Автор Тема: Лидерство vs уменията на мистика  (Прочетена 5985 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #15 -: Юни 04, 2010, 01:24:20 pm »
че те и сега са си силни. я кой пазител бие мистик- с добре разпределени точки на уменията. и за какви феровандиеви говориш. като още няма такива направени брони.всеки който има някакъв герой защитава тезата, че тоя клас е ощетен. а не е така. мн неща не са балансирани относно уменията на геройте
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #16 -: Юни 04, 2010, 01:50:28 pm »
че те и сега са си силни. я кой пазител бие мистик- с добре разпределени точки на уменията. и за какви феровандиеви говориш. като още няма такива направени брони.всеки който има някакъв герой защитава тезата, че тоя клас е ощетен. а не е така. мн неща не са балансирани относно уменията на геройте
Само направи сравнение ако си мистик колко атрибутни точки ще качиш на наемниците си и ако си войн и след това говори,че всичко е наред още повече  ,че като дойдат наемниците  и брони,пръстени 6 категория и като вземеш някой наемник с база 4000 здраве или 300 точност ще видим къде е баланса.В момената съм сигурен,че наемниците пазители ще минат 10000 здраве ,а 24% 10000 е 240 докато мистика си благослявя за 750.И още нещо 24% ама за 7 атрибутни точки и за 50-100 мана си е смешна история,а мистика какво трябва да наблъска 30 атрибутни за 50 ловкост ли?

Неактивен stormer81

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +35/-29
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #17 -: Юни 04, 2010, 02:11:08 pm »
Човек, мисля че забравяш Божествена Благословия и Проклятие на Мрака??? Не е като да не са убер умения?
Всеки клас си има силни и слаби страни, така и трябва да бъде.

НО напълно подкрепям идеята че Болест и подобни умения трябва да са % базирани, нещо от сорта на 0.2% за ниво на героя, демек на 59то ниво ще свалят 12%!

Да не говорим че аз задочно си губя от мистици екипирани достатъчно добре!
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 02:14:37 pm от stormer81 »

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #18 -: Юни 04, 2010, 02:31:35 pm »
вс класове герой губят от добре екипирани мистици. казваш ми за лидерството. но стромер ти каза. имате проклятие на мрака .и за божественната благословия 3 точки дето дига на намниците ти показатели. а аз за лидерство 7 т . имам и мистици и смятам , че ако бъдат облагодетелствани още с нови проени. аз ще си играя само с тях . няма смисъл тази тема да я превръщаме в спор. но ако сме чесни и се вдигне % на мистиците за умения. то трябва да се коригират и процентите за вс  др  класове  герой .=да се Повишат.
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #19 -: Юни 04, 2010, 02:34:49 pm »
Човек, мисля че забравяш Божествена Благословия и Проклятие на Мрака??? Не е като да не са убер умения?
Всеки клас си има силни и слаби страни, така и трябва да бъде.

НО напълно подкрепям идеята че Болест и подобни умения трябва да са % базирани, нещо от сорта на 0.2% за ниво на героя, демек на 59то ниво ще свалят 12%!

Да не говорим че аз задочно си губя от мистици екипирани достатъчно добре!
Ами точно това е проблема не ,че 24% на война ми пречат ,а че тези 50 точки на мистика в 6 категория вече са пренебрежително малко ако беше някакъв процент положението щеше да е по равностойно.За мен решението е или се въвеждат проценти за мистика и уменията му или да се пуснат наемници с проклятие на мрака,божествена благословия ,лидерство и боен вик.За това че мистика може да бие пазител ок но съм на мнение че възможността да бия противници в зони да печеля злато и рецепти и да минавам приключения е далеч по важно от безсмислената слава която влияе единствено на класирането което в момента няма никаво значение дали съм 1 или 1001 какво печелиш  от това?

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #20 -: Юни 04, 2010, 03:01:46 pm »
А за стрелеца да не говорим той  от трите класа няма едно хубаво масово умение  *xxx*

newcomer

  • Гост
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #21 -: Юни 04, 2010, 03:05:28 pm »
А за стрелеца да не говорим той  от трите класа няма едно хубаво масово умение  *xxx*

Какво според ВАС означава "хубаво масово умение"?

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #22 -: Юни 04, 2010, 03:10:08 pm »
Какво според ВАС означава "хубаво масово умение"?
Умение като залп с отрова но пир положение ,че врагоете са с по 2000-3000 и ще им вземам по 100 кръв на рунд  за 2-3 рунда какво ще взема 200-300 кръв.
То дори сега като се загледах от това умение има ли смисъл?

Изстрел в главата
Тази атака може да бъде използвана само в първия рунд и нанася значително по-големи поражения от нормалното.
 
Точки   1   2   3   4   5   6   7
Бонус    + 30    + 40    + 60    + 80    + 100    + 120    + 150
Необходим Дух   5   6   7   8   10   12   14

7 инвестирани точки за 160 щета и то при първияти изстрел :D
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 03:12:01 pm от malelele »

pithtath

  • Гост
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #23 -: Юни 04, 2010, 03:22:43 pm »
Ако се е случвало мистик в 5-та кат. да бие пазител - значи пазителят е бил зле развит. Мен лично почти категорично само пазителите ми създаваха проблеми. Съжалявам за всеобщото мнение воин>стрелец>мистик>воин. Дори Килгор ще потвърди, че това вече не е принцип :)
Що се отнася до уменията на мистика - фиксираният брой точки ще става с все по-малко значение и това е очевадно.
Що се отнася до уменията на пазителя - Витя май не изброи най-важното - удар с щит - това е което реално дава преимущество на един воин пред друг. Преимуществата пред останалите класове (които именно заради 24% ще стават все по-изявени в най-горните категории) са ясни мисля.

Приятна игра.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #24 -: Юни 04, 2010, 03:24:02 pm »
Свиреп воин подобно на Изстрел в главата :

Съкрушителен удар
Много силен удар, който добавя точки поражение към максималните на оръжието, но намалява шанса за успешен удар с 50%. Подходящо умение за врагове с по-малко ловкост.
  
Точки 1 2 3 4 5 6 7
Бонус + 20 + 30 + 50 + 60 + 100 + 120 + 140
Необходим Дух 5 6 7 8 10 12 14


или

Яростна фронтална атака
Много по-силна от Фронталната атака, към която в първия рунд се добавя определен фиксиран брой точки поражения.
 
Точки 1 2 3 4 5 6
Бонус + 30 + 35 + 70 + 80 + 120 + 150
Необходим Дух 8 9 10 11 12 13
 

 

Kilgor

  • Гост
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #25 -: Юни 04, 2010, 03:28:38 pm »
Да погледнем така прехвалените "Божествена благословия" и "Проклятие на мрака":
"Проклятие на мрака" - сваля всички умения на противника с 1 точка. Уаууу !!! Това е велико !!!. Само че не се сещам за противниково умение от което, като извадиш 1 ниво да стане безмислено. Уменията развити на максимум , дори и минус 1, пак са си много добре. Дали изобщо се усеща ? Разбирам, като свалиш "командир на наемници" с 1 ниво и противникът да остава с 1 наемник по-малко. Е да, ама не действа така.
"Божествена благословия" - увеличава всички умения с една точка. Чудесно. героят печели 6-7 точки, които слага на.... Ами не се сещам на какво ги слага. Трябва да е нещо голямо. Все пак това е централното и най-знаково умение за героя. Разбирам, да увеличаваше "Командир на наемници" от 5 точки на 6 и да се активизира и 6тият наемник. Да, но не действа така.

* Би било нормално, поне когато се упражнява "Слабост и се сваля силата на опонента под необходимата за да си носи бронята, то тя да пада. Но и това не е така.

** А забравихте ли, че преди време "Вътрешният дух" влияеше на цялата група ? След като пазителят вдига 5 атрибута с по 24%, какво пречи мистика да вдига един атрибут с 80% ? Пак ще е по-малко от лидерството.

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #26 -: Юни 04, 2010, 03:31:12 pm »
мойте уважения и то не на шега към теб клигор. но я ми кажи колко загуби имаш ти от клас вой= конкретно пазител
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

newcomer

  • Гост
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #27 -: Юни 04, 2010, 03:33:37 pm »
...
** А забравихте ли, че преди време "Вътрешният дух" влияеше на цялата група ? След като пазителят вдига 5 атрибута с по 24%, какво пречи мистика да вдига един атрибут с 80% ? Пак ще е по-малко от лидерството.

Интересна идея.

Kilgor

  • Гост
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #28 -: Юни 04, 2010, 03:34:18 pm »
Ако се е случвало мистик в 5-та кат. да бие пазител - значи пазителят е бил зле развит. Мен лично почти категорично само пазителите ми създаваха проблеми. Съжалявам за всеобщото мнение воин>стрелец>мистик>воин. Дори Килгор ще потвърди, че това вече не е принцип :)
Що се отнася до уменията на мистика - фиксираният брой точки ще става с все по-малко значение и това е очевадно.
Що се отнася до уменията на пазителя - Витя май не изброи най-важното - удар с щит - това е което реално дава преимущество на един воин пред друг. Преимуществата пред останалите класове (които именно заради 24% ще стават все по-изявени в най-горните категории) са ясни мисля.

Приятна игра.

Въпрос на концепция. Твоят мистик така си го направил, че е почти невъзможен за стрелци и други мистици. Но губи категорично от пазители. При мен винаги е било обратното, пазителите съм ги бил даже и със занаятчийски комплект, но срещу други мистици и стрелци не съм категоричен. На мнение съм ча за PvP всеки може да бие всеки, стига да се разпредели специално за това. Но пък става уязвим за традиционните си жертви.
Все пак, тук говорим групови битки, не за PvP.

Kilgor

  • Гост
Re:Лидерство vs уменията на мистика
« Отговор #29 -: Юни 04, 2010, 03:36:36 pm »
мойте уважения и то не на шега към теб клигор. но я ми кажи колко загуби имаш ти от клас вой= конкретно пазител

Малко са и то в последно време от един пазител чийто меч има Засада и сработва доста често. Но не говорим за PvP. Там мистика има Вътрешен дух, който уравновесява лидерството.