Автор Тема: Съвет за свиреп войн к3  (Прочетена 3952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Съвет за свиреп войн к3
« -: Май 13, 2010, 05:37:10 pm »
Някой по напреднал войн може ли даде съвет как да си развивам уменията.Кое да дигна 1во,2ро?

Неактивен Eager

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 64
  • Karma: +16/-11
    • Профил
    • Федерация Междузвездни Войни България
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #1 -: Май 13, 2010, 06:40:43 pm »
ми ето как развих моя, базирано на прочетеното в този форум. накрая минавах всички зони сам, пусках наемниците само на последната стъпка на многостепенните - за % дроп, и откакто се екипирах напълно нямам загубен дуел срещу никой клас.

атрибути: сила колкото да можеш да носиш предметите (~45 с епици, предполагам повечко без), жизненост:точност 2:1, демек слагаш 2-3 на жизненост и 3-2 на точност, по своя преценка. специално за точността някой го написа много добре преди мен - вдигаш я дотогава (и разпределена, и с предмети), докато не спреш да изпускаш повече от 1 атака на 10.

няма смисъл да вдигаш на ловкост, защото бронята и оръжието и без това ще я свалят, компенсирай с горните три атрибута; интелекта не те бърка изобщо, колко и да вземеш от предметите все ще ти стигне за въртележки.

умения: (макс = максимално позволеното за категорията, няма да успееш да ги вдигнеш докрай)
атакуваща позиция на макс
командир на наемници (уж 3 е достатъчно, но аз го вдигнах на макс; предполагам можеш да пробваш с три)
берсерк на макс
майсторство с оръжие на макс (бойния чук е много ефективен въпреки минусите, особено ако си намериш 29 ниво, дори да е син или жълт; за показатели - сравни с другите свирепи войни в топ30)
въртележка на макс
боен вик на макс

вдигах ги в този ред.

доколкото разбирам смисълът се губи от въртележка и съкрушителен едновременно, затова предпочетох боен вик; честно казано ползата от него в трета не е много голяма. защитата в ръкопашен ти вдига понесения дмг от стрелци, не съм слагал нищо на него, защото предпочитам баланса.

за екипировката - търсиш жизненост - точност/сила - ловкост в този ред. ако имаш пари за епици няма защо да го мислиш толкова, ако не - придържай се към това. като гледам другите герои нормалното съотношение е сила:жизненост:точност е приблизително 2:4:1, обикновено само си става така от предметите, ако разпределяш атрибутните като мен.

възползвай се от 'кованата' категория предмети - намалената ловкост не ти прачи, като си купиш/направиш прилични предмети доста ще намаляваш противниковите поражения, и комбинацията с превъзхождащото ти здраве дава предостатъчно време да счупиш противниците с големия си демидж.


както казах - така се развих аз, и нямах затруднения при всички видове битки. ако съм казал някоя глупост - волно или неволно - някой от по-опитните играчи да ме поправи :)


Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #2 -: Май 13, 2010, 07:08:47 pm »
Благодаря за съветите.Аз заложих на тежкия меч-вдигнах му макс точки 5.Според от чук няма смисъл (освен когато се биеш срещу войни).Ако си с чук,колкото и точност да вдигаш неможеш да достигнеш ловкостта на стрелците и мистиците.А,от яростна фронтална атака има ли смисъл?

Неактивен Eager

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 64
  • Karma: +16/-11
    • Профил
    • Федерация Междузвездни Войни България
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #3 -: Май 13, 2010, 07:18:51 pm »
ми това е една единствена атака, която правиш в началото на битката. според мен позиция + берсерк е по-добре, пък и аз двете няма да ти стигнат точките. предполагам можеш да я качиш ако се откажеш от боен вик и евентуално въртележка.


за ловкостта - аз не се и опитвам. единствено ти трябва точност колкото да компенсираш тяхната ловкост.

ето ти пример - дуел с мистик, беше втори в класацията когато аз водих. той има 172 ловкост, аз имам 97 точност. както виждаш изпускам повечето атаки - все пак е доста хлъзгав - и пак на края на битката имах повече от половината живот. със стрелците се получава по същия начин.

------------Рунд 1----------------

stfn_2 използва  Извор на духа   върху  stfn_2
stfn_2 използва  Бързината на пантерата   върху  stfn_2
Eager използва  Боен вик   върху  stfn_2
stfn_2 нанася Критичен Удар  [-265] на Eager
 Eager удря [-322] stfn_2

 ------------Рунд 2----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager пропусна да удари stfn_2

 ------------Рунд 3----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager пропусна да удари stfn_2

 ------------Рунд 4----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager пропусна да удари stfn_2

 ------------Рунд 5----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
stfn_2 нанася Критичен Удар  [-265] на Eager
 Eager удря [-322] stfn_2

 ------------Рунд 6----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager удря [-322] stfn_2

 ------------Рунд 7----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager пропусна да удари stfn_2

 ------------Рунд 8----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager удря [-322] stfn_2

 ------------Рунд 9----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager пропусна да удари stfn_2

 ------------Рунд 10----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
 stfn_2 удря [-69] Eager
 Eager пропусна да удари stfn_2

 ------------Рунд 11----------------

stfn_2 използва  Лекуване   върху  stfn_2
stfn_2 нанася Критичен Удар  [-265] на Eager
 Eager удря [-322] stfn_2
--------- Загубихте -------

kosiger

  • Гост
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #4 -: Май 13, 2010, 07:23:40 pm »
колкото повече сила и точност имаш толкова по-добре и никога няма да ти е достатъчна.задължително и жизненост.берсерк-задължително и като напредниш 2 оръжия.меч с яки поражения и критичен удар.след това 2 леки меча.забравих че  и въртележка ти е основно за воина.дано съм бил полезен.ще ти трябва и дух заради въртележката.

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #5 -: Май 13, 2010, 07:30:25 pm »
Ок.Само не разбрах дали печелиш или губиш в тази битка? Ще помисля и ще реша.Ето ми го героя  
  
Сила 92,5   
Жизненост  130
Ловкост 16
 Точност 48
 Интелект 14
Блок 24
Броня 728
Поражения 62,1-146,8


 Базови умения Бонус   Точки за умения
 Атакуваща позиция 7/7
  
 N/A  14%     2  
 Защитна позиция 0/7
  
   0%        
 Фронтална атака 1/7
  
   2      Стойност:   25
 
 Командир на наемници 3/5
  
   3      
  
  


 
  
 Свиреп войн Бонус Бонус Точки за умения
 Позиция "Берсерк" 0/7
  
   0%     2  
 Защита в ръкопашен бой 0/7
  
   0%        
 Майсторство с боен чук 1/7
  
   4%        
 Майсторство с пика 0/7
  
   0%        
 Майсторство с брадва 0/7
  
   0%        
 Майсторство с тежък меч 5/7
  
 N/A  16%        
 Две оръжия 0/7
  
 N/A  0        
 Боен вик 0/7
  
   0%        
 Въртележка 1/5
  
   1        
 Яростна фронтална атака 0/6
  
 N/A  0      Стойност:   25
 
 Съкрушителен удар
 
 
« Последна редакция: Май 13, 2010, 07:33:34 pm от Blue shaRk »

kosiger

  • Гост
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #6 -: Май 13, 2010, 07:34:23 pm »
боен вик забравих че също да е на мах.според мен чука и фронталната атака не ти трябват.качи берсерк и боен вик.точност над 100 ако можеш
« Последна редакция: Май 13, 2010, 07:37:00 pm от kosiger »

Неактивен Eager

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 64
  • Karma: +16/-11
    • Профил
    • Федерация Междузвездни Войни България
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #7 -: Май 13, 2010, 07:38:20 pm »
печеля я, от перспективата на атакуващия мистик е :)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #8 -: Май 13, 2010, 08:09:00 pm »
Само да кажа, че според мен ако си с чук, трябва да забравиш всякаква точност ... така или иначе ги биеш на минималния (35%-ов) шанс. Тези точки ще са по-полезни в сила и жизненост :)

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #9 -: Май 14, 2010, 11:42:45 am »
Аз съм свиреп войн /все още/ ;)
в кат.2 нямах проблем с чука напрактика бях 1-ви в класацията по слава и предизвикателства.

в кат.3 предпочетох да го развия героя отново с чук /въпреки че там според 99% от свирепите войни най-добро е свирепото кърваво копие което сваля с 10% по малко ловкост и точност и има по високи макс. поражения + критичен удар/.
тези копия са наистина за предпочитане понеже дават предимство когато се бият войн срещу войн.
разбирасе свирепото кърваво копие е от легендарна рецепта и е скъпо /29 ниво/.
Лично аз обаче реших да разчупя всеобщото схващане за свирепия войн в кат.3
Ако ще взимаш чук, търси Номадски черепотрошач /епик 29-то ниво от легендарна/ въпреки минусите -30% ловкост и точност.

за уменията:
приоритета е следният жизненост, сила, точност, ловкост, интелект /като за интелект не слагаий нито една точка може и на ловкост да не слагаш те се взиамт от екипировка и от оръжие и реално не са важни за свирепия воин/.
иначе останалите:
максимално развиваш: фронтална атака, атакуваща позиция, позиция бирсек и боен вик +/майсторство за съответното оръжие което ползваш/
не ти препоръчвам меч за две ръце не се подлъгвай от блока който има :)

наемници : 2 са достатъчни за кат.3 /със силен основен герой нямаш проблеми за приключенията, проблем става ако попаднеш на герой с 4 или 5 наемника в опасните зони/

останалите умения поне според мен в кат.3 не са жизнено важни за свирепия войн, може би донякъде ръкопашният бой има смисъл.. обаче ставаш тромав и не го препоръчвам да се ползва срещу стрелци и мистици с голяма ловкост.

и последно с нововъведенията жизнено важно е за свирепия войн да има колкото се е възможно по висока стойност на бронята си /всеки 12 точки броня намаляват противниковите поражения с 1, ужасно важно е когато се биеш срещу стрелци и мистици които ти вкарват критични удари и именно бронята сваля от критичните поражения и това може да ти помогне много, а не да гониш точността която имат стрелците и посмъртно не можеш да достигнеш/
следователно наблягаш на тежки ковани брони които са само за клас войн.

все още разучавам играта и сигурно има и други успешни схеми но аз тази съм си избрал ;)
за кат.4 и 5 обаче е различно положението ;)
ако искаш може да разгледаш героя ми и сам да си прецениш името ми е същото както е тук във форума.

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #10 -: Май 14, 2010, 02:24:22 pm »
Ами въртележката да не я развивам?И аз не виждам смисъл от тази фронтална атака.Ще дадеш 13 точки  за 150 поражения повече и то само в 1 рунд.

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #11 -: Май 14, 2010, 02:41:27 pm »
както си решиш... ;)

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #12 -: Май 14, 2010, 02:50:01 pm »
Ами въртележката да не я развивам?И аз не виждам смисъл от тази фронтална атака.Ще дадеш 13 точки  за 150 поражения повече и то само в 1 рунд.
и то само ако уцелиш :)
zlatin98 свят 2

Неактивен Eager

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 64
  • Karma: +16/-11
    • Профил
    • Федерация Междузвездни Войни България
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #13 -: Май 14, 2010, 02:52:35 pm »
доколкото разбирам е въртележка ИЛИ съкрушителен, фронталната си е изцяло друга бира. обаче при положение, че си избрал свиреп - няма ли да ти е по-кеф да сваляш по трима уроди едновременно :) другия вариант е да биеш един, ама да заспива бързо. ти си решаваш :)

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за свиреп войн к3
« Отговор #14 -: Юли 21, 2010, 03:53:42 pm »
Здравейте :) Днеска станах 4 категория та още не мога да се оправя.Имам няколко въпроса.С какво оръжие да съм в к4.Има ли вариант да съм съм с повече от едно оръжие смисъл срешу войните да съм с чук или може би с тежък меч,а за стрелеците да съм с копие.Какви наемници да си търся? И последно има ли смисъл да си вдигам и берсерка и защитата в ръкопашен бой? Благодаря Ви предварително  :)