Автор Тема: За акциона?  (Прочетена 1013 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zamen

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 1
  • Karma: +0/-0
    • Профил
За акциона?
« -: Юни 14, 2009, 06:20:16 pm »
Играл съм доста игри с икономическа насоченост (real cash economy). Там системата ная акциона е изградена така, че всеки предмет си има реална цена и горница/долница (в + пари или + проценти) и не по маловажно е времето за което може да се остави предмета -то е от 1 ден до 6,7 дена.
Признавам си, че не съм продавал/купувал през акциона, но като гледах цените и то за предмети които получавам/ изработвам установих че цените са толкова различни - та не съм сигурен дали човек може да се ориентира (от типа "лека кожа" с цена 6 злато - видях цени от 15-20 злато до 200 - 500 злато).
Честно аз не мога да се ориентирам и не смятам, че е изгодно да купувам/продавам през акциона.
Моля ако някой има опит и информация ще му бъда благодарен.
 ;)

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:За акциона?
« Отговор #1 -: Юни 14, 2009, 07:28:42 pm »
отговора е простичък - купуваш, ако смяташ че цената те удовлетворява ... ако не - какво значение има за теб на каква цена е пуснат предмета - който го е пуснал се е "вътрил" с комисионната за публикуване на офертата ... а щом твърдиш че си играл игри с такава насоченост - то тогава би трябвало да знаеш на каква цена да пуснеш произведеното от теб за да се купи ...  ;)