Автор Тема: Нововъведение >замъци , категории  (Прочетена 13448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #30 -: Юни 08, 2010, 11:14:11 am »
Тю, как ядрото на свадата стана основен център на внимание и като че ли заслепява дори хората, които трябва да виждат голямата картинка. Само да ви напомня, че все още тази игра е международна. На принципна "ми щото наляхме пари" претенции могат да предяват много хора. Включително и чужденци. Но те не са като нас, нали? И само защото са по-културни и не натякват колко пари са дали, нито пък се страхувате, че ще нададат вой до небесата, смятате, че сегашната ситуация е коректна спрямо всички, така ли? Спомнете си, не този, който крещи най-силно, е прав.

А по повод едно друго изказване- моля аз да се чете от добри чувства, ама не откликват хората на молбата. Моята позиция е, че в тази игра да се инвестира на принципа "На Вуте да му е зле" няма много добро влияние върху цялостната ситуация. Ще си имат хората кокошка, ама много ще й се радват, ако само злъч и неприязън отнасят заради това.
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 11:21:26 am от Sheremetev »

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #31 -: Юни 08, 2010, 11:17:49 am »
Отон , добър пост . Но тука има и друг момент , кажи ми как гилдия която иска да завземе замък 5 категория притежаван от Зеалотс ще ги направи ? Аз знам как , >никак< защото те за пореден път бяха подпряни крайно много , хайде , ще се събереме 20-30-40 героя 5 категория , ще отидем и ще се пробваме за някой замък , но те ще го бранят с героите си 6 категория . Това безмислено нововъведение трябва да отпадне . Видя се , че се втурнаха в 6 категория и някой реши да им удари рамо да не загубят Етерния ... моля ви се , дайте шанс и на нас .
добре де що трябва да го завземеш от раз, я обясни на тълпата защо ти трябва да вземеш замък и с какво е по-добра гилдията ти че да го може това нещо?
даи шанс да разберем това

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #32 -: Юни 08, 2010, 11:20:17 am »
да измисли се герой от по голяма кат да вардят замък в по малка кат. не е от най добрите направени неща. но както го бях казал по напред . аз искам Етерия и идвам за нея. идвам и то днес . тя ми принадлежи еднолично на мен  >:(
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #33 -: Юни 08, 2010, 11:22:25 am »
тъкмо вървят 4 атаки, нещо правите по въпроса а тук само глупости, работете   ;D
мамута масата не го уби от веднъж, опитайте, инвестираите по 12 точки и ще се разбере може ли ,или не може  :D

newcomer

  • Гост
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #34 -: Юни 08, 2010, 11:30:37 am »
За това време дали ще си върнем инвестициите в тези замъци ?!?
Уважаеми mitinho някой да ти е насочил дуло на пистолет към челото и казал влагай в замъка/замъците иначе лошо ти се пише :) Вие сте дали диаманти и злато във вашите владения на доброволни начала. Къде да се предпазите от атаки на съперници, къде да подобрите занаятчийството на майсторите ви, а също така сте изразходвали определена сума за да печелите от героите, посещаващи вашата провинция/провинции. Използваш термина инвестиция - в реалния живот не всички инвестиции водят задължително до възвръщаемост на вложението и до така бленувана печалба :)

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #35 -: Юни 08, 2010, 11:39:24 am »
Стига с тея Zealots ние от Fionn и Пух не сме ли хора а ?
Само ми кажете едно. И ние от Fionn и Пух трябва да дарим безбожно много пари за да направите така, че да можем да си защитаваме замъците от по-горна категория? До това ли опира всичко огромни дарения в злато и диаманти ? Добре тогава, но защо да инвестираме при положение, че след 2-3 месеца можем да го загубим ?Дайте ни и на нас причина, както дадохте и на хората който са 6та категория.
До този момент много ви уважавах, не съм се оплаквал и съм се опитвал да ви се отплащам за чудесната работа която правите.Разбирам ви, че и вие имате семейства да храните,но не всичко опира до парите.
Това което правите е от части правилно, защото хората които плащат за играта им се полага да са с повече привилегии,но нито един герой от Zealots не е купувал толкова диаманти,колкото човека който познавам и все пак те са повече облагодетелствани от този човек.
Желая ви лек и спокоен ден.
С уважение,
Г-н Николов.

ПП Просто ви моля да се поставите на наше място и да видите как стоят нещата от нашата страна.Надявам се няма обидени и засегнати от думите ми, ако има тогава приемете мойте извинения.Ако има нещо нередно в моят коментар, което е в разрес с правилата веднага ще го изтрия.



Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #36 -: Юни 08, 2010, 11:53:59 am »
Най-малко аз имам право да пусна мнение тук ,но ще го направя  :P

За да има малко по-разумно действие ето една схема-бърза и не до там точнa(важна е идеята)

Гилдиа А  атакува замък или преден пост на гилдиа Б в 5-та категория.
Гилдия А се състои от 50 човека и атакува с 50.
Гилдия Б се състои от 50 човека.При новите правилa всичко живо може от 6-та да се върне да защитава. При наличие на 50 човека от 6та категория, гилдия А няма никакъв шанс да се докопа и до 1 победа(така мисля)
Ето защо предлагам защитаващата се гилдия(в случая гилдия Б) да има право само на 10% от по-горна категория да бъдат зачетени като пазители.
В случая гилдия Б става с 45 човека от 5т    и 5 човека от 6т.

Мое предложение,но за това е форума да има дебати. Мисля ,че на всички ще се харeса този компромесен вариант.
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 11:57:05 am от ge4ito »
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #37 -: Юни 08, 2010, 12:21:00 pm »
Стига с тея Zealots ние от Fionn и Пух не сме ли хора а ?
Само ми кажете едно. И ние от Fionn и Пух трябва да дарим безбожно много пари за да направите така, че да можем да си защитаваме замъците от по-горна категория? До това ли опира всичко огромни дарения в злато и диаманти ? Добре тогава, но защо да инвестираме при положение, че след 2-3 месеца можем да го загубим ?Дайте ни и на нас причина, както дадохте и на хората който са 6та категория.
До този момент много ви уважавах, не съм се оплаквал и съм се опитвал да ви се отплащам за чудесната работа която правите.Разбирам ви, че и вие имате семейства да храните,но не всичко опира до парите.
Това което правите е от части правилно, защото хората които плащат за играта им се полага да са с повече привилегии,но нито един герой от Zealots не е купувал толкова диаманти,колкото човека който познавам и все пак те са повече облагодетелствани от този човек.
Желая ви лек и спокоен ден.
С уважение,
Г-н Николов.

ПП Просто ви моля да се поставите на наше място и да видите как стоят нещата от нашата страна.Надявам се няма обидени и засегнати от думите ми, ако има тогава приемете мойте извинения.Ако има нещо нередно в моят коментар, което е в разрес с правилата веднага ще го изтрия.



От кое са повече облагодетелствани Зелотите, че не разбрах?
От това, че играят организирано и че имат най-големия потенциал в играта?
Ние какво сме виновни, че няма други такива гилдии?
Започвате опасно да се приближавате към мястото, в което ще ми кажете, че подпираме някакви играчи за сметка на други?
Истината е, че Зелотите са подготвени и умеят да вземат адекватни решения, за да си защитават собствеността си.
Истината е, че ние трябва да създадем правила, по които да играят всички, а не само Зелотите. Тоест - трябва да има правила, които да ти позволяват да защитаваш собствеността си в някаква степен.
Истината е, че лидерите на гилдиите, които атакуваха Зелотите в замъците им в 6-та категория, подцениха мотивираността на защитниците им и възможностите им за изграждане на адекватна защита. Това би било предотвратимо, ако в Зелотите има шпиони, примерно, които да знаят какво правят в момента те?
Истината е, че вместо героите на атакуващите, предимно 5-ти тиер, да си оставят костите срещу защитници 6-ти тиер, можеха да атакуват организирано замъците от 5-ти тиер на Зелотите, където биха имали много по-големи шансове?
Истината е, че трябваше да се организират и масирани атаки към тези замъци, заедно с атаките към замъците от 6-ти тиер, което щеше да раздели силите на Зелотите и поне един от замъците щеше да падне, нали?
Истини има много и много още.
Анализирайте ги и си вземете поуки, вместо да обвинявате Екипа в подпиране на когото и да било.
Аз също не мога да понасям Зелотите, щото парадират с арогантността си.
Но тя си има покритие.
Премахнете тия нагли усмивки от лицата им! Можете!
Стига сте се оплаквали от лош геймплей!
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 12:29:28 pm от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #38 -: Юни 08, 2010, 12:25:18 pm »
Истината, Отоне, е че май не четеш всичко. Не ми давай поводи да споря тук. Нима други гилдии, извън зеалотите, Морска и Реакро няма? Нима други хора нямат желание да играят? Нима другите не са инвестирали пари и средства и за тях няма кой да им позволи да си пазят замъка от четвърта категория, когато станат пета, пак на този принцип. Отговаряй ми сега с истината.

Ето ти малко истински факти:

1      ZEALOTS
   372826556    131018    103    1547392388         
2    Fionn
   64426690    75096    53    319899463         
3    Morska
   250466106    71712    54    304231163         
4    Reacro
   160644440    49200    40    233750187    
5    insomnia
   70328242    16837    14    212468850         
6    МРАЧНИТЕ
   72663678    49910    40    163578589

Псоледната колонка е инвестирано злато... Кажи ми сега, те нямат ли право да предявят претенции на теб и целия екип, че няма друг аналог в играта освен героите от категория 6 да пазят замък категория 5?        
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 12:29:07 pm от Sheremetev »

Kilgor

  • Гост
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #39 -: Юни 08, 2010, 12:27:11 pm »
Въпроса е лесно решим. Всяка гилдия да може да защитава и напада всички възможни замъци. Т.е. гилдийте се бият на 100% една срещу друга с реалната си стойност като сила. Никой не може да ме убеди, че гилдия с 50 акаунта 5та категория е по-слаба от гилдия с 30 акаунта 4та категория. Но в момента не може да и вземе замък.
Да се премахнат категорийте на замъците.
Да се премахнат и категорийте на ничийте земи. В тези земи да има противници както 30то , така и 59то ниво. Също и ресурси. Естествено геройте могат да се бият само в зоните дето противниците са от тяхната категория. Същото и с ресурса.
Ничийте земи са неопределими като категория, в тях има всякаква паплач за изтребление и т.н. лесно може да се развие като концепция. Така ще е еднакво за всички и няма да има разлика между замъците.

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #40 -: Юни 08, 2010, 12:30:44 pm »
Въпроса е лесно решим. Всяка гилдия да може да защитава и напада всички възможни замъци. Т.е. гилдийте се бият на 100% една срещу друга с реалната си стойност като сила. Никой не може да ме убеди, че гилдия с 50 акаунта 5та категория е по-слаба от гилдия с 30 акаунта 4та категория. Но в момента не може да и вземе замък.
Да се премахнат категорийте на замъците.
Да се премахнат и категорийте на ничийте земи. В тези земи да има противници както 30то , така и 59то ниво.
Също и ресурси. Естествено геройте могат да се бият само в зоните дето противниците са от тяхната категория. Същото и с ресурса.
Ничийте земи са неопределими като категория, в тях има всякаква паплач за изтребление и т.н. лесно може да се развие като концепция. Така ще е еднакво за всички и няма да има разлика между замъците.
:говориш глупости. обмисли преди да пишеш
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Kilgor

  • Гост
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #41 -: Юни 08, 2010, 12:33:17 pm »
:говориш глупости. обмисли преди да пишеш

Кое е глупост ? Герой 5та категория не могат да нападат замък 4та. А би трябвало всички да могат всичко да нападат. Включително и геройте от първа и втора категория.

Една гилдия е равна на всичките си членове, ане само на тези от определена категория.

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #42 -: Юни 08, 2010, 12:35:56 pm »
да бе. и геройте от 6 кат да нападат др от кат 3-4  *hihi*. и замаците от вс кат да могат да бъдат нападани от герой 6 кат . даде лоша идея = но не бих се учудил ако се приеме от екипа
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Kilgor

  • Гост
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #43 -: Юни 08, 2010, 12:40:54 pm »
да бе. и геройте от 6 кат да нападат др от кат 3-4  *hihi*. и замаците от вс кат да могат да бъдат нападани от герой 6 кат . даде лоша идея = но не бих се учудил ако се приеме от екипа

Една гилдия ако иска да владее замък трябва да е много силна. Една гилдия няма как да се нарече силна ако няма поне няколко героя от последната категория (за момента е 6та, но сигурно ще се пускат и други). естествено гилдия която има повече такива герой е по силна. Но нива се вдигат лесно, особено ако не се притесняваш че ще загубиш нещо. Бият се всички срещу всички. Много се съмнявам да се приеме. Все пак екипа си е изградил концепция и работи по нея. Аз така го виждам справедливо и интересно.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Нововъведение >замъци , категории
« Отговор #44 -: Юни 08, 2010, 12:44:00 pm »
Истината, Отоне, е че май не четеш всичко. Не ми давай поводи да споря тук. Нима други гилдии, извън зеалотите, Морска и Реакро няма? Нима други хора нямат желание да играят? Нима другите не са инвестирали пари и средства и за тях няма кой да им позволи да си пазят замъка от четвърта категория, когато станат пета, пак на този принцип. Отговаряй ми сега с истината.

Ето ти малко истински факти:

1      ZEALOTS
   372826556    131018    103    1547392388         
2    Fionn
   64426690    75096    53    319899463         
3    Morska
   250466106    71712    54    304231163         
4    Reacro
   160644440    49200    40    233750187    
5    insomnia
   70328242    16837    14    212468850         
6    МРАЧНИТЕ
   72663678    49910    40    163578589

Псоледната колонка е инвестирано злато... Кажи ми сега, те нямат ли право да предявят претенции на теб и целия екип, че няма друг аналог в играта освен героите от категория 6 да пазят замък категория 5?        
Аз ли накарах гилдиите да атакуват замъците в категория 6, Шереметев?
Аз ли ги накарах да вземат това решение?
Аз ли ги накарах да подценят ситуацията?
Аз и екипът ми ли?
Геймплеят позволява хиляди начини да бъде омаломощена дадена защита преди битката, както и много други механизми.
Ти май не четеш какво написах аз и за какво говоря?
Да се бяхте обърнали към тия други гилдии и да се бяхте обединили, за да си осигурите победа, вместо да седим сега тук и да спорим за глупости.
Докато всеки в гилдиите ви си гледа от собствената камбанария, никога няма да овладеете замък.
Вината е във вас самите, не в нас.
Наличието на монопол в играта и съществуването на всесилна гилдия означава само и единствено, че всички останали са го позволили това, а не че ние сме подпирали някого.
Зелотите са силни и организирани много преди да започнат да съществуват ничии земи.
Що ли наистина се захванах да пиша тук, не знам...

Ще ти кажа защо.
Защото най-после виждам някакви усилия да бъде разбит този монопол, към което ние, всъщност, се стремим.
Но трябва още.
Още повече усилия трябват, Шереметев.
Постижимо е, но само ако наистина всички се обединят и се изправят срещу хегемона.
Ако бяхте спечелили, дали щяхме сега да спорим за нещо или щеше да има 20 теми, в които да се гъбаркате с "Властелините на Вселената"?...
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 12:46:24 pm от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts