Автор Тема: Докога така  (Прочетена 6079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Докога така
« -: Май 29, 2010, 12:08:59 pm »
Докога ще стои ограничението за 12 рунда при метателните копия? Като гледам тоягите не са ограничени , мечовете също..Единствено и само копията , които и без това нямат никакви бонуси - за разлика от тоягата примерно , която е с еквивалентни поражения и 20% бонус към ловкоста плюс блок...Когато се въведе намаляването на пораженията беше временна мярка или поне така се каза..Вярно че 6-7 месеца са си време за временни мерки ама вземете го премахнете това..Достатъчно бонуси дадохте на воините и мистиците..Като погледнете класациите по слава и ще се убедите сами.. :(
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Докога така
« Отговор #1 -: Май 29, 2010, 12:39:22 pm »
Меча няма как да свърши, тоягата също. С метателното копие можещ да екипираш и щит, има по-големи поражения. Ако не намалявах пораженията, ние, воините и мистиците щяхме да се оплакваме. Според мен така е напълно честно ;) ;)

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен dobcho

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 110
  • Karma: +12/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Докога така
« Отговор #2 -: Май 29, 2010, 12:45:19 pm »
да разбира се напълно честно е за вас >:(
ние стрелците да духаме супата нали  *hmm*
когато съдбата ти обърне гръб-изчакаи я да се наведе :)

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #3 -: Май 29, 2010, 01:21:46 pm »
Меча няма как да свърши, тоягата също. С метателното копие можещ да екипираш и щит, има по-големи поражения. Ако не намалявах пораженията, ние, воините и мистиците щяхме да се оплакваме. Според мен така е напълно честно ;) ;)
Ами да ми намалят пораженията до тия на тоягата и да ми дадат 20% точност или ловкост примерно..То и сега разликата в пораженията си е пренебрежимо малка.А да не би воините да не могат да екипирват щитове..А да не би тоягата да няма блок?Няма смисъл да го коментираме - погледнете топ 10 на класациите по слава и както е казано - когато фактите говорят и боговете мълчат...
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Докога така
« Отговор #4 -: Май 29, 2010, 02:01:58 pm »
Пораженията на стрелците ( всички видове стрелци и оръжия без камите ), трябва да намаляват драстично още във втория рунд. Няма как в мелето да се стреля, а като размахваш копието, арбалета и т.н. като бухалка... нормално е да намаляват пораженията.

За сметка на това трябва да се увеличат значително пораженията, шанса за уцелване и за критичен удар в първия рунд. Нормално е стрелеца , ако не реши битката през време на обсега си, да умира в мелето. Умения като Засадата(в момента е много нелогична ) да прибавят и дори да удвояват пораженията в началото на битката. Също и да се измисли умение на преследвача, което да влияе на цялата му група или на цялата противникова група.В момента преследвача е единственият без такава способност.Например Стелта, може да сваля обсега на няколко противника.

Има много какво да се изпипа по стрелците, но да имат високи поражения с метателни оръжия в мелето - това е несериозно.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #5 -: Май 29, 2010, 02:19:15 pm »
Така е погледнато от буквална гледна точка..Но - 25 рунда като размахваш меч или тояга надали на 10 тия път ще удряш със силата с която ще удариш в първият..Пак казвам - погледнете класациите по слава и е излишно да говорим..За увеличеният шанс за удар на 35% без грам точност какво да коментирам - завършено безумие..Все едно сляп човек да успее да ви удари на всяко 3 то замахване...Това пък с промяната в броните преди дни съвсем засили и без това силните воини..Килгор е прав и в друго - освен в героите и в уменията няма баланс.Сега е все едно със стрели да се бия с тежко брониран танк..Или с безмъртен и неуловим и невидим фантом,който пък за сметка на това е сляп..Щото за какво му е на мистика точност - нали има 35% шанс да те удари и без нея.. :(
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Fuz3rO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +5/-6
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #6 -: Май 29, 2010, 07:04:13 pm »
35 % са най-голямото безумие. Основното умение на преследвачите е да ги пропускат, т.е. да вдигаме Ловкостта и след това да имаме увеличен шанс за критикал. Да, ама не, след като в 35 % от случаите винаги ще ни ударят, дори и да имат 2 точност. Имам предвид, че се пренебрегва значението и на двата елемента. Напомпан на сила и жизненост герой, само с блок е достатъчно да ни смачка благодарение само на блока

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #7 -: Май 29, 2010, 07:08:51 pm »
35 % са най-голямото безумие. Основното умение на преследвачите е да ги пропускат, т.е. да вдигаме Ловкостта и след това да имаме увеличен шанс за критикал. Да, ама не, след като в 35 % от случаите винаги ще ни ударят, дори и да имат 2 точност. Имам предвид, че се пренебрегва значението и на двата елемента. Напомпан на сила и жизненост герой, само с блок е достатъчно да ни смачка благодарение само на блока
10+
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Докога така
« Отговор #8 -: Май 29, 2010, 07:32:09 pm »

Ако бъде намален минимум шанса в момента, това би гарантирало 100% победи за стрелците. Войн или мистик и при най голямо желание не могат да развият точност, колкото е ловкостта на един стрелец.Бях се засилил на Килгор да му вдигам много точност преди време, но дори и всички точки да бях сложил на нея, пак нямаше да мръдна от минималния шанс.
Ако се редуцира минималния шанс просто трябва всички не-стрелци да спират да играят.
Пак ще кажа, стрелеца повече да мисли как да уцелва и да нанася критични, така че да си реши битката в 2-3 рунда. Въобще не му е работа да вдига ловкост и да избягва атаки. Стрелеца има обсег, той трябва да си реши битката през време на обсега. Въобще незнам как им е хрумнало на екипа, да припишат качеството ловкост на стрелеца. Просто не мога да си представя такова същество да бъде ловко.
 По логично е освен точността, другият атрибут умножаван по 1,5 да бъде силата. Висока точност, за да целят винаги, и много сила с която да свалят противниковият блок и да увеличава пораженията. Как ловък, та стрелеца си го представям неподвижен като требучет.
Друго, което може да им бъде от полза е едно умение като Засадата (изненадваща атака,която незнам как се прилага в 10ти рунд например) да действа само по-време на обсега. Вместо бонус към критичния, да удвоява пораженията. Ако максималните за един стрелец с копия са, да речем 800, посредством засадата да бъдат 1600 и съответно при критичен 4800. В комбинация със сила, която да сваля блока, малко войни биха оцелели до втори рунд ( където несъмнено и логично биха победили).

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #9 -: Май 29, 2010, 07:42:38 pm »
Ако бъде намален минимум шанса в момента, това би гарантирало 100% победи за стрелците. Войн или мистик и при най голямо желание не могат да развият точност, колкото е ловкостта на един стрелец.Бях се засилил на Килгор да му вдигам много точност преди време, но дори и всички точки да бях сложил на нея, пак нямаше да мръдна от минималния шанс.
Ако се редуцира минималния шанс просто трябва всички не-стрелци да спират да играят.
Пак ще кажа, стрелеца повече да мисли как да уцелва и да нанася критични, така че да си реши битката в 2-3 рунда. Въобще не му е работа да вдига ловкост и да избягва атаки. Стрелеца има обсег, той трябва да си реши битката през време на обсега. Въобще незнам как им е хрумнало на екипа, да припишат качеството ловкост на стрелеца. Просто не мога да си представя такова същество да бъде ловко.
 По логично е освен точността, другият атрибут умножаван по 1,5 да бъде силата. Висока точност, за да целят винаги, и много сила с която да свалят противниковият блок и да увеличава пораженията. Как ловък, та стрелеца си го представям неподвижен като требучет.
Друго, което може да им бъде от полза е едно умение като Засадата (изненадваща атака,която незнам как се прилага в 10ти рунд например) да действа само по-време на обсега. Вместо бонус към критичния, да удвоява пораженията. Ако максималните за един стрелец с копия са, да речем 800, посредством засадата да бъдат 1600 и съответно при критичен 4800. В комбинация със сила, която да сваля блока, малко войни биха оцелели до втори рунд ( където несъмнено и логично биха победили).
Съгласен съм с теб , но нали в предния пост драсна от логична гледна точка защо на копията се намаля силата..Е , а какво е това сляп човек да те удря на всяко 3 то замахване , че и по малко..Аз съм виждал в битки , в които мистик и воин с пъти по малко точност от мен са имали повече успешни атаки от мен при равен брой такива..Това нормално ли е?!
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

pithtath

  • Гост
Re:Докога така
« Отговор #10 -: Май 29, 2010, 07:49:48 pm »
Не е мястото тук за такива великолепни дискусии. Искате да изпечете хляб, за да нахраните прасето. Много по-лесно е да му дадете жито и вода. Проблемът се решава много просто.
1. Въвеждат се рецепти за стрелци със завишени щети на оръжие.
2. Въвеждат се рецепти за мистици със завишен блок на оръжие.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #11 -: Май 29, 2010, 07:59:04 pm »
Не е мястото тук за такива великолепни дискусии. Искате да изпечете хляб, за да нахраните прасето. Много по-лесно е да му дадете жито и вода. Проблемът се решава много просто.
1. Въвеждат се рецепти за стрелци със завишени щети на оръжие.
2. Въвеждат се рецепти за мистици със завишен блок на оръжие.
Еми айде де..Откога чакам нещо да се направи.. *pardon*
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Докога така
« Отговор #12 -: Май 29, 2010, 07:59:42 pm »
Съгласен съм с теб , но нали в предния пост драсна от логична гледна точка защо на копията се намаля силата..Е , а какво е това сляп човек да те удря на всяко 3 то замахване , че и по малко..Аз съм виждал в битки , в които мистик и воин с пъти по малко точност от мен са имали повече успешни атаки от мен при равен брой такива..Това нормално ли е?!

  Да, неприятно е когато пазител ми прави 11/18 успешни атаки, а аз срещу него имам 9/18 заради блока. Но специално пазителите са много силни заради контра-атаката. Всеки твой неуспешен опит е още една възможност за атака (с 35% шанс ).Така ако си атакувал 20 рунда и са те блокирали 10 пъти, то пазителя е получил 30 възможности за атака. Така и ти и той имате по 10 успешни атаки. Пазителите са несъразмерно силни (имам двама такива и мачкат всичко).
  Но това е ясно. Въпросът е как да се впише в тази картинка стрелеца и по специално Призрачният преследвач. Необходимо е пребалансиране при всички случай. Аз вече изложих по горе как го виждам. Освен вече казаното, е наложително да се добави и умение действащо на цяла група (неговата или противниковата, но тъй като залпа при ловеца нанася щета на противниковата група, по-логично по някакъв начин да облагодетелства своята).

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #13 -: Май 29, 2010, 08:00:52 pm »
ама вие стрелците какво искате
както вече ви казаха вие с копията си слагате щитове,а нито тоягите нито мечовете които
правят по големи поражения тоест тежките мечове позволяват носене на щит
така че си е напълно честно да намаляват пораженията на копията след 12тия рунд
като не ви харесва ножете лъкове и арбалети
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #14 -: Май 29, 2010, 08:39:18 pm »
ама вие стрелците какво искате
както вече ви казаха вие с копията си слагате щитове,а нито тоягите нито мечовете които
правят по големи поражения тоест тежките мечове позволяват носене на щит
така че си е напълно честно да намаляват пораженията на копията след 12тия рунд
като не ви харесва ножете лъкове и арбалети
Аз вече го обясних...По просто от това не мога..Обърни се към някой да ти преведе..Тоягата е с равни поражения , има блок има и 20% ловкост..Леките мечове правят достатъчно поражения имат и блок и нямат минус показатели,а щитовете и останалото им оборудване са просто несравними с леките такива по параметри..Като се сложат и дебалансираните умения и бонуса за сила и промените при броните и нещата стават трагични..Има статистики , има цифри , има факти..Гледаш класацията по слава в 5 та категория примерно и ми казваш в топ 10 колко стрелци с копия има там, колко воини , колко мистици..Ако всичко е както трябва горе долу трябва да са по равно..Да ама не ,както казваше един журналист навремето..
« Последна редакция: Май 29, 2010, 08:59:28 pm от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.