Автор Тема: Пиронкова се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън"  (Прочетена 5207 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Българската тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън" след победа с 6:4, 6:4 срещу Марион Бартоли от Франция. За място на полуфиналите най-добрата българска тенисистка ще излезе срещу петкратната шампионка в турнира Винъс Уилямс от САЩ.

82-та в света Пиронкова е третата българка, която се класира за тази фаза на турнира, след сестрите Катерина и Мануела Малееви.

За победата над Бартоли Пиронкова ще получи 500 точки за световната ранглиста и 125 000 паунда от наградния фонд. Очаква се тези точки да изкачат Пиронкова до № 41, което е само една позиция под най-доброто й класиране.

Пиронкова започна неубедително мача срещу французойката и позволи на Бартоли да поведе с 3:0 гейма. Българката успя да върне пробива за 2:3 и в крайна сметка измъкна сета с 6:4 гейма.

Във втория сет Пиронкова направи ранен пробив, но допусна изравняване за 4:4. После обаче успя да вземе следващите два гейма





 Наистина невероятно постижение на нашето момиче..Малко радост и за България по световните  спортни подиуми..*bravo* *bravo* *bravo*
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
 :)  браво на цветии  :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:
- I died to become immortal

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Аз го гледах и съм адски горд че съм българин! Доста добре се представи, малко се напира по едноа време в като беше 4/4 ама се оправиха нещата. Не мисля че ще продължи напред, но дано... че тая серина е блъскана цялата с химия...

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Аз го гледах и съм адски горд че съм българин! Доста добре се представи, малко се напира по едноа време в като беше 4/4 ама се оправиха нещата. Не мисля че ще продължи напред, но дано... че тая серина е блъскана цялата с химия...
Винъс Уилямс и е съперничка - тя е по слабата от двете сега..Поне на теория.. *pardon*
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Винъс Уилямс и е съперничка - тя е по слабата от двете сега..Поне на теория.. *pardon*

 :) винъс на трева е много силна  ;D винъс е тази слабата и високата която я бият всички през целия сезон и когато реши да играе бие наред а в англия и е шанса да покаже че още е сила  ;)
- I died to become immortal

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
 :D :D :D вярно много са  *black_eye* нашата ще бие  *drunk* *drunk* *drunk*
- I died to become immortal

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Как няма да бие.... нея и сестра и трябва да и преместят при мъжете  :D :D Е*ати и стероидните уроди  :D :D :D
:-X
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
http://tennis.sportal.bg/news.php?news=245659

Браво на нашето Цвети!

kosiger

  • Гост
Уникална, невероятна, изключителна Цвети Пиронкова - прегази и Винъс след 6:2, 6:3.
 :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:

ВЕЧЕ Е НА ПОЛУФИНАЛ
« Последна редакция: Юни 29, 2010, 04:02:19 pm от kosiger »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Браво, българка на полуфинал и то на най-значимото първенство за дисциплината!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Уникално постижение евала на нашето момиче да продължава да ги гази все така.
А с кой ще играе на полуфинала?

Неактивен noato

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 154
  • Karma: +54/-29
    • Профил
    • Ел. поща
В битка за място на финала българката ще срещне 21-та в света - рускинята Вера Звонарьова, която победи Ким Клайстерс с 3:6, 6:4, 6:2.   :hooray: :hooray: :hooray:

kosiger

  • Гост
На живо в Gong.bg: Пиронкова поведе на Звонарьова 1-0

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
стискаме палци да я бие ще е огромен успех

Kilgor

  • Гост
http://www.gledaisport.com/v-0/0/116/v-11625.html тук е с добро качество  :)