Автор Тема: относно комисионната на аукциона  (Прочетена 1452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
искам да уточня момента с комисионните на аукциона, защото явно нещо не съм разбрала
когато публикувам оферта ми взема комисионна на база първоначално обявената цена и времето, за което пускам офертата. до тук ясно.
но ми се продаде стока, на откупната цена и отново ми беше удържана комисионна?
така ли трябва да бъде или нещо не както трябва?
конкретно първоначално обявената цена беше 450 злато и платих 23 злато комисионна (5% за 2 часа)
откупната цена беше 600 злато, а получих 570...
не съм засякла (а и няма съобщение) дали тези първоначално платени 23 злато са ми били възстановени...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:относно комисионната на аукциона
« Отговор #1 -: Юни 11, 2009, 10:13:41 pm »
погледни внимателно като пшубликуваш оферта - има едно редче, където пише 5% комисионна при продажба ... 5% на 600 е 30 или трябва да получиш 570 ... колкото и получаваш ...


Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:относно комисионната на аукциона
« Отговор #2 -: Юни 11, 2009, 10:15:31 pm »
точно това ми е въпроса
бях останала с впечатление, че комисионната се изчислява на база първоначална цена
все пак тогава си я прибира
а след това, когато се продаде въпросния продукт и ми удържат комисионна върху фактическата продажна цена, възстановява ли се първоначално платената комисионна?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:относно комисионната на аукциона
« Отговор #3 -: Юни 12, 2009, 12:51:37 am »
всичко си е написано ...

Комисионна след продажбата 5%   

п.п. само че се отнася само за продажбите в злато !

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:относно комисионната на аукциона
« Отговор #4 -: Юни 12, 2009, 07:04:20 am »
точно това ми е въпроса
бях останала с впечатление, че комисионната се изчислява на база първоначална цена
все пак тогава си я прибира
а след това, когато се продаде въпросния продукт и ми удържат комисионна върху фактическата продажна цена, възстановява ли се първоначално платената комисионна?

Има 2 комисионни : Първата е за да си обявиш предмета/ресурса/т.н. и така да се каже да му осигуриш място на пазара. Тя се изчислява на базата на първоначалната цена и се отнема веднага. В зависимост колко дълго седи предмета за продажба, то и комисионната е по-голяма (за 2, 8, 24 часа). Тази комисионна се отнема веднага и не се връща.

Втората комисионна е фиксирана - 5% от крайната стойност на предмета който си продала. АКо не го продадеш, то тя естествено не се отнема. Това е нещо като процент който пазара прибира за посредническата услуга.  Тя няма нищо общо с първата и ако продадеш нещо, първата няма как да ти се възстанови :)