Автор Тема: Коментари 0тносно битките за замъци и предни постове  (Прочетена 19965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Holly Avenger

  • White Knight
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 181
  • Karma: +25/-114
  • Protect the weak..
    • Профил
Не е същото :) В това, което ще се въведе все пак има ограничения, а аз исках да отпаднат всякакви. Включително и категорийте на замъците. Гилдия срещу гилдия на 100% и това е. И не го предлагах защото съм в Зеалотс, а защото просто не виждам друг начин при който да има равнопоставеност. Винаги нечий играчи ще трябва да спират развитието си, нечий други ще са извън играта защото не са го спрели и т.н. Нетната стойност на гилдийте да е винаги използваема ми се струва най-разумно.
А колкото до критиките, че по-късно регистрирали те се няма да имат шанс, то това не е съвсем така. При положение, че категорийте се пускат значително по-бавно отколкото играчите трупат опит. Аз седях близо 5 месеца 49то ниво, за това време можеше да се оформи цяла многобройна гилдия, която да ме настигне като ниво.
Категорично против това предложение,категория с категория никога не е равнопоставена, това е все едно да пуснеш боксьор категория перо срещу Тайсън да кажем,
затова навсякъде драги си има категории, и то не е само в играта а и в спорта си е така.Тъкмо ако се приеме нещо такова вече няма да има никакъв смисъл да се играе играта,а колкото до настигането на твоето ниво от цяла гилдия - едва ли ще стане то ти си си цяла една гилдия, като ти сложа и 10-те мулета.То вие всички имате по толкова ама то това си е чиста подробност.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Аз още/ а и явно не само аз/ не намирам и не получавам смислено обяснение кое наложи подобно нещо..Какви са целите и очакванията от тази промяна? Ако се експериментира нещо смислено нека някой от Екипа да драсне - ей така и така - целим това..Играчи сте , помогнахте за тестовете на ИХ , влагате нержи и време , та затова рекохме да благоволим да ви драснем 2 реда и да обясним какво целим с промяната..Сега сме в ситуация играчите да си разменят реплики , които изцяло трябва да са насочени към Екипа..Нали има къмюнити мениджъри - да драснат два реда , а не с мълчанието си да подклаждат форумни интриги между играчите..Най малкото не е коректно..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Ето драскам:

Целта на решението беше да дадем възможност една гилдия да може да бъде с разнообразни по нива членове и пак да може да се бие заедно (в някакви граници, разбира се - 2 категории в случая ни се видяха разумен компромис). В момента всичко е заключено по категории и ако замъците също са екслузивно по категории, ще се получи че всички членове в дадена гилдия за да са конкурентни трябва да вървят в пакет едновременно (както го правят в момента топ гилдиите), което е много голям натиск за отделния член и не смятам, че е добре за приятността на играта. (в крайна сметка сте се събрали да се забавлявате)

Казвам това с ясната мисъл, че в правилото както е описано в момента няма съвсем да реши този проблем. Ето защо до 1-2 дни ще има добавка към него, от която всички, смятам, ще са доволни (което съвсем не е толкова лесно, ако разгледате безпристрастно всички страни и коментари от темите последните дни). А за любителите на конспирациите - няма как някой да знае каква ще е тъй като в момента я доизглаждаме в много тесен кръг хора от екипа. (освен ако някой не може да ми прочете мислите..)

В нито един момент, което и да е правило не се прави за отделен член или гилдия - играта я играят няколко ДЕСЕТКИ хиляди, така че няма никаква логика да се угажда на единици.

Ще има и други изненади в новините в близките дни.. (положителни, положителни :))

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Дано сега поне някой излезне от филма с конспирацийте , в които ни вкарват

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Ето драскам:

Целта на решението беше да дадем възможност една гилдия да може да бъде с разнообразни по нива членове и пак да може да се бие заедно (в някакви граници, разбира се - 2 категории в случая ни се видяха разумен компромис). В момента всичко е заключено по категории и ако замъците също са екслузивно по категории, ще се получи че всички членове в дадена гилдия за да са конкурентни трябва да вървят в пакет едновременно (както го правят в момента топ гилдиите), което е много голям натиск за отделния член и не смятам, че е добре за приятността на играта. (в крайна сметка сте се събрали да се забавлявате)

Казвам това с ясната мисъл, че в правилото както е описано в момента няма съвсем да реши този проблем. Ето защо до 1-2 дни ще има добавка към него, от която всички, смятам, ще са доволни (което съвсем не е толкова лесно, ако разгледате безпристрастно всички страни и коментари от темите последните дни). А за любителите на конспирациите - няма как някой да знае каква ще е тъй като в момента я доизглаждаме в много тесен кръг хора от екипа. (освен ако някой не може да ми прочете мислите..)

В нито един момент, което и да е правило не се прави за отделен член или гилдия - играта я играят няколко ДЕСЕТКИ хиляди, така че няма никаква логика да се угажда на единици.

Ще има и други изненади в новините в близките дни.. (положителни, положителни :))
Така и предположих..Въпроса е дали обмислихте , че по този начин дадохте дефакто правото за разпореждане в играта тъкмо на единици..Какъв е шанса гилдия с членове в кат 5 да защити замъка си от нападение на такива от кат 6?Идеята на гилдиите и съюзите изначално е да са в комплект..Затова се и събират - имат еднакви цели и интереси и ги преследват заедно..В ИО има коефициент за атака над по слаб или силен..Направете симулации , вижте как да стане така щото слабите да не бъдат мачкани в 99% от случаите , тествайте го и тогава го въведете..Иначе колкото и да си говорим че де юре играта не се прави за единици/ без значение съюзи или играчи/ когато фактите говорят всички ще мълчим..Сигурен съм , че идеята е била изцяло в позитивен план , но класика  е казал - И пътят към ада е послан с добри намерения..В сегашния си вид промените просто облагодетелстват единици за сметка на ДЕСЕТКИТЕ хиляди..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
От филма няма как да се излезе,докато някой не обясни защо се юрнахте в 6-та кат и за*бахте Етерния без да знаете,че ще можете да я защитавате и в 6-та кат ;)

Ами то си показа дали можеме или не :) Защитихме я само с играчи т5 :)

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Това е един пост,които се сдържах да публикувам в близкото минало...
Но страстите около тази тема продължават и аз да не остана по-назад :)


*Героите са ограичени с носене на екипировка до категорията в която се намират и тази под тях.
*Героите са ограичени с биене в зони до категорята в която се намират и тези под тях.
*Героите са ограичени с изпълняване на приключения до категорията в която се намират и евентуално тези под тях.
*Героите са ограичени с изработка на предмети до категорията в която се намират и тези под тях.
*Героите са ограичени с добив на ресурси до категорята в която се намират и тези под тях
*Героите са ограичени с наемници до категорията в която се намират и тези под тях
*Героите са ограичени с атрибути отвари до категорията в която се намират и тези под тях


Замъците БЯXА ограничени със защита(атака) от герои до категорията от която са и тези под тях... но никога от по-висока.

И преди няколко дена някои,който стои малко по-високо от обикновения форумен потребител (ако не се лъжа) каза:
Преди нямаше логика-ето сега вече има ясна логика,която да се следва-замък може да се защитава от съответната категория [!] и една над него [!]
Не го помня кой е,ама наистина този пост ми бръкна в здравето...  нямало логика преди,а сега има....


Е,просто някои там горе взе решение да поухажва... собствениците на zamyci 5 категория :)
Това е първото решение на екипа,което не одобрявам и на което бих дал оценка НЕ,ако това би имало някакво значение.
На човека взел решението мога само да кажа-дано си е заслужавало!!!
Не вярвам да е било леко решение.

А на вас,драги колеги-маниаци,иckам да кажа-всичко тече,всичко се променя.
Днес замъци се вардят от по-високи категории,догодина може пак да се върне staroto правило.
А може и изобщо да няма замъци...
Кой знае,може и империялхеро да няма,били сме вече свидетели на хакерски атаки...

Дали 5 лева месечно,или 200... дайте си сметка какво всъщност получавате срещу тях :)
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
(освен ако някой не може да ми прочете мислите..)
Имах такава идея ама ми затрихте червената топка на която гадаех и не ще да ми се падне друга  :)
Да ви кажа ли никога няма да може да угодите на всички, предложения ще има много, но от вас зависи кое ще изберете и ние просто трябва да се съобразим с него или да спрем да играем /както направиха вече някой от гилдията/ или да търсим други начини за надмощие над останалите играчи. Все пак това е игра и се играе за удоволствие, ние си правим кефа и се радваме независимо печелим или губим, подкрепяме се и затова сме най - силни ако и другите гилдий го направят ще имаме доста сериозна конкуренция. Успех на всички
П.С.  продължавам с търсенето на червена топка и ако намеря ще ви разгадая новите правила и става лошо  :P

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Някакво решение би било когато герой защитава или напада замък по-ниска категория от своята, да има някакъв процент намаление на всички статове (атрибути, поражения, броня) - например 30%.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

newcomer

  • Гост
Някакво решение би било когато герой защитава или напада замък по-ниска категория от своята, да има някакъв процент намаление на всички статове (атрибути, поражения, броня) - например 30%.

Ако се приеме подобно решение за защитаване на замъка от по-горна категория играчи , определено ще е по-добре (за да има някакъв баланс) за играчите над категорията на провинцията да има действащ модификатор-действащ противоположно на този срещу мобове/т.е. за всяко ниво над 39 да е с 10% по-нисък шанс -или повече това може да се пробва и види колко да е %/ 
В момента няма модификатор за битки между играчи.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
От филма няма как да се излезе,докато някой не обясни защо се юрнахте в 6-та кат и за*бахте Етерния без да знаете,че ще можете да я защитавате и в 6-та кат ;)
стига с тия простотии, като папагали с минингит сте сменете текста  :D

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Някакво решение би било когато герой защитава или напада замък по-ниска категория от своята, да има някакъв процент намаление на всички статове (атрибути, поражения, броня) - например 30%.
Така и предположих..Въпроса е дали обмислихте , че по този начин дадохте дефакто правото за разпореждане в играта тъкмо на единици..Какъв е шанса гилдия с членове в кат 5 да защити замъка си от нападение на такива от кат 6?Идеята на гилдиите и съюзите изначално е да са в комплект..Затова се и събират - имат еднакви цели и интереси и ги преследват заедно..В ИО има коефициент за атака над по слаб или силен..Направете симулации , вижте как да стане така щото слабите да не бъдат мачкани в 99% от случаите , тествайте го и тогава го въведете..Иначе колкото и да си говорим че де юре играта не се прави за единици/ без значение съюзи или играчи/ когато фактите говорят всички ще мълчим..Сигурен съм , че идеята е била изцяло в позитивен план , но класика  е казал - И пътят към ада е послан с добри намерения..В сегашния си вид промените просто облагодетелстват единици за сметка на ДЕСЕТКИТЕ хиляди..
*pardon*
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен trola

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 26
  • Karma: +11/-15
    • Профил
драги ми колега незнам дали ако беше от другата страна така щеше да реагираш
Цитат
стига с тия простотии, като папагали с минингит сте сменете текста
.Съгласен съм че правилата са си правила независимо дали ни харесват или не.Но лично според мен би било хубаво като се въведе някое правило да не променя (лично мое мнение никой не ангажирам с него).И в заключение понякога е по-добре да не казваш нищо отколкото да пишеш глупости,взимай пример от лидера си,ако повечето бяхте като него нямаше да ви мразят толко.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
ако си гледате в паницата , мъртвите крале и подобна сбирщина а не по стар български обичаи нямаше да се налага да се пишат 1 тон глупости все едно сте в детската градина, на слабият всеки му пречи защото чака нещо наготово, дали ще са правила или нещо друго няма значение, вместо това трябва да си размърда малкия мозък и да измисли как дадените правила да са му от полза  ;D

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
ако си гледате в паницата , мъртвите крале и подобна сбирщина а не по стар български обичаи нямаше да се налага да се пишат 1 тон глупости все едно сте в детската градина, на слабият всеки му пречи защото чака нещо наготово, дали ще са правила или нещо друго няма значение, вместо това трябва да си размърда малкия мозък и да измисли как дадените правила да са му от полза  ;D
Как може безмислено правило да е от полза на някого ???