Автор Тема: интелект в действие  (Прочетена 2935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
интелект в действие
« -: Април 28, 2010, 08:09:17 pm »
Предлагам най-сетне да има смисъл от качването на интелекта,защото в момента този атрибут е най-безполезния от 5 и всички предмети който са измислени с база ловкост/интелект са доста безполезни за по ясно невярвам някой нормален играч да си вземе на мистика пръстен с 50 интелект и 30 жизненост пред такъв с 50жизненост и 30 ловкост например.Та по темеата  благословиите(проклятията) на мистика да се изчисляват по друга формула а не както е с фиксираната им стойност която за 5 категория си е плачевно ниска.Да кажем да се даде някакъв процент(15)  за всички умения и определено количество интелект(20 интелект) да качва този процент с 1 така при 200 интелект ще е 25% ефекта на даденото умение и още по-хубавото ще се даде малко избор в това дали да си развиваш героя за пвп с повече ловкост ,точност,жизненост или с повече интелект основно за съпорт.Това може да се приложи и при лекуването защото в сегашния си вариант е неизползваемо при битка с наемници (много точки малък ефект),за пвп съм доволен от леуването.
П.С Процентите  и цифрите са примерни и не искам заяждане за това.
Всеки е свободен да изказва мнението си но поне да приложи солидна обосновка защо да или не ;)
« Последна редакция: Април 28, 2010, 08:48:45 pm от malelele »

Kilgor

  • Гост
Re:интелект в действие
« Отговор #1 -: Април 28, 2010, 08:17:27 pm »
От известно време си мисля дали не е редно критичният удар да изисква дух. Съответно като свърши духа да не може да се нанася такъв. Все пак за да се изпълни критичен удар е необходима сериозна концентрация, а това е състояние на духа.

И по препоръката на malelele, да нормално е герой с повече дух да може да разболява или замъглява или лекува за повече точки. Така както силата качва пораженията. Пък кой знае , може магийте които в момента отнемат или добавят по 50 атрибутни точки, да вземат че да придобият смисъл.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #2 -: Април 28, 2010, 08:32:49 pm »
на стрелците им трябва дух за критичните
Boku wa nihongo ga daisuki.

Kilgor

  • Гост
Re:интелект в действие
« Отговор #3 -: Април 28, 2010, 08:35:28 pm »
на стрелците им трябва дух за критичните

 :D :D :D :D

Трябва им дух за уменията "Засада" ( най-нелогично действащото умение в играта ) и "Отвръщане", които увеличават шанса за критичен удар. Но това не е същото, ама изобщо.

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:интелект в действие
« Отговор #4 -: Април 28, 2010, 08:46:23 pm »
Да, и то взима 36  дух когато е на 7

Kilgor

  • Гост
Re:интелект в действие
« Отговор #5 -: Април 28, 2010, 08:48:34 pm »
Да, и то взима 36  дух когато е на 7

На мойте стрелци защо не им взема дух , като нанасят критичен. И не говорех само за стрелците, а за критичните удари по принцип.

Неактивен mitonzi

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +53/-38
    • Профил
    • Влезте тук моля
Re:интелект в действие
« Отговор #6 -: Април 28, 2010, 09:00:11 pm »
Според мен пък не е толкова безполезен интелекта. В момента от интелекта зависи колко дух има героя ти, а и до колкото си спомням на всеки 10 точки интелект се получава 1% повече опит което става доста полезно при по високите нива мистици. Това все пак е атрибут който е нужен предимно на мистиците и не виждам защо трябва да бъде от по-голяма полза и за другите 2 вида герои.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #7 -: Април 28, 2010, 09:03:51 pm »
не знам за вас
но аз ако съм с наемници
хая по над 700-800 дух на битка
мистика ми прави благословии на всеки поотделно не знам защо така,ама направому пушат ушите
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #8 -: Април 30, 2010, 03:30:50 pm »
Защото няма майсторство с благословиите.

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #9 -: Април 30, 2010, 03:54:39 pm »
Значи според мен всичко трябва да е по този начин:
1.Тип играч боец
- Сила - увеличава нанесените поражения
- Жизненост
2.Тип Рейнджър
-Точност - увеличава нанесените поражения
- Ловкост
3.Мистик
- Интелект - увеличава нанесените поражения
- Ловкост
Така би трябвало да изглежда според мен базата на играта при разпределението на
точките при типовете герои.
Програмистите са наложили друга защото явно така им е по- лесно при пресмятането :)
И това мисля че вече го има приложено във компютърна игра само не помня името и :)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #10 -: Април 30, 2010, 03:56:17 pm »
WARCRAFT .... Не смятам че е така ... Щетата на мистика идва от тоягата ... смяташ ли че ако си с 1298371 IQ ще удариш по-силно от някой мъжага ? Аз лично не смятам .. Интелекта трябва да указва влияние върху уменията ...  ;)

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #11 -: Април 30, 2010, 03:57:25 pm »
WARCRAFT .... Не смятам че е така ... Щетата на мистика идва от тоягата ... смяташ ли че ако си с 1298371 IQ ще удариш по-силно от някой мъжага ? Аз лично не смятам .. Интелекта трябва да указва влияние върху уменията ...  ;)
Не точно ,но ще знам къде точно да го ударя и къде ще го заболи повече и къде мога да го утрепя и с един удар :)
А това за уменията също нямам нищо против - но какъв мистик си ти или маг - ако не можеш да му праснеш един
метеор шауър или чайн лайтънинг върху тиквата, или да го замразиш със един фрост болт :)
« Последна редакция: Април 30, 2010, 04:04:51 pm от Holly Avenger »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #12 -: Април 30, 2010, 04:07:49 pm »
Айде сега. Стрелеца тотално се обезличи като единица вии сега и интелект да слага че да бие крит. В тази си част предложението е нелогично. Иначе интелекта си е на място, дотолкова доколкото е необходим за мистиците. Количеството дух, което е необходимо за уменията на войните и стрелците е достатъчно да се набави и от 1-2 пръстена. Честно да ви кажа жал ми е за стрелеца вече за нищо не става  :'(

Неактивен dr8k

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +36/-79
    • Профил
    • Ел. поща
Re:интелект в действие
« Отговор #13 -: Април 30, 2010, 04:57:05 pm »
Айде сега. Стрелеца тотално се обезличи като единица вии сега и интелект да слага че да бие крит. В тази си част предложението е нелогично. Иначе интелекта си е на място, дотолкова доколкото е необходим за мистиците. Количеството дух, което е необходимо за уменията на войните и стрелците е достатъчно да се набави и от 1-2 пръстена. Честно да ви кажа жал ми е за стрелеца вече за нищо не става  :'(
Да стрелеца е най-слаб в мометна . Мистиците стават с по 8 000 живот 500ловкост и 400 точност и като му вземе на стрелеца 50 ловкост и 50 точност и 50 жизененост и отиват в киреча

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:интелект в действие
« Отговор #14 -: Април 30, 2010, 06:09:38 pm »
Защото няма майсторство с благословиите.
не е така има си майсторство с благословии 1
а божествената благословия е 2
колко трябва да вдигна майсторството
Boku wa nihongo ga daisuki.