Автор Тема: проблем при вцепеняването и обсега  (Прочетена 1855 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Проблема се състои в това че когато мистик приложи успешно вцепеняване в 1-я рунд дори да има разлика в обхвата повече от 1 и двете страни пропускат докато не започнат да бият и мистиците. за по-нагледно прилагам част от доклада.

Следовник на мрака - Стрелец опитва да използва умението Вцепеняване.
Следовник на мрака - Стрелец успешно използва умението Вцепеняване и Night_shadow пропуска един Рунд. 9/12
....

Отбор 1 е на ход.
Night_shadow пропуска този рунд.

Отбор 2 е на ход.
Обсегът на оръжието на Следовник на мрака е по-нисък, моментното разстояние е 10.
Обсегът на оръжието на Следовник на мрака е по-нисък, моментното разстояние е 10.
Обсегът на оръжието на Следовник на мрака е по-нисък, моментното разстояние е 10.
Обсегът на оръжието на Следовник на мрака - Стрелец е по-нисък, моментното разстояние е 10.
Обсегът на оръжието на Следовник на мрака - Стрелец е по-нисък, моментното разстояние е 10.

Отбор 1 е на ход.
Обсегът на оръжието на Night_shadow е по-нисък, моментното разстояние е 9.


и това продължава до разтояние 3 където и противниците ми също могат да ме бият, а аз съм с обхват 10 и вместо 1 рунд пропускам 7. Битката е проведена в манастира към култа на мрака в провинция Прерийното море приблизително в 07:20 сложил съм я и в любими за да можете да я видите, доклада отговаря на визуализацията.

Неактивен cuwabunga

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 298
  • Karma: +58/-57
    • Профил
Re:проблем при вцепеняването и обсега
« Отговор #1 -: Май 25, 2010, 06:34:56 am »
Докато обсега не стане 0 се отчита все 1-ви рунд така че ако те вцепенят си губиш целия обсег

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:проблем при вцепеняването и обсега
« Отговор #2 -: Май 25, 2010, 07:00:22 am »
Докато обсега не стане 0 се отчита все 1-ви рунд така че ако те вцепенят си губиш целия обсег

добре но то изписва "пропуска СЛЕДВАЩИЯ рунд" от което следва да пропусна 2-ри рунд или уменията се прилагат в рунд 0?

Неактивен cuwabunga

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 298
  • Karma: +58/-57
    • Профил
Re:проблем при вцепеняването и обсега
« Отговор #3 -: Май 25, 2010, 07:16:45 am »
Прилага го преди битката да започне(нещо като "рунд 0"). Същото е и с останалите магии на мистика, както и лидерството, и бойния вик

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:проблем при вцепеняването и обсега
« Отговор #4 -: Май 25, 2010, 08:46:56 pm »
Прилага го преди битката да започне(нещо като "рунд 0"). Същото е и с останалите магии на мистика, както и лидерството, и бойния вик

това което аз забелязах е че когато е вцепенен даден герой/наемник той пропуска докато не дойде ред на някой друг и след това пак е той. И според мен (не казвам че съм прав) умението е написано неправилно защото така понякога пропускаш 1 удар, понякога 10 и не е справедливо. По-добре да е направено да намаля 1 обсег, а когато той е 0 да пропуска удар.

ПП: не казвам че така както аз го излагам е най-правилно, просто предлагам решение, а от техническа гледна точка не съм компетентен за да кажа дали може да се направи.

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:проблем при вцепеняването и обсега
« Отговор #5 -: Май 27, 2010, 10:54:24 pm »
някой от екипе ще отговори ли  ??? поне да знам дали аз бъркам нещо или наистина има проблем