Автор Тема: Общи приказки  (Прочетена 2114 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Общи приказки
« -: Май 29, 2010, 03:04:57 pm »
Измина доста време откакто играя ИХ, почти година май.. Реших да споделя с вас моите наблюдения и забелезки от престоя ми досега тук. Нещо като обзор или анализ на общите мнения и лични заключения. Ето ги и тях:

- Идеята на играта като продължение на ИО много ми допадна. Всеки сам управлява своята съдба на герой в една империя, бие се и произвежда. Бавният геимплей и интересният сюжет ми дойдоха много добре след 5 години в ИО  *tired*

- Тоталното пренасочване на всички ресурси на екипа към ИХ ми дадоха надежда че тук ще се прави нещо наистина качествено и ново. Това е факт засега.

- Класовете единици - умения:
  Ето тука почна добре, но едва ли някои от екипа е знаел как ще бъде занапред. Ако в първите категории, дали защото неразбирах толкова, нещата изглеждаха и работеха добре, то в 4 и 5 баланса и ефективността им доста се промени. Идеята героят като независима единица да притежава уникално умение ми хареса. Като резултат се получи следното:
 - Пазител/Войн(Лидерство/Боен вик) - съвем намястото си като умение и не съвсем като приложение. Самата градация на умението е грешна. Всеки знае какво са 24% в 5-та и как оказват ефект в битка. Докато войните ядяха бой в долните категории в горните са безсмъртни. От казаното дотук следва че умението трябва да има постоянен/фиксиран/ процент на действие, а нивото му да позволява евентуално прилагането му върху повече наемници/мобове. Баланса ще се ще се подобри защото фиксираният процент ще действа във всички категории еднакво а и без това покачването на умението ще следва и реалното използване на наемниците.
 - Мистик на светлината/мрака(Божествена/проклятие на мрака) - тук нещата са си еталон и логикато им на действие трябва да следва да се прилага при уменията на другите класове. Поздравление за обособяването на умението като принадлежност само на героите мистици и премахването им от наемниците.
 - Преследвач/Ловец(?/?) - а какво става тука? Къде са уменията на стрелците които ще им дадат превес като еденица в битка и ще ги обособи като герои? Нямат ли такива? Всъщност  като помислим малко повечко можем и да ги измислим, че даже и да ги видим - (стелт/орлово око). Като продължим да мислим и да гледаме ще видим че същите умения ги имат всички наемници от този клас. Какво представлява стрелеца в сегашният си вид, обикновен наемник и наемник с възможност за лека импровизация.
Резултатът: стрелецът тотално се обезличи като герой. Всички други класове герой включват в партито си ловци и преследваци заради ефективността на споменатите по-горе умения.
Евентуално решение: Уменията се обособяват в героите и се премахват от наемниците. Умението Стелт ще намалява обхвата на противниковите стрелци със показател еквивалентен по стойност на орловото око(Препоръцително е масов ефект). Обратно на него Орловото око ще добавя обсег  към обхвата на стрелците в партито.
 - Другите обикновенни умени няма да коментирам поотделно. Някои вършат работа, други не. Споменавани са много пъти и няма смисъл да ги коментирам и аз.
 - Неколкократното отбелязване на някой хора че опит се трупа прекалено бързо. За 2 дедмици можеш да минеш категория. Резултата е налице - 6-та че и после 7-ма кат. Островът не е замислян като обособена категория, но обстоятелствата го налагат.
 - В целта си да балансират съотношението злато/диамант се съобразяват със най-високата категория, което тотално дебалансира долните категории и отказа доста хора за жалост.
Малка финансова прогноза - новата 6-та кат ще предлага акумулирането на още повече злато респективно нова цена на диаманта( 100к>) Не се поучиха от свободния пазар в ИО.
Решението-... има пазар - има проблем, няма пазар - няма проблем.
 - Масовото производство - ах тези чукчета.. първо бяха базов%x2, това обаче набързо бе коригирано и резултатът също е налице - всяко муле е с епик. Обикновенните, редките че даже и легендарните предмети неструват нищо, аукциона също обедня.
 - Разделянето на екипировката в подкатегории(x0/x4-x5/x9) - на първо четене доста ме обърка, на второ доста ми хареса. Едвали екипа предполага че ще има точно този ефект, но...
 Никои уважаващ себе си майстор на брони няма да пусне рецепта x4-то ниво а и няма смисъл. Епичната екипировка от предходната категория е напълно достатъчна да те докара до x5-то ниво без проблем а и сега повечето така правят. Трябват ти само Ново оръжие и бижута. Бижутата и без това повечето са x0 ниво, евентуално оръжията но едно x4 от горната кат. долу горе е същото като x9-то от предходната.
Резултатът - след като никои няма да произвежда малките нива рецепти, остава да се сменя  екипировката от x9 до x4. Ще е интересно да се види дали това ще доведе до осезаемо забавяне на преминаването на малките нива.
  И понеже знам че този мой си анализ надали ще доведе до нещо съществено освен да ви открадне 5 минутки от свободното време затова го публикувам в Общи приказки.
  Приятна игра на всички :)

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Общи приказки
« Отговор #1 -: Май 29, 2010, 03:23:19 pm »
"Малка финансова прогноза - новата 6-та кат ще предлага акумулирането на още повече злато респективно нова цена на диаманта( 100к>) Не се поучиха от свободния пазар в ИО."
това не е ли по-добре за малките категирии с малки цени, с 1 смс цяло оборудване и обезличаване на занаята в3та,2ра да не говорим за 1ва които съм развил на скоро само за гъзария  :)

Неактивен dobcho

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 110
  • Karma: +12/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Общи приказки
« Отговор #2 -: Май 29, 2010, 03:26:20 pm »
ми хубаво това за цените д с 1 смс ще се оборудваш до края ама дали всеки има пари за смс ???
когато съдбата ти обърне гръб-изчакаи я да се наведе :)

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Общи приказки
« Отговор #3 -: Май 29, 2010, 03:33:41 pm »
Ти така недей :) И аз така си казвах и какво се получава сега? като мина някоя категория и гледам спад на ресурс на всичко,а съм давал да не кажа колко за ресурс. Въпроса е такъв на колегата ,че стрелец като наемник можеш да си намериш със спец уменията. Въпроса е,че наемник яростен войн или пазител с боен вик/ лидерство няма как да намериш.Днес си пуснах наемник стрелец с 1 лък ......и какво да ви кажа. При всички тези умения които има и е със син лък прави всичко на кръв и зъби :D Сега демонстративно съм се разхвърлил  и ще си ходя само с него ,НО гол :D 
    При битки на замъци да не кажа ,че тея стрелци в защита са като "Зайцев" във "Враг пред портата"

Нещо трябва да се промени и колегата е прав!
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Kilgor

  • Гост
Re:Общи приказки
« Отговор #4 -: Май 29, 2010, 07:34:36 pm »
Ловците да, много са силни в група. Но преследвача единствен няма умение което да влияе на цялата група, било то неговата собствена или противниковата. Трагедия е направо.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Общи приказки
« Отговор #5 -: Май 29, 2010, 07:47:05 pm »
Идва 6-7 категория и ако се въведат още няколко полезни умения за различните класове герои може и да се постигне някакъв баланс :)
п.с Странна работа за наемниците  мистици и воини са отнети най-добрите им умения (лидерство,проклятие на мрака и другите им 2 еквивалента) ,а за ловеца и преследвача са оставени най-добрите им умения като засада,избягване,орлово око и залп ???

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Общи приказки
« Отговор #6 -: Май 29, 2010, 08:00:38 pm »
няма да е зле да се въведе втора специализация след 50-55 ниво даваща някъкво ултимативно умение или 2-3 нови. по този начин класовете ще станат 12 и тези допълнителни умения могат да подпомогнат балансирането на героите. също така това би направило играта по разнообразна и развитието по разчупено. може би този пост трябваше да е в препоръки, ама нейсе... :)

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен Ma3oXucT

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 190
  • Karma: +25/-43
    • Профил
Re:Общи приказки
« Отговор #7 -: Май 29, 2010, 08:27:05 pm »
няма да е зле да се въведе втора специализация след 50-55 ниво даваща някъкво ултимативно умение или 2-3 нови.
Напълно съм съгласен. Все пак до 70 ниво няма ли всички умения да са пълни  ???

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Общи приказки
« Отговор #8 -: Май 29, 2010, 08:46:33 pm »
чакаме 2 юни  и след като видим нововъведенията някой топ спамер:
1 отваря тема "благодаря"
2 пита до кога ще бъде профилактиката  на всеки 2 минути и отваря 2 теми по въпроса
3 Нещо не му харесва или не разбира и тогава отива в "Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея." и почва реването аз се отказвам,това е гавра с играчите   :D
 Общо взето това очаквам на първо време   :D

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Общи приказки
« Отговор #9 -: Май 29, 2010, 08:51:01 pm »
1 отваря тема "благодаря"
+ :D :D :D

LordDooM, Anarchy, silicholichev