Автор Тема: Стрелец...отново...  (Прочетена 2427 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Човек

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 91
  • Karma: +6/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Стрелец...отново...
« -: Юни 22, 2009, 10:26:54 pm »
Изчетох много писания по темата, но искам да попитам пак^^.
Максималния % за критичен удър е 50 (нали така?). Т'ва се достига чрез 16% от оръжието, 16% от началните умения + инвестиция в точност (примерно), но има умение на преследвача, което гласи така:

" Ако героят избегне успешно атака, той удря своя противник в същия рунд с по-висок шанс за критични поражения.
Points 1 2 3 4 5 6 7
Bonus 2 % 4 % 8 % 12 % 16 % 20 % 24 %
Spirit cost 10 15 20 25 30 35 40 "

Този % добавя ли се към вече (хипотетично) съществуващите 50% или просто героя може да направи атака със стандартните си характеристики, след като избегне противниковата такава?
------------------------------------------
" Засада
Атака с увеличен шанс за критичен удар.
Points 1 2 3 4 5 6 7
Bonus 2 % 4 % 6 % 8 % 10 % 12 % 14 %
Spirit cost 10 15 20 25 30 35 40 "

При гореспоменатия % за критикъл, има ли смисъл да се слагат точки и за това умение, ще окаже ли някакво влияние в % крит. при атака?

------------------------------------------

" Отрова
Тази атака има шанс да нанесе поражения, които противникът ще понася във всеки рунд до края на битката.
Points 1 2 3 4 5 6 7
Bonus 2 % 4 % 6 % 8 % 12 % 16 % 20 %
Spirit cost 2 3 4 5 6 8 10 "

Този % представлява шансът на героя да отрови противника или % от вредата на оръжието, което противникът понася като отрова?

------------------------------------------
 
Дали ще е по-добре да си взема точките от отровата и да ги вложа някъде другаде, защото по мои сметки няма да ми стигнат точките, за да развия уменията, които искам, дори и до 50лв. (освен ако тогава няма някакъв бонус откъм точки, което силно ме съмнява^^)

Накратко смятам да се развия по следния начин:
Ослепяване - макс. 7
Отвръщане - макс. 7
Избягване - макс. 7
Игнориране на бронята - макс. 7
Майсторство с щит - макс. 7
Майсторство с метални ножове - макс. 7
Критичен удър - макс. 7
И така като гледам, ще вложа 1 точка в стелт, или отрова...това по сегашната ми преценка...
Атрибутите смятам да ги набутам така: ~200 ловкост (точки + бонус оръжие 20% + бонуси); ~180точност (точки + бонус оръжие 20% + бонус итеми); и останалите може би ~60точки да ги сложа 2:1 жизненост:интелект.
(т'ва е по моите груби, надявам се в присъствието на кръчмар, сметки)
Та молбата ми е да изкажете тук вашите идеи за развитието на такъв вид герой, както и да ми дадете някой и друг съвет, да ошлайфам идеите си. Смятам, че ще е от полза и за другите играчи.
Спирам да пиша вече, споделете своите виждания, ако желаете.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Стрелец...отново...
« Отговор #1 -: Юни 23, 2009, 08:47:58 pm »
За момента 50% са твърд таван и независимо от уменията и бонусите никога не може да се надскочи. Но Ослепяване за момента си е уникална защита, направо трета линия (първа- дали ще избегнете удара, втора- дали ще го блокирате и, ако и двете се провалят, ослепяването дава няколко процента шанс накрая да ослепите в същия рунд противника, ози да си пропусне атаката, че и следващия рунд да стои разоръжен).

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелец...отново...
« Отговор #2 -: Юни 23, 2009, 10:11:12 pm »
В момента максимума на критичен удар е 50% + нивото на уменията, т.е. ако имаш например 4 точки в Отвръщане = 12% критичен удар, и използваш умението успешно по време на битка, то шанса ти за критичен удар става 62%.

Rayh

  • Гост
Re:Стрелец...отново...
« Отговор #3 -: Юни 23, 2009, 11:38:25 pm »
В момента максимума на критичен удар е 50% + нивото на уменията, т.е. ако имаш например 4 точки в Отвръщане = 12% критичен удар, и използваш умението успешно по време на битка, то шанса ти за критичен удар става 62%.


проверено вярно  :D :D :D :D :D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Стрелец...отново...
« Отговор #4 -: Юни 24, 2009, 02:10:22 pm »
Цитат
Шанса да се избегне удар не може да надвишава 75% независимо от всички бонуси. Всеки 10 точки Ловкост дават 1 % допълнителен шанс за критически удар. Шансът за критически удар не може да надвишава 50% без значение какви са атрибутите, уменията и екипировката на героя.

От тук.

Промяната официална ли е вече?

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Стрелец...отново...
« Отговор #5 -: Юни 24, 2009, 06:09:07 pm »
И на мен ми се иска да зная дали е проблем в играта или планирана промяна...