Автор Тема: диаманти  (Прочетена 18435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #30 -: Април 21, 2010, 05:12:54 pm »
наистин има спекула вече...

Може би има едно решение... налагане на твърди цени от екипа.
Пример:
аукцион на диаманти - /тук реално да е заложено самата игра да дава тази възможност а не играчи да слагат цени и да има "пазарна икономика"/

Купуване диамнт - 30 000 злато
Продажба - 25 000 злато
това да е твърдо заложено за търговия на диаманти /от самите създатели на играта/ чрез използване на злато.

Обосновката ми е следната:
1. Така ще се стимулират всички герой от по ниски категорий, както и стимул за развиване на занаятите от там изработка получаване на злато и покупка на диаманти.
2. По никакъв начин не пречи на останалите платени начини за сдобиването с диаманти.
3. Всеки играч ще си направи правилна преценка кога и в какъв момент къде ще наблегне знаейки стойноста на диамантите.
4. Дава се шанс на добрата логика в играта и регулира автоматично пазарните цени по аукциона без да имат загуба самите създатели на играта /по простата причина че ще има масовост и ак осе заложи на това... мисля че е ясно .../
5. Прекъсва се веднага спекулациите!

Мисля че има още доста положителни неща за които не се сещам , но нека екипа да прецени идеята... а и играчите да кажат мнението си, но мисля че всички ще спечелим.. и екипа и ние.

цените горе са примерни които съм сложил... взел съм ги преди около 2 седмици като примерни.
« Последна редакция: Април 21, 2010, 05:24:51 pm от KhanSlavi »

kosiger

  • Гост
Re:диаманти
« Отговор #31 -: Април 21, 2010, 05:17:49 pm »
твърдо съм за.и така ще се докаже че екипа мисли за всички играчи от 1 категория до 5 категория и всички са равни.

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #32 -: Април 21, 2010, 05:23:33 pm »
съгласен съм че е възможно не гилдиите да са причината, а спекулацията...
Даже като се замсиля... ако екипа разгледа предложението мимисля, че  екипа ще спечели още повече, а и ние играчите също..
Ще отпаднат и много нерви...
а диаманти винаги си трябват/особенноо с нововъведеният за гилдии/ и смс ще се ползват все така дори повече понеже ще има вече масовост и изчистена стратегия на всеки играч с равен шанс.

П.П Ромел ти си от доста време натрупал си злато и с гилдия и играчи.. ясно ми е че ти е все тая цената в злато на диамантите, само че ако си останете само вие да играете няма да има тръпка за вас нито печалба на екипа. Идеята е съвсем друга която предлагам...
« Последна редакция: Април 21, 2010, 05:28:33 pm от KhanSlavi »

kosiger

  • Гост
Re:диаманти
« Отговор #33 -: Април 21, 2010, 05:32:08 pm »
да приемем че никой няма вина за скъпите диаманти,защо тогава на другите ресурси цените им падат постоянно а не се покачват от свръх златото което има в играта.според мен би трябвало и те да се покачат.с това спирам.ако има някой засегнат му се извинявам  *UNDECIDED*

Неактивен lisabon

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 10
  • Karma: +4/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #34 -: Април 21, 2010, 05:52:28 pm »
така е
цените на ресурсите наистина не мърдат
съгласен съм с идеята на KhanSlavi дори и с някои изменения
но като цяло високата цена на диаманта съсипва ниските нива
и аз съм за фиксирана цена на диаманта

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:диаманти
« Отговор #35 -: Април 21, 2010, 06:00:00 pm »
Преди 5 месеца спорихме за същото..Тогава се установи че златото се било обезценило и с някакви изкуствени мерки беше направен опит да се повиши стойността му..Но пазара си е пазар и пазарната логика си е пазарна логика...Освен да има регулации и пределни цени или фиксирани такива , няма как да се спре покачването..Просто има много злато и по малко диаманти..Търсене - предлагане...Има вариант и за временни интервенции от страна на Екипа..Аз специално 5 месеца по късно съм морално удовлетворен..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:диаманти
« Отговор #36 -: Април 21, 2010, 06:31:35 pm »
Абе хора , Ромел ви го каза .. злато бол , намерете го ;) Аз нямам , но не се оплаквам .. някак си потдържам едно геройче и си играя фор фън ;)  100 подобни теми има , цената на диамантите ограничение няма , няма и да има ;) дори аз лично очаквам 1 брой диамант да достигне 100к злато , което си е супер .. 1 смс = 2 що годе добри предмета 5 категория :)

Kilgor

  • Гост
Re:диаманти
« Отговор #37 -: Април 21, 2010, 06:36:32 pm »
да приемем че никой няма вина за скъпите диаманти,защо тогава на другите ресурси цените им падат постоянно а не се покачват от свръх златото което има в играта.според мен би трябвало и те да се покачат.с това спирам.ако има някой засегнат му се извинявам  *UNDECIDED*

Цените на ресурсите падат защото има свръхдобив на такива. Все повече мулета допълзяват до 5та категория и добиват ресурс на килограм. Преди 2 месеца бях готов да убия за 10 кюлчета адамант, сега съм в състояние да добивам по 1000 на ден. Заринал съм се и няма какво да ги правя освен да продавам, но ако пускам всичко на пазара цената им и под 10к ще слезе. Освен мен и много други са в това положение.

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #38 -: Април 21, 2010, 06:43:35 pm »
Абе хора , Ромел ви го каза .. злато бол , намерете го ;) Аз нямам , но не се оплаквам .. някак си потдържам едно геройче и си играя фор фън ;)  100 подобни теми има , цената на диамантите ограничение няма , няма и да има ;) дори аз лично очаквам 1 брой диамант да достигне 100к злато , което си е супер .. 1 смс = 2 що годе добри предмета 5 категория :)
Ако има кой да ги направи предметите. Нещо много много не им се майстори на хората напоследък. Пък и да има , едва ли ще са толкова евтини при 100к цена за 1диамант

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:диаманти
« Отговор #39 -: Април 21, 2010, 06:44:51 pm »
Ами не е така , специално а 5 категория предмети има доста ;) Поне до скоро не беше така .

Неактивен vladis89

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 228
  • Karma: +23/-35
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #40 -: Април 21, 2010, 07:22:32 pm »
Е еее вече прекалихте с това качване на цените на диамантите Кой ще купува 1 диамант за 50 бона немате ли малко мозък

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #41 -: Април 21, 2010, 07:40:32 pm »
Е еее вече прекалихте с това качване на цените на диамантите Кой ще купува 1 диамант за 50 бона немате ли малко мозък
Кажи го на тези дето ги продават за толкова. Ама щом да ги има офертите , явно ги има и копувачите :(

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен vladis89

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 228
  • Karma: +23/-35
    • Профил
    • Ел. поща
Re:диаманти
« Отговор #42 -: Април 21, 2010, 08:14:04 pm »
ХЕХЕ е кой ще ги купува  на толкова голяма цена  ми кажи

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:диаманти
« Отговор #43 -: Април 21, 2010, 08:20:42 pm »
сега си взех 190, смс ли да пусна ти ми кажи и да събирам злато което не ми трябва ?

Неактивен Baium

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 392
  • Karma: +104/-181
    • Профил
Re:диаманти
« Отговор #44 -: Април 21, 2010, 08:23:45 pm »
Аз добре направих. Хвърлих една камара милиона за да ги обърна в диаманти. Стаба върпос за преди когато бяха 25/30
Предложеният от Вас на аукциона Облеклото на паладина бе купен. Получихте 23750000 Злато.