Автор Тема: Работа  (Прочетена 1219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен beazt

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 7
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Работа
« -: Април 19, 2009, 11:50:02 pm »
Когато нямаш точки - да можеш да се "предлагаш" като наемник срещу пари за мисия..
да речем аз искам да наема Гошко за мисията при бандата на Чарли - виждам, че Гошко се е "предложил" - така той изкарва парички - а аз съм убил лошите с по-малко поражения за мен. Ако наемникът остане с под 10% от жизнените си точки не може да работи вече "наемник"
Също така Гошко получава 1/3 от експирънса - който е взел играча, който го е наел. Пример - при бандата на Чарли се вземат около 30 точки опит - Гошко освен парички получава и 10 точки експириънс. Така ще може - когато си "зарежеш" героя за ден - два другарчетата да те "разхождат" и да се "грижат" за акаунта ти. Също така да има опция - авторемонт на оръжия на наемника след всяка мисия. (естествено пускането и е "факолтативно")
Мисля, че това е добра опция - защото който изтърве 2 дни игра... и вижда, че всички са "хвръкнали" в небесата.. и му се "убива" желанието да продължава.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Работа
« Отговор #1 -: Април 20, 2009, 07:15:29 am »
Ако гони класация, първите дни (когато два дни са достатъчни за преход от осмо до девето ниво) може и да е така, макар и да е загубил 24 АР спрямо другите в най-лошия случай (приемаме, че преди отсъствието си е имал 0).

Иначе погледнато- наемниците идват без оръжия, пък и долу-горе играта им разпределя уменията- както основните, така и специалните. Затова и в момента Стрелец ниво 9 има само трето ниво на едно спец. умение (например само Медицина), а не приемрно да е развил трето ниво на всяко от Отрова, Медицина и Критичен удар.

Неактивен Tofire

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Работа
« Отговор #2 -: Декември 22, 2009, 11:52:22 am »
Мисля, че в предложението има хляб ако се приложи само за лидер на групата наемници.
Моето виждане-предложение:
  • Наемащия подбира лидера според нужните му показатели за определен срок, срещу някакъв вид заплащане - злато, екипировка или ресурс(договаряне) и определен процент от придобития опит и злато(задължителен). Падналата плячка - ресурс, предмети, оръжия не се разпределя.
  • Наемащия няма право на разпределение на точки при вдигане на нивото на наетия лидер.
  • Наемащия за времето на наемането и преди мисия има право да подмени екипирането на лидера от собствените резерви с което да промени някой от нужните му показатели по свое виждане.
  • Дадената за времето на наемане екипировка
    • не променя принадлежността си
       променя по договор
       променя след определен брой наемания
       или някаква комбинация според нуждите за баланс в играта
  • Наемника за времето на немане престава да бъде член на гилдия - той е наемник за каква да е кауза.
  • Характеристиките на наетия лидер да имат въздействие върху наемниците към подобряване на едни влошаване на други техни показатели, което би довело до нужда от промяна и в тяхната екипировка.
  • Останалите наемници се наемат и развиват както до сега и при същите правила.

За това какъв левъл може да е наемания нямам виждане - струва ми се едно-две нива под текущото на героя до равно на текущото за него ще бъде честно.

Нов съм в играта не ме съдете прекалено ако предложението ми е глупаво, но ми се струва ще внесе повече планиране преди битка, а и повече и по-бързи възможности за вдигане на левъла.