Автор Тема: Принадлежност  (Прочетена 3432 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Принадлежност
« -: Юни 11, 2009, 03:24:21 am »
Добре, съгласен съм да има принадлежност, за да се стимулира занаятчийството. Но защо да не мога да си ползвам нещата от стария наемник на новия?!

Когато освободих стария надписа на предмета изчезна, т.е. сега пише "Принадлежи на  ", а всъщност си принадлежеше на наемник "Merc", който и сега се казва така и определено не съм съгласен да изхвърля амулета на стария си помощник...

Предлагам два варианта:

1. Може да си остава да "Принадлежи на Merc"
2. Може и да губи принадлежноста си когато освободиш наемника.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Принадлежност
« Отговор #1 -: Юни 11, 2009, 08:43:12 am »
Добре де приеми го като нещата в живота - носят се определено време износват се и се изхвърлят. Толкова ли е сложно това мисловно упражнение. Струва ми се, че отдаваш много внимание на такива дребни детайли - това е игра и приеми тези условия като част от правилата.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #2 -: Юни 11, 2009, 11:15:37 am »
Добре де приеми го като нещата в живота - носят се определено време износват се и се изхвърлят. Толкова ли е сложно това мисловно упражнение. Струва ми се, че отдаваш много внимание на такива дребни детайли - това е игра и приеми тези условия като част от правилата.
Това не са условията при които е стартирала играта и не виждам разумна причина да бъдат така променени...

Xaoc
Administrator
*****

Karma: +17/-0
  • [-]

Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил Лично Съобщение (Неактивен)
   
   
Re:наглеждане
« Отговор #5 -: Април 17, 2009, 08:52:46 »
   Отговори с цитатЦитат
Няма проблем с "наглеждането" или "заемането" на каквото и да било - даже се насърчава.

Скоро обаче, няма да можете да си разменяте "използвана" екипировка - в момента тази част не е пусната, но много скоро, ако един предмет е използван в битка той остава за вас и вашите наемници, няма да можете да го пускате на аукциона нито да го давате на други герои - единствено ще можете да го продадете в магазините за малко пари.

Аз съм се съгласил с тези условия и смятам че е редно да бъда предупреден за всяка последвала промяна, че дори и търся разумна причина да не могат да се ползват дори от наемниците ми. Но явно няма да я получа... И определено не съм съгласен с това!

Колкото до износването - никой не си хвърля дрехите на втория ден, особено ако въобще не ги е носил, а има предмети, които с падането си са неизползваеми, което е доста недомислено!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Принадлежност
« Отговор #3 -: Юни 11, 2009, 11:24:18 am »
Това е игра, а на реален живот. Никой не си ъпгрейдва дрехите нали --> ако правиш такива сравнения просто си стой с бронята 1 категория и не я сменяй с по-добра.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #4 -: Юни 11, 2009, 01:03:32 pm »
Това е игра, а на реален живот. Никой не си ъпгрейдва дрехите нали --> ако правиш такива сравнения просто си стой с бронята 1 категория и не я сменяй с по-добра.
Ъпгрейдва си ги :) А играта претендира с реализъм доколкото знам :) и колкото е по близка до реалноста, толкова повече ще и се качват акциите, за добро ви го казвам!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Принадлежност
« Отговор #5 -: Юни 11, 2009, 01:07:35 pm »
Сигурно като малък си носел цървулки от кожа :) после са ти купили гумени, после си вдигнал левел (имал си 6-ци в училище) и са ти купили гуменки, после маратонки ... за бала обувки ... после си се оборудвал с ботуши и си излизал зимните месеци ... и примерно си усвоил способност да ходиш за риба :)  Това е реализмът :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #6 -: Юни 11, 2009, 01:16:55 pm »
Сигурно като малък си носел цървулки от кожа :) после са ти купили гумени, после си вдигнал левел (имал си 6-ци в училище) и са ти купили гуменки, после маратонки ... за бала обувки ... после си се оборудвал с ботуши и си излизал зимните месеци ... и примерно си усвоил способност да ходиш за риба :)  Това е реализмът :)
Ето виждаш ли как и сам се сещаш :)

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #7 -: Юни 11, 2009, 10:24:28 pm »
напротив - ти не си играл в Алфата ... така че за теб си важи от началото на играта ...  ;)

Това не са условията при които е стартирала играта и не виждам разумна причина да бъдат така променени...
...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #8 -: Юни 11, 2009, 10:39:33 pm »
напротив - ти не си играл в Алфата ... така че за теб си важи от началото на играта ...  ;)

Не е вярно, определено не започна така... Един амулет 15 пъти го местих от мен на наемника и обратно, в продължение на няколко дни и ако знаех за тази промяна или ако бяха направени преди старта на бетата, то щях да го оставя на героя или съответно да не мога да го преместя от там, а не на помощника, който вече замених с друг и амулета е за изхвърляне, а все още героят ми няма по добър!!!

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #9 -: Юни 11, 2009, 11:03:13 pm »
възможно е да си прав ... но играта все още се развива и скоро няма да бъде завършена - което означава, че едва ли някой ще те пита - Заксчо, ще правим следната промяна, ако не си съгласен - ще се наложи да се откажем от нея ...  ;D

Не е вярно, определено не започна така... Един амулет 15 пъти го местих от мен на наемника и обратно, в продължение на няколко дни и ако знаех за тази промяна или ако бяха направени преди старта на бетата, то щях да го оставя на героя или съответно да не мога да го преместя от там, а не на помощника, който вече замених с друг и амулета е за изхвърляне, а все още героят ми няма по добър!!!

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Принадлежност
« Отговор #10 -: Юни 12, 2009, 12:53:38 am »
възможно е да си прав ... но играта все още се развива и скоро няма да бъде завършена - което означава, че едва ли някой ще те пита - Заксчо, ще правим следната промяна, ако не си съгласен - ще се наложи да се откажем от нея ...  ;D

Въпроса не е в това да питат, ест. че няма да питат :) Въпроса е в това да предупреждават с достатъчен аванс, да речем 24 часа предварително е напълно разумно, нали?

Какво е това в 10-11, ми съобщават че ще има профилактика в 14, ми аз като съм на лекции до 12 и се прибирам малко преди 14, влизам, пускам си героя да копа и духам супата... Друго щеше да е ако бяха оповестили с ден по рано, че като прочета форумчето и да не се прецакам, нали :) Дори всъщност аз го прочетох няма и 5 минути след това, но вече беше късно... Това на какво прилича? Да не повдигам и темата че не всички четат форума и всъщност са длъжни по някакъв начин да го оповестят в самата игра!

Това ми е мъката на мен, просто да има адекватни предупреждения, много ли искам :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Принадлежност
« Отговор #11 -: Юни 12, 2009, 06:57:54 am »
Въпроса не е в това да питат, ест. че няма да питат :) Въпроса е в това да предупреждават с достатъчен аванс, да речем 24 часа предварително е напълно разумно, нали?

Какво е това в 10-11, ми съобщават че ще има профилактика в 14, ми аз като съм на лекции до 12 и се прибирам малко преди 14, влизам, пускам си героя да копа и духам супата... Друго щеше да е ако бяха оповестили с ден по рано, че като прочета форумчето и да не се прецакам, нали :) Дори всъщност аз го прочетох няма и 5 минути след това, но вече беше късно... Това на какво прилича? Да не повдигам и темата че не всички четат форума и всъщност са длъжни по някакъв начин да го оповестят в самата игра!

Това ми е мъката на мен, просто да има адекватни предупреждения, много ли искам :)

Ще има, надявам се след време система в играта за оповестяване на новини както е и в ИО.

Що се отнася до обвързването на предмети, то бе оповестено още в началото като начин да се направи занаятчийството поне малко по-доходно. Вярвай ми, при сегашните условия, хората които са добри занаятчии се броят на пръсти и без подкрепата на цяла гилдия до никъде не биха стигнали. Ако и обвързване на предмети нямаше, хептен никаква работа щеше да е...