Автор Тема: Карта на съкровище  (Прочетена 6159 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shivers

  • Гост
Re:Карта на съкровище
« Отговор #15 -: Септември 14, 2010, 01:19:10 pm »
На мен идеята ми харесва ... не с говедарите ... Променено от prob4o: Такива обобщаващи епитети на друго място! Следващо подобно изказване ще ви отстрани от форума. ...  *freak* Но идеята с картите е страхотна малко трябва да се доискусори де :)
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 02:08:02 pm от prob4o »

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #16 -: Септември 15, 2010, 10:28:29 am »
Ако искате толкова много да копаете заровени съкровища, не е проблем да го направим със системата, която имаме в момента.
На някоя от стъпките на даден вече съществуващ куест да ти дава, че си намерил нещо.
Можем да отворим нов "страничен" куест по този начин, нямам нищо против.

Напишете ми сюжет и ми го пратете, аз ще направя останалото.

И, разбира се, ще има и наградки, ако е добра историята.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Карта на съкровище
« Отговор #17 -: Септември 17, 2010, 05:41:00 pm »
От страничните приказки само темата (предложението) може да пострада (beziehungsweise, някой от съфорумниците също). Вероятно по някое време ще се появи ГМ и ще махне шлаката.

Аз не разбрах какво се иска- нещо по-голямо от приключенията, нещо като допълнителен тип (под)приключение или изобщо без връзка с модела в момента (освен може би части от логическата постройка и последователност)?

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #18 -: Септември 19, 2010, 03:03:56 pm »
Аз не разбрах какво се иска- нещо по-голямо от приключенията, нещо като допълнителен тип (под)приключение или изобщо без връзка с модела в момента (освен може би части от логическата постройка и последователност)?

Допълнителни мини приключения (сайд куестове), които позволяват на играчите да събират (парчета от) карти на съкровища. Историите на тези приключения, разбира се, логично да се вписват във фабулата и атмосферата на играта.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #19 -: Септември 19, 2010, 03:28:03 pm »
Хммм.....това ако се въведе.Носете пълни кесии с кинти.Та...имаме гладни за бой играчи.Няма да сбъркате ако тръгнете да търсите съкровище. :D

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #20 -: Септември 23, 2010, 12:25:16 am »
съгласен съм играта ще стане по интересна :)
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Карта на съкровище
« Отговор #21 -: Септември 23, 2010, 08:05:29 am »
И според мене ще е по-добре да не е куест, а както казва и Aegir, части от картата да падат като дроп и да могат да се търгуват в аукциона. Когато някой събере всички части, да му казва в коя зона да отиде, и там да му се появява и таб "съкровище". Естествено да може да бъде нападан и пазен ако е в опасна провинция. Да има постижение за успешно изкопани съкровища.

Или пък на случаен принцип, различно за всеки, докато се шматкаш из провинциите, да ти се появява това табче. Като влезеш в него да можеш да избереш дали да копаеш, или да нарисуваш карта, която после да можеш да продадеш.

Неактивен LordAleks

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +10/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Карта на съкровище
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2010, 12:28:08 am »
Да това с картата добре и так дале. Вапросът стои така че ако се направи такова нещо като съкровища... да няма минимум 1 легенда + 2 до 3 редки + някакъв шанс за епик + разни боклуци. .Съкровище ли ще е или какво. Дава лилав чук нещо уникално лилаво или примерно правото играча да си направи сам уменията на даден наемник(ето тука колко идеи имам...) Шанс малък, но да си струва. Да не стане като с комплектите дето ги чакахме години наред да речем, а те за нищо не стават.
Съкровище ще е да даде занаятч комплект или да си избере играчът част от него 1-2 колкото. Аз 1 амулет си търся от както играя примерно... Разпределяне на допълнителни атрибутни точки 20-30-50 колкото толкова...
Мислете в такава насока. За какво ми е да ми пуска нещо дето го има на аукц или мога да си го изработя.
Да дава безсмъртие на героя за 1 част от приключение - ех този мамут... :D колко ще да е полезно за него