Автор Тема: Да подкрепим справедлива кауза  (Прочетена 1147 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Да подкрепим справедлива кауза
« -: Юни 23, 2010, 09:04:43 pm »
Свършиха се престъпленията в България..Заживяхме розово , заплатите скочиха , не можеш да намериш книга неизкупена..И опряхме до глобалния въпрос на съвремието ни - да забраним сайт за четене..Ето един от хубавите коментари по случая:

"Какво да правя? В личната си библиотека имам над 2 000 тома книги, а за нито една нямам документ за собственост. Дали няма да ми ги конфискуват и да ме пита нощната полиция колко приятели съм зарибил с тях. Ако са си лично мои, защо съм ги давал на други!?! А отговаряй, де! И къде са отишли авторските права, като ги раздавам наляво и надясно за четене?"

След като нахално и чисто по милиционерски си позволиха следене в мрежата в невиждани за цивилизования свят мащаби , новите ни управляващи посегнаха и на книгите..То се очакваше - всекиму според възможностите и капацитета..Не съм и очаквал Ц.Ц и Б.Б да надскочат себе си..Културата и книгите са думи чуждици за тях..И понеже са скарани с езиците - нещо  неразбираемо , една пълна енигма==Ето една от статиите и интересни коментари: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=166914


А ето и линк ако желаете да подкрепите групата във фейсбук: Да спасим www.chitanka.info!!!

П.П:Впрочем от МВР и вчера потвърдиха, че авторите на "читанката.инфо" не са получавали облаги от делото си - те не са вземали пари да слагат в библиотеката си книги.
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 09:09:12 pm от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен гььг

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +13/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Да подкрепим справедлива кауза
« Отговор #1 -: Юни 23, 2010, 10:19:42 pm »
 Мда,когато простотията вземе връх в самозабравящите се наши управници се получава това на което ставаме свидетели.
   Нищо ново под слънцето,напротив струва ми се че малко по малко започваме да свикваме с изцепките на властимащити и това не е никак добре! Така както е тръгнало утре може да се очаква и библиотеките в България да бъдат закрити,каквито опити между другото вече има в по-малките населени места!!!
 
   Какво да се прави? За съжаление сме в ситуацията за коята нашия народ казва:  МНОГО Е ЛОШО ЗА НАЧАЛНИК ДА ТИ СЕ ПАДНЕ ПО-ГЛУПАВ ЧОВЕК ОТ САМИЯ ТЕБ ! ! !

Неактивен kvazimodo72

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 25
  • Karma: +9/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Да подкрепим справедлива кауза
« Отговор #2 -: Юни 24, 2010, 08:29:13 am »
Както прочетох в един сайт днес удариха читанката, утре ще ударят и буквара. Не е напълно разбираемо това което се случва. В крайна сметка за ГЕРБ всички инакомислещи и тези които не се преклоняват пред лидера им са мекерета и престъпници. Добре че веднага след акцията се появи това http://chitanka.gdbop.com/