Автор Тема: Ювелир - тотална набутвация ли е?  (Прочетена 8511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #15 -: Юли 02, 2010, 11:11:38 am »
Докато не нагласим както трябва баланса на геймплея, няма да спрем да правим промени.
Не бих казал, че намаляването на процента бонус на интрументите в съпътстващите професии има фундаментален характер. Светът, какъвто го познаваме, няма да рухне. Напротив, пазарът на кожи и камъни ще се регулира, което е и целта.
Корекции се правят непрекъснато, навсякъде. Във всички компютърни игри.
Това не е стратегическа игра, в която да балансираш няколко единици и да не я пипаш повече, това е ролева игра, която се развива и променя непрекъснато. В нея има милиони зависимости и промелниви, които трябва да се вземат предвид.
Сравнението с футбола ще го оставя настрана, щото, според мен, е направено за да звучи драматично, публицистично и булевардно и няма абсолютно никаква връзка с балансирането на геймплея на ролева онлайн браузър симулация.
За пазари да не говорим , предлагам..Вече сме го правили и засега по скоро водя в резултата там..Като цяло съм съгласен с теб , но с малки забележки/ зависи от представата на всеки за малки/ - Това че света няма да рухне не означава че не ощетявате играчи или дадени герои и професии..Ако индивида в играта няма значение - добре , съгласен съм с теб..Когато започваш играта и погледнеш персонажите си избираш един от тях - примерно стрелец..Ако година по късно малко по малко промените са довели дотам че никога не би повторил избора си ако имаш опцията отново ,  най малкото заради натрупвания които са направили героя като единица смешен - какво правиш? Ти вече си избрал герой и си вложил в него година развитие..Това с милионите зависимости ще го пропусна , както и това с няколкото единици..Щото единиците/ основните имам впредвид/ наистина са са няколко - да сме прецизни - 3 вида герои , всеки от тях с по 2 подвида - демек общо 6..Когато почнеш да пипаш тяхните умения и да променяш картинката там - огромен проблем..Иначе разни странни противници с весели имена - няма проблем..Не искам да се бия в тази зона дето сте ги нововъвели - не ходя там - имам избор..Ама от стрелец воин мога ли да стана? Така че съвета ми е по внимателно с  промени на основни неща..Геймплея може да се промени и без да се пипат те..


Едит: Примера беше за фундаменталните неща като правилата..Когато започваш коя да е игра я започваш по зададени правила..И е добре да я завършиш по тях. :)
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 11:17:09 am от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #16 -: Юли 02, 2010, 11:34:43 am »
За пазари да не говорим , предлагам..Вече сме го правили и засега по скоро водя в резултата там..Като цяло съм съгласен с теб , но с малки забележки/ зависи от представата на всеки за малки/ - Това че света няма да рухне не означава че не ощетявате играчи или дадени герои и професии..Ако индивида в играта няма значение - добре , съгласен съм с теб..Когато започваш играта и погледнеш персонажите си избираш един от тях - примерно стрелец..Ако година по късно малко по малко промените са довели дотам че никога не би повторил избора си ако имаш опцията отново ,  най малкото заради натрупвания които са направили героя като единица смешен - какво правиш? Ти вече си избрал герой и си вложил в него година развитие..Това с милионите зависимости ще го пропусна , както и това с няколкото единици..Щото единиците/ основните имам впредвид/ наистина са са няколко - да сме прецизни - 3 вида герои , всеки от тях с по 2 подвида - демек общо 6..Когато почнеш да пипаш тяхните умения и да променяш картинката там - огромен проблем..Иначе разни странни противници с весели имена - няма проблем..Не искам да се бия в тази зона дето сте ги нововъвели - не ходя там - имам избор..Ама от стрелец воин мога ли да стана? Така че съвета ми е по внимателно с  промени на основни неща..Геймплея може да се промени и без да се пипат те..


Едит: Примера беше за фундаменталните неща като правилата..Когато започваш коя да е игра я започваш по зададени правила..И е добре да я завършиш по тях. :)
Извинявай, но наистина не мога да разбера какво точно искаш...
Да играеш игра, която е с нагласен и работещ нормално геймплей или да играеш игра, чийто геймплей да ти разрешава да получиш нечестно предимство?
Ако е второто - наистина няма да ти хареса Героя, защото промените ще продължат.
И ако трябва да избирам лично аз между това да играя игра, в която нещата не се пипат, за да не ощетявам някого и между това да играя честна и балансирана игра, познай кое ще избера?
То даже в случая не говорим за ощетяване на играчите.
Защото, от моята страна на барикадата нещата изглеждат по друг начин - поради условия в геймплея, които позволяват на Ювелира и на Кожаря да добиват несъразмерно големи количества ресурси, посредством редките и епични инструменти, се налага корекция в техните бонуси, която да постави тези две съпъстващи професии в равнопоставено отношение с другите съпътстващи професии.
В случая - ощетените са били останалите професии, а не Кожаря и Ювелира.

Разбери, Иво, ако трябва - ще махаме цели професии и класове герои, докато не направим играта честна и балансирана за абсолютно всички играчи.
Можеш да ме цитираш.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #17 -: Юли 02, 2010, 11:38:58 am »
чудесно :)

само че да ти покажали още кога съм писал за това отоне  ;)
Знаеш много добре, адаш, че не можем всичко да свършим наведнъж, нали?
Да не мислиш, че не се ядосвам, когато нещо не стане на момента?
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #18 -: Юли 02, 2010, 11:49:12 am »
По принцип не отговарям на всякакъв тип мрънкания и хленчения колко по-силен, по-добър или по-турбомегаяк бил даден герой преди дадени промени. Позволявам си да го направя тук понеже Сион не пише празни приказки и не си чеше езика само заради самото говорене.

Естествено че и ние самите не искаме да пипаме фундаментални неща, които да карат играчите да се чувстват че на героя им е била отразяна едната ръка примерно. Това обаче не означава, че понякога това не е наложително. Само тези, които са се обитвали да измислят и балансират подобна игра, са наясно колко малки неща могат драстично да нарушат баланса между класовете или професиите. Опитваме се максимално да предвидим до какво би довела всяка по кардинална промяна и доколко тя е наложителна за текущата ситуация. Понякога това се получава добре, а понякога не толкова. Когато се случи второто се правят пак промени за да се достигне търсеното от нас равновесие.

Ще повторя мнението си от преди - като Ювелир съм съгласен че % са прекалено високи. Не е нормално да правя от 6 сурови Обсидиана/Циркона по 15-20 обработени. Що се отнася до баланса на класовете и мнението свързано с неравностойното положение на стрелците в момента, мисля следното: Да, може би в момента те нямат това смазващо превъзходство над останалите класове както когато играта стартира, но тогава някой стрелец оплакваше ли се? Опитвам се да следя битки между равностойни герои от различни класове и за момента смятам, че всеки клас може да бие всеки останал. Да, това не е гарантирано поради самото естество на битката и голямата доза шанс която има в нея, но със сигурност не е невъзможно.

Също искам да изтъкна, че екипа се вслушва във всички разумни и обосновани предложения/препоръки, които идват от играчите и често ги и реализира. Същевременно обаче ако сме въвели нещо, което действа както сме планирали и според нас допринася за баланса в играта, то то не би било променено на базата на няколко поста от недоволни играчи. Такива винаги има, независимо дали са с основание или не.

Стремим се да направим играта интересна и приятна за максимален брой играчи, както и да бъде един балансиран и развиващ се свят. Мисля че за момента успяваме. Поздрави!
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 11:50:43 am от Commoner »

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #19 -: Юли 02, 2010, 11:57:32 am »
Извинявай, но наистина не мога да разбера какво точно искаш...
Да играеш игра, която е с нагласен и работещ нормално геймплей или да играеш игра, чийто геймплей да ти разрешава да получиш нечестно предимство?
Ако е второто - наистина няма да ти хареса Героя, защото промените ще продължат.
И ако трябва да избирам лично аз между това да играя игра, в която нещата не се пипат, за да не ощетявам някого и между това да играя честна и балансирана игра, познай кое ще избера?
То даже в случая не говорим за ощетяване на играчите.
Защото, от моята страна на барикадата нещата изглеждат по друг начин - поради условия в геймплея, които позволяват на Ювелира и на Кожаря да добиват несъразмерно големи количества ресурси, посредством редките и епични инструменти, се налага корекция в техните бонуси, която да постави тези две съпъстващи професии в равнопоставено отношение с другите съпътстващи професии.
В случая - ощетените са били останалите професии, а не Кожаря и Ювелира.

Разбери, Иво, ако трябва - ще махаме цели професии и класове герои, докато не направим играта честна и балансирана за абсолютно всички играчи.
Можеш да ме цитираш.
На различни езици говорим..Сегашната промяна макар да засяга доста хора и то в негативен план не е определяща..И аз съм ювелир и ше се оправя..Сега че ти кажа къде е нечестния геймплей и къде се получава нечестното предимство - воините..Направи се всичко възможно, че и невъзможни работи да им се даде огромно предимство..Пипаха се брони , направиха се оръжия с основни бонуси за други герои , даде им се възможност да удрят без да са развивали едно основополагащо умение , наречено точност..И какво стана - точността и ловкостта - основни умения за мистици и стрелци вече не играят роля..Роля играе безумните умения на воините , плюс безумното решение и без ловкост и точност да си удрят на 35% ..Направихте им игра за тях..Не ми се влиза в детаили че поста ще е 3 страници и няма да е по темата..Кога ще видим Лидерство на някое копие и тояга? Кога ударите в дадена битка или успешните такива поне ще зависят от точността? Или за умения се броят силата и жизнеността пък останалите да се оправят..Ти на това честна игра ли му казваш? Я ми погледни битките на предизвикателство срещу ВИНЕТУБГ/на латиница името/..Възможно ли е един от най добрите стрелци в категория 5 плюс колби за 4 диаманта и прочие да не може да вземе една битка на средно силен воин - възможно е..Тоест направихте и невъзможното да стане възможно..Честна игра - дрън , дрън..Честна ама за някои..Когато уменията на другите се  игнорират и обезличават с някакви изкуствени въведения няма честна игра..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #20 -: Юли 02, 2010, 12:00:57 pm »
По принцип не отговарям на всякакъв тип мрънкания и хленчения колко по-силен, по-добър или по-турбомегаяк бил даден герой преди дадени промени. Позволявам си да го направя тук понеже Сион не пише празни приказки и не си чеше езика само заради самото говорене.

Естествено че и ние самите не искаме да пипаме фундаментални неща, които да карат играчите да се чувстват че на героя им е била отразяна едната ръка примерно. Това обаче не означава, че понякога това не е наложително. Само тези, които са се обитвали да измислят и балансират подобна игра, са наясно колко малки неща могат драстично да нарушат баланса между класовете или професиите. Опитваме се максимално да предвидим до какво би довела всяка по кардинална промяна и доколко тя е наложителна за текущата ситуация. Понякога това се получава добре, а понякога не толкова. Когато се случи второто се правят пак промени за да се достигне търсеното от нас равновесие.

Ще повторя мнението си от преди - като Ювелир съм съгласен че % са прекалено високи. Не е нормално да правя от 6 сурови Обсидиана/Циркона по 15-20 обработени. Що се отнася до баланса на класовете и мнението свързано с неравностойното положение на стрелците в момента, мисля следното: Да, може би в момента те нямат това смазващо превъзходство над останалите класове както когато играта стартира, но тогава някой стрелец оплакваше ли се? Опитвам се да следя битки между равностойни герои от различни класове и за момента смятам, че всеки клас може да бие всеки останал. Да, това не е гарантирано поради самото естество на битката и голямата доза шанс която има в нея, но със сигурност не е невъзможно.

Също искам да изтъкна, че екипа се вслушва във всички разумни и обосновани предложения/препоръки, които идват от играчите и често ги и реализира. Същевременно обаче ако сме въвели нещо, което действа както сме планирали и според нас допринася за баланса в играта, то то не би било променено на базата на няколко поста от недоволни играчи. Такива винаги има, независимо дали са с основание или не.

Стремим се да направим играта интересна и приятна за максимален брой играчи, както и да бъде един балансиран и развиващ се свят. Мисля че за момента успяваме. Поздрави!
Абсолютно съм съгласен..Това не е от фундаментите на играта..Съвета ми по скоро беше да се внимава когато се пипа там..В отговора ми към Отон има нещо  за което отдавна се говори - а именно привилегиите на воините...Има симулатор - вземете силен воин и силен стрелец - симулирайте битки и ще видите резултатите..Нито Сион е толкова слаб стрелец , нито ВИНЕТУБГ е толкова силен воин че да губя 100% от битките..Значи нещо е сбъркано фундаментално ..
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #21 -: Юли 02, 2010, 12:06:07 pm »
Абсолютно съм съгласен..Това не е от фундаментите на играта..Съвета ми по скоро беше да се внимава когато се пипа там..В отговора ми към Отон има нещо  за което отдавна се говори - а именно привилегиите на воините...Има симулатор - вземете силен воин и силен стрелец - симулирайте битки и ще видите резултатите..Нито Сион е толкова слаб стрелец , нито ВИНЕТУБГ е толкова силен воин че да губя 100% от битките..Значи нещо е сбъркано фундаментално ..
Междувременно ти предлагам да напишеш тия 3 страници със съображения и да ми ги пратиш, за да ги чета и да ги дам на преграметата да ги четат и те.
А тук да продължим да обсъждаме дали е набутвация да си Ювелир или не.
Ако си сългасен, разбира се.
Или си отвори една тема за воина, в която да изпишеш всичко, което искаш и в нея да си говорим за воините.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #22 -: Юли 02, 2010, 12:32:25 pm »
никога не съм искал поне аз нещо да става на момета  ;)
това добре го знаеш  :)

въпроса е че това това беше грешно по рождение но никой не обърна внимание на това което пиша ;)

нищо дано занапред не се налага да се изразявам доста грубо или да го доказвам в играта че от това никой непечели  :)


Може ли мааааалко да смалиш егото си и да си мааааалко по-скромен, адаш?
Наистина е адски дразнещо да гледам как се ежиш непрекъснато и да ми навираш в лицето псевдо-превъзходството си.
С грубото си изразяване най-много да отчуждиш и останалите малко хора във форума, които все още не те ненавиждат.

Днес е петък, денят, в който всички явно решавате да се ежите и яхвате моторетките...
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #23 -: Юли 02, 2010, 12:34:31 pm »
Междувременно ти предлагам да напишеш тия 3 страници със съображения и да ми ги пратиш, за да ги чета и да ги дам на преграметата да ги четат и те.
А тук да продължим да обсъждаме дали е набутвация да си Ювелир или не.
Ако си сългасен, разбира се.
Или си отвори една тема за воина, в която да изпишеш всичко, което искаш и в нея да си говорим за воините.
Написах го и в горния пост - няма да коментирам различните видове герои в темата..За тия 35% има около 1000 поста - повече какво да коментирам..Има симулатор - симулирайте..По темата - не, не е набутвация да си ювелир , дори и при новите промени..Отдавна практикувам професията и подпрофесията - не е нещо за което си заслужава една тема мрънкане..Доказват го и фактите - предлагането на обработени камъни на пазара е огромно и за месец време цените на някои са паднали 3 пъти..Когато фактите говорят и Боговете мълчат.. :)
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 12:36:54 pm от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #24 -: Юли 02, 2010, 12:36:46 pm »
Да вмъкна нещо по темата. Дали е набутвация да си ювелир след промените ? Категорично не. Преди със занаятчийски комплект категория 5 в комбинация с легендарен инструмент 60%, изработките ми бяха средно х3. Т.е. от 18 перли обработвах 54 скъпоценни перли. И това е без бонус от щаб. Вчера, след промените, пуснах да се обработват 18 перли и се получиха 49 скъпоценни. Също без бонус от щаб, както и без множител. Колко съм изгубил ? Пет перли спрямо средностатистическата ми обработка преди.Ако си бях направил труда да отида в щаба, обработката щеше да бъде х3. Ще кажете, било е късмет. Много добра обработка. Сигурно е така, но дори и 10 перли по-малко да бяха от преди, пак е доволно. И какво ако от 18 необработени скъпоценни камъка излязат 40 обработени ? Или 30 ? Пак е много според мен. От моя гледна точка мога да кажа, че нищо съществено не се е променило. Процентите в долния ляв ъгъл са различни, но количествата продължават да бъдат промишлени. В момента един обработен ахат струва колкото рубин или сапфир (също обработени). Скоро и перлата ще струва колкото обикновен камък.
Ако искаме скъпоценните камъни, да бъдат наистина скъпоценни, то според мен са необходими още по драматични промени. Някой в темата беше предложил камъни да падат като дроп само на ювелири. А защо не ? Естествено, това би наложило да се увеличи дропа на такива камъни, така както на един кожар му дропват по 5-6 кожи на битка ( при нормален модификатор), така на един ювелир който се бие, може да му дропва по 1 камък на 2-3 битки ( случвало ми се е от една битка да ми паднат от всички скъпоценни камъни по един). Все пак скъпоценният камък трябва да е лукс нали ?

П.П. Към настоящият момент рубините и сапфирите отиват директно в магазина за скрап. Скоро и перлите ще отиват там.

pithtath

  • Гост
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #25 -: Юли 02, 2010, 12:41:47 pm »
Що се отнася до баланса на класовете и мнението свързано с неравностойното положение на стрелците в момента, мисля следното: Да, може би в момента те нямат това смазващо превъзходство над останалите класове както когато играта стартира, но тогава някой стрелец оплакваше ли се?

Стрелците не струват понастоящем единствено срещу пазители (и може би свирепи воини) в категории преди 5-а. Наесен ще променя тази представа.
Извинявам се, че не е съвсем по темата, а ето и малко по нея: аз продължавам да вадя почти същият брой камъни както и преди, значи май трябва още редукция по инструментите...

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #26 -: Юли 02, 2010, 12:58:54 pm »
Рубините и сапфирите отиват за скрап, защото в пета категория (за шеста не знам) не се ползват за рецепти. Помислете върху това. А скъпоценните камъни да са лукс- малко опасна е тази идея, ако в един момент и играта стане лукс. За немскоговорящите- поглед от запад:
http://forum.imperialhero.org/int/index.php?topic=9841.0

Ще кажете- с чук, орден, сгради от щаба ваденето на промишлени количества е песен. А за обикновения човек, който трябва да се запали по занаята и тогава да почне да инвестира диаманти в него? Малките % и трудността да се напредва са неприятно нещо, което дори може да убие интереса му да изследва този модул на играта. Аз предлагам- помислете как мъничко да се понамалят големите добиви и да се увеличат базовите шансове за добри изработки (донякъде ще намалите тежестта на "платената игра" така, както навремето балансирахте непремиум играчите и премахнахте 2-те точки за действие на ход). Оставете хората сами да се увлекат в занаята, поне до изкарването на легендарни предмети всичко да е лесно и последователно. А който иска да му се чува думата и на пазара, да облича гилдията си с достатъчно силни епични предмети, за да минават по-трудните приключения и да печелят в рейд-битките срещу супербосове- да си купува чукове и т.н за по-големи шансове, да прави инвестиции в главния щаб,...

Поне според мен така ще е по-добре.

@Rommel - преди много време ahilix твърдеше, че е само безобидно заяждане с конкурентните ви гилдии. Разрови се в старите теми, Oton не ви е карал да се държите така с останалите играчи, нито ви е подстрекавал. И все пак, ако конкуренцията между играчите добие онова ниво, което е характерно за стратегическите игри, неизбежно и напрежението във форума ще нарасне. Но няма да говорим за това в тази тема, за да не се отклоняваме прекалено.
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 01:04:06 pm от Sheremetev »

Kilgor

  • Гост
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #27 -: Юли 02, 2010, 01:14:33 pm »
Рубините и сапфирите отиват за скрап, защото в пета категория (за шеста не знам) не се ползват за рецепти. Помислете върху това. А скъпоценните камъни да са лукс- малко опасна е тази идея, ако в един момент и играта стане лукс. За немскоговорящите- поглед от запад:
http://forum.imperialhero.org/int/index.php?topic=9841.0

Ще кажете- с чук, орден, сгради от щаба ваденето на промишлени количества е песен. А за обикновения човек, който трябва да се запали по занаята и тогава да почне да инвестира диаманти в него? Малките % и трудността да се напредва са неприятно нещо, което дори може да убие интереса му да изследва този модул на играта. Аз предлагам- помислете как мъничко да се понамалят големите добиви и да се увеличат базовите шансове за добри изработки (донякъде ще намалите тежестта на "платената игра" така, както навремето балансирахте непремиум играчите и премахнахте 2-те точки за действие на ход). Оставете хората сами да се увлекат в занаята, поне до изкарването на легендарни предмети всичко да е лесно и последователно. А който иска да му се чува думата и на пазара, да облича гилдията си с достатъчно силни епични предмети, за да минават по-трудните приключения и да печелят в рейд-битките срещу супербосове- да си купува чукове и т.н за по-големи шансове, да прави инвестиции в главния щаб,...

Поне според мен така ще е по-добре.

@Rommel - преди много време ahilix твърдеше, че е само безобидно заяждане с конкурентните им гилдии. Разрови се в старите теми, Oton не ви е карал да се държите така с останалите играчи.

Никъде не е казано, че за да се "зарибиш" по занаята трябва непременно да работиш рецепти със скъпоценни камъни. За един "малък", беден играч който може да си позвли да работи само обикновени рецепти е голяма тръпка когато изработи нещо с ахат например. И когато му се случи веднъж в седмицата да изработи нещо хубаво със скъпоценен камък , дали не би се радвал ? Тя тръпката бързо минава именно когато е лесно и всичко ти е достъпно. Поставяш си за цел да изработваш предмети от онези "специалните", да се премениш в хубави одежди и когато след седмица целта ти е изпълнена..... какво правиш ?
Когато прохождах в занаята един необработен рубин струваше 15 диаманта. Една рецепта с рубин струваше 100 диаманта. Беше ми напълно немислимо да се сдобия и да работя такава рецепта. Дали сега е станало по-трудно ?

Неактивен the red

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +8/-27
    • Профил
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #28 -: Юли 02, 2010, 01:18:51 pm »
На който не му изняса да не играе,а който иска да играе :D :D :D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ювелир - тотална набутвация ли е?
« Отговор #29 -: Юли 02, 2010, 01:40:38 pm »
Както казах- да се увеличат базовите шансове и да се намали тежестта на специалните инструменти. Не е ли достатъчно, че след 200 точки получаваш опит само за редките предмети и т.н? С два-три чука колко време ще ти отнеме да стигнеш до епични? И при ползване на инструменти според теб кое поражда по-силна емоция- изработка на епичен (или легендарен) предмет или създаването на някой рядък или дори обикновен? И коя емоция е по-силната- радостта, че си направил нещо специално, или разочарованието, че е един от провалите в серията от изщракване на 50-60 диаманта и 40 хода и няма да му вземеш добра цена?

A който иска епични (екипът може и пети клас предмети да направи, стига да иска), еднократни и т.н- да инвестира по-сериозно. Който иска да успее да си облече цялата гилдия в нещо по-хубаво от легендарни предмети- да инвестира повече. Но играта на ниво индивид да е по-лесно в сферата на занаятчийството. Защото този индивид ползва ходове за производство на предмети, а и ресурсите не идват от нищото. Следователно генерира приходи за играта.
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 01:52:34 pm от Sheremetev »