии да са. А за това и предложих новата професия Инженер да може да разчита картите, за да участва и занаята.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #11 -: Март 25, 2010, 02:37:16 pm »
Пазачи задължително ще има :) Въпроса е да не са прекалено силни ... да кажем ... жълтурчета  :P Естествено че няма да има занаятчииски мисии ... Тръгнал си на лов за съкровища ... няма да седнеш да изработваш ботуши я ...

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #12 -: Март 25, 2010, 02:48:17 pm »
По-скоро търсенето на съкровища си го представям като самостоятелна професия.
С майсторства и так дале.

Ще прекарва време в зоните, ще търси разни заровени неща...
Ще го бият всякакви гардове, както и играчи...
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #13 -: Март 25, 2010, 02:50:57 pm »
Търсач на съкровища с умение Картография  *hihi*

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #14 -: Септември 13, 2010, 08:02:44 am »
Като стигнах до пиратската тематика, която е силно застъпена по отношение на мобовете, особено в по-високите категории, преди известно време ми хрумна идеята за картите на съкровищата. Проверявам с търсачката и хоп, някой вече се бил сетил за нея. Между другото, идеята е реализирана доста добре в хибридните стратегии от серията Patrician и Port Royale на Аscaron Entertainment.

Жалко, че още не е реализирана.

Това с парчетата е втората отлична идея. Вместо да се вмъква мини-куест обаче, от типа някой те подмята на втори, който те подмята на трети в търсене на останалите парчета а ла куестче от 90те години на миналия век, моята идея е парчетата да бъдат номерирани и да могат да се продават на пазара.

Като за всяка зона си има една или повече карти. Примерно може да има такава от 4 парчета с някаква по-скромна награда - да речем много смислен рядък или легенда, такава с 9 парчета - дава легенда и епик, както и някаква голяма с 16 парчета, която дава половин каруца всякакви хубавини, сред които може да има рецепти, злато, диаманти, части от сетове, предмети.

Не съм сигурен дали парчетата от карта за съкровище, намиращо се в провинцията X, трябва да се падат само от битки в тази провинция. Може би по-скоро не, защото все пак из империята се пътува и парчетата от картата може да са изнесени най-малкото в съседни провинции. 

Късметчетата всеки път са с произволни бонуси, точно като генерираните при крафтинга или награда от приключенията сега. Подобна реализация би допаднала на играчите, които предпочитат да напредват по-бавничко в играта и би осмислило провеждането на повече битки из бойни зони, които иначе не се славят с кой знае какъв дроп и повечето играчи ги преминават набързо.   

Накрая, не виждам защо безопасните зони да си нямат свои карти. Просто тези от опасните ще имат по-хубави наградки.

По идеята на Oton да се направи отделна професия - вариация по тази тема е съществуването на комплекти като изследователя, търсача, вълчището и пр.

Освен това тука с крафтинга явно е застъпена идеята за героят като мултифункционалка - един път изроди трепе, втори път има не една, а две професии, трето -  при желание мародери останалите играчи, а освен това наемници води, при добро стечение на обстоятелствата я гилдийка си върти, я феодалче го дава и си има замъче.

Та, за копането на заровени съкровища не виждам да се изискват някакви специални умения. Освен, ако не решите да прескочите няколко века и да вкарате електрониката. Тогава можем да хвърлим мечовете, да си направим по един металотърсач и да се преквалифицираме на иманяри. :)