Автор Тема: Предложение за промени  (Прочетена 3522 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Предложение за промени
« -: Юли 02, 2010, 04:28:21 pm »
1..Шанса за удар да е намаляваща величина..Като се започне от 35 и стигне до 10-20-25 примерно/въпрос на тестове на симулатора/ в зависимост от съотношението точност/ловкост на опонентите.
2.Да се въведе 5 ти вид предмети , шанса за изработката на които да е минимален а характеристиките - уникални..Шанса за тези предмети и изработки да не се влияе от никакви допълнителни бонуси и да е константна величина.
3.Да се преразгледа съотношението с което броните намаляват пораженията , съответно да се намалява драстично и точността и ловкостта при високите брони..
4.Да се премахнат уменията от оръжията и броните , нехарактерни за отделните класове герои , а останалите да се натрупват независимо от точките за разпределение докато достигнат максимума..Пример - имам копие с отвръщане 4..Слагам 3 точки на умението и добавям 4 от оръжието..Останалите атрибутни точки си ги разпределям на друго умение..
5.Да се редуцират бонусите към атрибутните точки от 1.5 на 1.2-1.3...

Това на първо четене..Моля всички които имат предложения и желание за дискусия да го правят тук.. :)
« Последна редакция: Юли 03, 2010, 11:22:19 am от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Предложение за промени
« Отговор #1 -: Юли 02, 2010, 04:51:51 pm »
Въпрос- може би имаш предвид минималният шанс за удар да е между 10 и 35%?

Предложение:
Да се преразгледа текущия характер на инструментите за основна професия, както и да се увеличат базовите шансове за създаване поне на рядък и легендарен предмет.
Причини:
1) Трудността и усилията, които са нужни, за да се облече един играч със собствени легендарни предмети, без да използва платени екстри специално за тази цел, са прекалено високи и разубеждаващи.
2) Играта ще има повече приходи от по-динамичен поток на ресурси (нужни и на занаятчии-любители), отколкото сега.
3) Не мисля, че професионалните занаятчии, които се занимават със сериозна игра на пазара (създаване на повече предмети, продажба на епична продукция) и са нужни, за да обличат героите от гилдията си, ще изчезнат. Всъщност най-сериозните занаятчии ще спечелят.
4) Да се разнообрази сериозното занаятчийство.
5) Да има възможност не да се залее пазарът с една сума от легендарни и епични предмети, а да се предоставя качествена продукция.

Конкретни предложения:
1) Базовите шансове за създаване на легендарен и рядък предмет да се увеличат.
2) Да се вкара пети клас предмети- уникални, но и престижни.
3) Да се намалят специалните инструменти за основните професии. Най-малкото, бонусите към шансовете за създаване на специални предмети да се намалят значително. Като допълнение (или алтернатива) да се направят инструменти, които работят на следния принцип:
3.1) Дават определен % към някой (само един) от бонусите при специална изработка на предмет.
Пример: Чук за майстор на брони за повече жизненост- 25% повече жизненост. Ако майсторът на брони направи предмет, който е рядък (или легендарен/епичен...) и има бонус от спец. изработка +12 жизненост, то бонусът става +15 жизненост. Дори и предметът да е от ахатова рецепта (базово има бонус жизненост), чукът да даде бонус само към жизнеността, която идва като бонус  от специалната изработка (но не и базово заложената му).
3.2) Губят от здравината си само когато изработеният предмет получава при специалната си изработка този бонус, за който те дават допълнителни проценти

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #2 -: Юли 02, 2010, 04:58:17 pm »
Въпрос- може би имаш предвид минималният шанс за удар да е между 10 и 35%?

Предложение:
Да се преразгледа текущия характер на инструментите за основна професия, както и да се увеличат базовите шансове за създаване поне на рядък и легендарен предмет.
Причини:
1) Трудността и усилията, които са нужни, за да се облече един играч със собствени легендарни предмети, без да използва платени екстри специално за тази цел, са прекалено високи и разубеждаващи.
2) Играта ще има повече приходи от по-динамичен поток на ресурси (нужни и на занаятчии-любители), отколкото сега.
3) Не мисля, че професионалните занаятчии, които се занимават със сериозна игра на пазара (създаване на повече предмети, продажба на епична продукция) и са нужни, за да обличат героите от гилдията си, ще изчезнат. Всъщност най-сериозните занаятчии ще спечелят.
4) Да се разнообрази сериозното занаятчийство.
5) Да има възможност не да се залее пазарът с една сума от легендарни и епични предмети, а да се предоставя качествена продукция.

Конкретни предложения:
1) Базовите шансове за създаване на легендарен и рядък предмет да се увеличат.
2) Да се вкара пети клас предмети- уникални, но и престижни.
3) Да се намалят специалните инструменти за основните професии. Най-малкото, бонусите към шансовете за създаване на специални предмети да се намалят значително. Като допълнение (или алтернатива) да се направят инструменти, които работят на следния принцип:
3.1) Дават определен % към някой (само един) от бонусите при специална изработка на предмет.
Пример: Чук за майстор на брони за повече жизненост- 25% повече жизненост. Ако майсторът на брони направи предмет, който е рядък (или легендарен/епичен...) и има бонус от спец. изработка +12 жизненост, то бонусът става +15 жизненост. Дори и предметът да е от ахатова рецепта (базово има бонус жизненост), чукът да даде бонус само към жизнеността, която идва като бонус  от специалната изработка (но не и базово заложената му).
3.2) Губят от здравината си само когато изработеният предмет получава при специалната си изработка този бонус, за който те дават допълнителни проценти
Да, за прословутите 35% минимален шанс говоря..Благодаря за корекцията.. :)
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Aryan

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 272
  • Karma: +27/-99
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Предложение за промени
« Отговор #3 -: Юли 03, 2010, 07:31:59 am »
Подкрепям с две ръце предложението на Сион!

В добавка:
1. Арбалета да стане с +20 точност и с -10 ловкост
2. Наказателните бонуси на чукове, боздугани, копия, брадви, брони и тежки щитове да са в специфичните за този клас умения ЗДРАВЕ и СИЛА
3. Максималният шанс за крит на метателните ножове и камите да е 70%
2010-06-01 23:36:36 , System             
Предложеният от Вас на аукциона Неумолимият костотрошач бе купен. Получихте 9499999 Злато.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски: питаш нещо и теб те питат. Български: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #4 -: Юли 03, 2010, 10:44:30 pm »
Подкрепям с две ръце предложението на Сион!

В добавка:
1. Арбалета да стане с +20 точност и с -10 ловкост
2. Наказателните бонуси на чукове, боздугани, копия, брадви, брони и тежки щитове да са в специфичните за този клас умения ЗДРАВЕ и СИЛА
3. Максималният шанс за крит на метателните ножове и камите да е 70%
Да..Още не разбирам минуса на арбалета за точността *xxx*
Като номер 6 от предложенията ми:
6.Да се въведе опция за предизвикателства не само между героите , но и между героите заедно с наемниците им..Така до голяма степен би се премахнало каквато и да е неравнопоставеност между отделните класове..Ще има един отбор от 6 героя , които трябва да балансираш.
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #5 -: Юли 03, 2010, 11:22:49 pm »
Да..Още не разбирам минуса на арбалета за точността *xxx*
Като номер 6 от предложенията ми:
6.Да се въведе опция за предизвикателства не само между героите , но и между героите заедно с наемниците им..Така до голяма степен би се премахнало каквато и да е неравнопоставеност между отделните класове..Ще има един отбор от 6 героя , които трябва да балансираш.
Подкрепям!
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #6 -: Юли 04, 2010, 10:45:00 am »
Не всички са с по 6 наемника и така герои с 6 наемника да ме победи само защото съм с 3 (като по този начин славата ми падне) ... иначе идеята е хубава ..

Kilgor

  • Гост
Re:Предложение за промени
« Отговор #7 -: Юли 04, 2010, 11:17:38 am »
Да..Още не разбирам минуса на арбалета за точността *xxx*
Като номер 6 от предложенията ми:
6.Да се въведе опция за предизвикателства не само между героите , но и между героите заедно с наемниците им..Така до голяма степен би се премахнало каквато и да е неравнопоставеност между отделните класове..Ще има един отбор от 6 героя , които трябва да балансираш.

Много предсказуемо ще стане всичко, ако това се направи. Всичко ще може да се изчисли предварително. Сега колкото и да си силен, не може да си сигурен как ще завърши една битка с противник, ако участват и наемници.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #8 -: Юли 04, 2010, 12:04:51 pm »
Много предсказуемо ще стане всичко, ако това се направи. Всичко ще може да се изчисли предварително. Сега колкото и да си силен, не може да си сигурен как ще завърши една битка с противник, ако участват и наемници.
Не разбрах мисълта ти тук..Нали това предлагам - да участват и наемниците за да стане  непредсказуемо,без значение персоално колко ти е силен героя..И за да може без значение какъв клас герой си да си балансираш с наемниците.. :)

Не всички са с по 6 наемника и така герои с 6 наемника да ме победи само защото съм с 3 (като по този начин славата ми падне) ... иначе идеята е хубава ..
Може да се намери начин това да не се случва..Поне за два се сещам на прима виста..А и нали логиката от известно време е да имаме пълният брой наемници..Поне промените натам водят..
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 12:06:35 pm от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Kilgor

  • Гост
Re:Предложение за промени
« Отговор #9 -: Юли 04, 2010, 12:27:31 pm »
Не разбрах мисълта ти тук..Нали това предлагам - да участват и наемниците за да стане  непредсказуемо,без значение персоално колко ти е силен героя..И за да може без значение какъв клас герой си да си балансираш с наемниците.. :)
Може да се намери начин това да не се случва..Поне за два се сещам на прима виста..А и нали логиката от известно време е да имаме пълният брой наемници..Поне промените натам водят..

В момента ако се сбиеш с някои в опасна провинция, не е съвсем ясно кой ще победи.Работите с парти групите са сложни, трудно изчислими и рядко предвидими. Дори героят ти да е много по-силен, може да бъдеш неприатно изненада.Случвало ми се е да губя от привидно по-слаби съперници, които са улучили партито. За мен това е интересна тръпка. Ако имам възможността да се бия задочно , за много кратко време ще ми се изясни кого мога да бия и кого не. Нещата ще се унифицират, както в момента 99% от геройте са облечени и разпределени в един и същ стил. Няма да има никакви изненади. Един вид студена война. Само ще се надпреварваме задочно, а нещата напрактика ще са ясни.
Може спокойно и един калкулатор да се въведе и да се бием без да излизаме от замъците. Ей така наужким.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #10 -: Юли 04, 2010, 12:31:36 pm »
По-лесно е да се направи на арената,без надница.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Предложение за промени
« Отговор #11 -: Юли 04, 2010, 12:39:41 pm »
В момента ако се сбиеш с някои в опасна провинция, не е съвсем ясно кой ще победи.Работите с парти групите са сложни, трудно изчислими и рядко предвидими. Дори героят ти да е много по-силен, може да бъдеш неприатно изненада.Случвало ми се е да губя от привидно по-слаби съперници, които са улучили партито. За мен това е интересна тръпка. Ако имам възможността да се бия задочно , за много кратко време ще ми се изясни кого мога да бия и кого не. Нещата ще се унифицират, както в момента 99% от геройте са облечени и разпределени в един и същ стил. Няма да има никакви изненади. Един вид студена война. Само ще се надпреварваме задочно, а нещата напрактика ще са ясни.
Може спокойно и един калкулатор да се въведе и да се бием без да излизаме от замъците. Ей така наужким.
Тук не бих се съгласил с теб..И сега можеш да разгледаш героя и наемниците му ..Даже не е нужно да се биеш - има ги последните 5 битки в профила..Това със замъците е валидно за 3,4,5 гилдии..Останалите нито имат замъци ,нито ще разберат какво е да ги имаш..Така се направиха нещата..Но пък не пречи на силен индивидуален герой да предизвика кой да е герой от силните гилдии и да го натупа заедно с екипа му..Като завършек - както в момента не е съвсем ясно кой ще победи , така и след това няма да е ясно..Най малкото и наемниците и оборудването им могат да се променят..Да неговорим за частта от поста ти с която съм на 100% съгласен -Работите с парти групите са сложни, трудно изчислими и рядко предвидими.И друго - в зоните ако не набиеш ти някой , отзад са 20 твои или приятелски героя ,които доубиват противника..При предизвикателствата си само ти..Колкото - толкова..


Едит: Като се биеш без да излизаш от замъка си , получаваш мижаво злато и слава - защо пък не..Не за всички смисъла в играта е да са в Зеалотс или някоя убийствено силна гилдия..Някои пък могат да искат да си направят силен герой и да предизвикват опонентите без  2 секунди след това на главата им да се стоварят още 20 елемета..То и сега битките са ей така , наужким..Всичко е предрешено отдавна в тая игра..Стига да си координираш нещата , няма герой дето може да се оттърве от силна гилдия в опасна зона..Що пък да не може да се бие екип срещу екип - не неговия екип срещу цяла гилдия?
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 12:47:05 pm от Sion »
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.