Автор Тема: Докога така  (Прочетена 6083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #15 -: Май 29, 2010, 08:52:11 pm »
Аз вече го обясних...По просто от това не мога..Обърни се към някой да ти преведе..Тоягата е с равни поражения , има блок има и 20% ловкост..Леките мечове правят достатъчно поражения имат и блок и нямат минус показатели,а щитовете и останалото им оборудване са просто несравними с леките такива по показатели..Като се сложат и дебалансираните умения и бонуса за сила и промените при броните и нещата стават трагични..Има статистики , има цифри , има факти..Гледаш класацията по слава в 5 та категория примерно и ми казваш в топ 10 колко стрелци с копия има там, колко воини , колко мистици..Ако всичко е както трябва горе долу трябва да са по равно..Да ама не ,както казваше един журналист навремето..
Общо взето съм съгласен с теб но класацията по слава е малко субективна и не мисля ,че тя толкова  важен фактор,защото освен война който  не се нуждае от различан стратегия за бой в зони и при предизвикателствата то при мистика и стрелеца има огромна разлика дали ще искаш да се биеш за слава или за злато в зоните :)

Неактивен Dancho_Lyd

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +5/-18
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #16 -: Май 29, 2010, 08:53:22 pm »
да малеле е напълно прав ми война се водещи са кръвта и силата ,докато при мистика и стрелеца си зависи за какво искаш pvp или pvm
Обичам стратегически игри

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #17 -: Май 29, 2010, 09:02:10 pm »
Общо взето съм съгласен с теб но класацията по слава е малко субективна и не мисля ,че тя толкова  важен фактор,защото освен война който  не се нуждае от различан стратегия за бой в зони и при предизвикателствата то при мистика и стрелеца има огромна разлика дали ще искаш да се биеш за слава или за злато в зоните :)
Знам че е субективна , но просто няма по ярко доказателство колко дебалансирани са героите..Там нещата са един срещу друг и когато има толкова ярко превъзходство на даден клас или дадени класове , просто значи нещо куца..Преди воините и мистиците бяха в ролята на карикатури , сега стрелеца е такъв..Нито едното нито другото са приемливи..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #18 -: Май 29, 2010, 09:28:54 pm »
Преди воините и мистиците бяха в ролята на карикатури , сега стрелеца е такъв..Нито едното нито другото са приемливи..
Тук си прав и ще е добре ако нещо се промени в баланса то  да се направи така,че войн,мистик и стрелец  при  максимални показатели на екипировката и  максимално добре разпределение на атрибутните точки да имат сравнително равни шансове за победа.

Неактивен Fuz3rO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +5/-6
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #19 -: Май 30, 2010, 12:51:59 pm »
Ако бъде намален минимум шанса в момента, това би гарантирало 100% победи за стрелците. Войн или мистик и при най голямо желание не могат да развият точност, колкото е ловкостта на един стрелец.Бях се засилил на Килгор да му вдигам много точност преди време, но дори и всички точки да бях сложил на нея, пак нямаше да мръдна от минималния шанс.
Ако се редуцира минималния шанс просто трябва всички не-стрелци да спират да играят.
Еми за това ще се търсят предмети с повече Точност, НЕ да ми се надъха някой с 400 жизненост в 4 категория и 250 сила и с по под 50 точност да ме цели само, защото ги има тези 35 %. Като има 150 точност поне да е по-равнопоставено, пак ще ме цели около този процент, но силата и жизненоста няма да са такива непреодолими цифри.

Не казвам да развият точността, колкото е на преследвача ловкостта, но просто да я доближат максимално. Примерно при 150 точност и 250 ловкост да са тези 35 %. Не се изразих много добре, ама ми се спи и времето е виновно  :)

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Докога така
« Отговор #20 -: Май 30, 2010, 02:41:52 pm »
Само да кажа че наистина щетите на рецептите за категория 5 редки - 49 ниво и легендарни 49-то ниво са смешни, говора специално за метателните ножове и лъковете, като за лък съм видял само един вид рецепта за сега. Обикновените епични лъкове са със щета между 10 и 40 по малко от епично отмъщение, което е нищо
« Последна редакция: Май 30, 2010, 02:55:42 pm от sharga »

Kilgor

  • Гост
Re:Докога така
« Отговор #21 -: Май 30, 2010, 02:55:25 pm »
Само да кажа че наистина щетите на рецептите за категория 5 редки - 39 ниво и легендарни 39-то ниво са смешни, говора специално за метателните ножове и лъковете, като за лък съм видял само един вид рецепта за сега. Обикновените епични лъкове са със щета между 10 и 40 по малко от епично отмъщение, което е нищо

Мда, прав си. Щетите заложени в легендарните рецепти т5 са незначително по-големи от тези на обсидианените рецепти. За разлика от 4та категория, помня там на един герой му бях екипирал епични метателни копия 39то ниво и пораженията им бяха като на легендарни 48мо ниво. Особено драматично е положението именно с метателните копия, тези от легендарни рецепти, базово са само с 10 атрибута повече от обсидианените + 7 щета повече. Което според мен доведе до там че почти всички са с метателни ножове. Ако имаше и рецепта за копия с 20 точност и 20% критичен базово, нещата нямаше да са такива.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #22 -: Май 30, 2010, 03:02:23 pm »
Не разбирам защо гледате играта само от страна на Предизвикателствата. Тя не е само млатене между героите. Тези промени ще окажат влияние и върху наемниците и битките по зоните. И трябва да се пипа внимателно. Недомислени умения има при всички герой.
В 5та масово се играе с 3-4 наемника стрелци. Няма почти никакви вариации. Направо е безинтересно. Не съм видял някой да мине Мамута с войни или мистици.
Да направят стрелците още по-силни, та всички да ходим с по 5 наемника стрелци. И като се срещнем по зоните, които сколаса първи. ;)
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #23 -: Май 30, 2010, 04:23:07 pm »
това е идята на мамута да си смениш наемниците, все едно не ви стана ясно  :)

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #24 -: Май 30, 2010, 06:56:16 pm »
Не разбирам защо гледате играта само от страна на Предизвикателствата. Тя не е само млатене между героите. Тези промени ще окажат влияние и върху наемниците и битките по зоните. И трябва да се пипа внимателно. Недомислени умения има при всички герой.
В 5та масово се играе с 3-4 наемника стрелци. Няма почти никакви вариации. Направо е безинтересно. Не съм видял някой да мине Мамута с войни или мистици.
Да направят стрелците още по-силни, та всички да ходим с по 5 наемника стрелци. И като се срещнем по зоните, които сколаса първи. ;)
Именно за това говорим..Ако имаше баланс в героите нямаше да ти се налага да си с 3-4 стрелеца..И да нямаш вариации..И да ти е безинтересно..А баланса се вижда най добре в преки двубои.. *pardon*
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Wilful

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +20/-4
    • Профил
Re:Докога така
« Отговор #25 -: Юни 01, 2010, 12:28:03 am »
На преследвач к5 са му нужни две ками и много точност и трудно ще му се опре някой, това умение избягване е безмислено за тях, преследвача трябва си реши двубоя още преди противника да стигне до него, както вече килгор се изказа по-нагоре. А що се отнася за опасните зони, това няма нищо общо с темата, защото там използваш наемници, което е различна стратегия за всеки, с какви наемници да се снабди според класа на героя си.
« Последна редакция: Юни 01, 2010, 12:34:01 am от Wilful »