Автор Тема: за ценичките  (Прочетена 2457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен telefon

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +7/-0
  • бирата е важно нещо
    • Профил
за ценичките
« -: Юни 18, 2009, 08:25:27 pm »
 ??? Н ещо не вдявам явно но цените дори в акциона са ми много нереални нещо.Купуваш си медно кюлче за сума пари-аиде аз си го вадя и си го топя ама има и др дет не са така- обработен камък също за бая пари  купуваш- мъкнеш въглища ,купуваш рецепти ,търчиш насам натам изработваш си пръстенче или амулет  трошиш си времето- И  НЕ МОЖЕШ ДА ГО ПРОДАДЕШ НА РЕАЛНАТА МУ ЦЕНА.Даите нещо да измислим по тоя въпрос. ;)
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 08:31:10 pm от telefon »
бира .........  рокендрол

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за ценичките
« Отговор #1 -: Юни 18, 2009, 08:43:28 pm »
Пазара ще се саморегулира ... сега е рай за спекуланти.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:за ценичките
« Отговор #2 -: Юни 18, 2009, 08:49:59 pm »
a би ли се опитал да дадеш определение за 'реална цена' ...  :D

??? Н ещо не вдявам явно но цените дори в акциона са ми много нереални нещо.Купуваш си медно кюлче за сума пари-аиде аз си го вадя и си го топя ама има и др дет не са така- обработен камък също за бая пари  купуваш- мъкнеш въглища ,купуваш рецепти ,търчиш насам натам изработваш си пръстенче или амулет  трошиш си времето- И  НЕ МОЖЕШ ДА ГО ПРОДАДЕШ НА РЕАЛНАТА МУ ЦЕНА.Даите нещо да измислим по тоя въпрос. ;)
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 08:52:13 pm от ivanik »

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за ценичките
« Отговор #3 -: Юни 18, 2009, 09:07:35 pm »
Ето ти прост пример --> взимаме един обикновен меден пръстен със скъпоценен камък

нужни са медно кюлче + обработен камък

Медното кюлче може да го намериш на цена от 50-100 злато или 1 диамант  ... може 5 кюлчета за 3

Камъка обработен струва 150-200 или 1 диамант

Правиш пръстен който дава да речем Сила +2 -> би трябвало да струва 200-250 злато или 2 диаманта


Не се купува от никой за повече от 50 злато ... за диаманти да не говорим :)

Това е.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:за ценичките
« Отговор #4 -: Юни 18, 2009, 09:13:14 pm »
само ще ти кажа - ако си ювелир не може да нямаш съпътстваща професия ...
което означава че или меадното кюлче или камъка можеш сам да си ги осигуриш без да трябва да плащаш ...
а иначе ако искаш може и 200 злато да дадеш за медно кюлче, щом искаш ...  ;)

Ето ти прост пример --> взимаме един обикновен меден пръстен със скъпоценен камък

нужни са медно кюлче + обработен камък

Медното кюлче може да го намериш на цена от 50-100 злато или 1 диамант  ... може 5 кюлчета за 3

Камъка обработен струва 150-200 или 1 диамант

Правиш пръстен който дава да речем Сила +2 -> би трябвало да струва 200-250 злато или 2 диаманта


Не се купува от никой за повече от 50 злато ... за диаманти да не говорим :)

Това е.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за ценичките
« Отговор #5 -: Юни 18, 2009, 09:23:00 pm »
Първо ювелира не прави пръстени, а бижутера. Дори да си направя сам камъка като ювелир пак не излиза да продадеш пръстена на цената на кюлчето ... математика за 1ви клас момче ... смятай наново.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:за ценичките
« Отговор #6 -: Юни 18, 2009, 09:33:05 pm »
извинявам се за грешката на езика - имах предвид бижутер ...
ако не знаеш - социализмът безвъзвратно си отиде - само при него имаше определени с математика от 1ви клас цени ...  ;)
на нормалния пазар цените са такива, каквито ги диктуват купувачите ... щом има 'луди' да дават 200 злато за кюлче - значи това е цената ...
а за пръстена е ясно че няма да има цена - та той нищо и не прави - за какво да си го купя ... прави бързо предмети за да минеш 100 точки и да отвориш следващото ниво ... тогава вече ще правиш пръстени, дето е по-вероятно да се купуват ...


Първо ювелира не прави пръстени, а бижутера. Дори да си направя сам камъка като ювелир пак не излиза да продадеш пръстена на цената на кюлчето ... математика за 1ви клас момче ... смятай наново.

Неактивен agent_n

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 73
  • Karma: +3/-12
  • В www.imperiaonline.org съм
    • Профил
Re:за ценичките
« Отговор #7 -: Юни 18, 2009, 09:37:05 pm »
e дърварите сме най-добре - обработя ясен и го шитна за 2-3 диаманта

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за ценичките
« Отговор #8 -: Юни 18, 2009, 09:41:20 pm »
извинявам се за грешката на езика - имах предвид бижутер ...
ако не знаеш - социализмът безвъзвратно си отиде - само при него имаше определени с математика от 1ви клас цени ...  ;)
на нормалния пазар цените са такива, каквито ги диктуват купувачите ... щом има 'луди' да дават 200 злато за кюлче - значи това е цената ...
а за пръстена е ясно че няма да има цена - та той нищо и не прави - за какво да си го купя ... прави бързо предмети за да минеш 100 точки и да отвориш следващото ниво ... тогава вече ще правиш пръстени, дето е по-вероятно да се купуват ...



Ами нали преди да се намесиш в разговора това казах --> Пазарът ще се САМОРЕГУЛИРА. Може да спиш спокойно.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:за ценичките
« Отговор #9 -: Юни 18, 2009, 10:11:54 pm »
ако си забелязъл - коментара ми не касае този твой пост, а поста на 'телефончо' ... така че и ти можеш да спиш спокойно ...  :D

Ами нали преди да се намесиш в разговора това казах --> Пазарът ще се САМОРЕГУЛИРА. Може да спиш спокойно.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за ценичките
« Отговор #10 -: Юни 18, 2009, 10:28:46 pm »
Пазара ще се саморегулира ... сега е рай за спекуланти.

100 % съм съгласна.  Занаятчийството не е от най-доходните професии преди да стигнеш 3-4 категория.

ако си забелязъл - коментара ми не касае този твой пост, а поста на 'телефончо' ... така че и ти можеш да спиш спокойно ...  :D


И за да спя и аз спокойно, нека да прекратим с заяжданията ;)