Автор Тема: обмяна диаманти срещу злато  (Прочетена 2239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gleich

  • Гост
обмяна диаманти срещу злато
« -: Юни 23, 2009, 09:35:08 pm »
Въпроса ми е: възможна ли е такава обмяна и ако е, как се извършва тя?

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #1 -: Юни 23, 2009, 10:08:47 pm »
Въпроса ми е: възможна ли е такава обмяна и ако е, как се извършва тя?

В аукциона такава опция няма. Възможно е да се уговориш с някой който желае подобна замяна и да размените премет в аукциона в двете различни "валути".

gleich

  • Гост
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #2 -: Юни 23, 2009, 10:16:15 pm »
В аукциона такава опция няма. Възможно е да се уговориш с някой който желае подобна замяна и да размените премет в аукциона в двете различни "валути".


Благодаря за бързия отговор. Възможно ли е да се свържа с теб в играта, ако представлява интерес за теб, разбира се?

gleich

  • Гост
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #3 -: Юни 23, 2009, 10:47:04 pm »
Вече се уредих, но цялата работа е смехотворна. Според мен би трябвало да има по-прост начин за обмяна на диаманти срещу злато, нещо като официален обменен курс, определен от създателите на играта, който да се влияе от множество фактори (като например нивото на героя). Сега си играем на купи ми мойто предметче за диаманти, пък аз ще ти купя твоето за жълтици. Глупаво е.
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 10:58:28 pm от gleich »

Неактивен Lumpy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 119
  • Karma: +2/-13
    • Профил
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #4 -: Юни 24, 2009, 06:39:49 am »
Според мен ще е добре да се направи като на УоУ-а  :D
Да може да се пращат предмети и ресурси по пощатата  ;)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #5 -: Юни 24, 2009, 08:05:41 am »
Вече се уредих, но цялата работа е смехотворна. Според мен би трябвало да има по-прост начин за обмяна на диаманти срещу злато, нещо като официален обменен курс, определен от създателите на играта, който да се влияе от множество фактори (като например нивото на героя). Сега си играем на купи ми мойто предметче за диаманти, пък аз ще ти купя твоето за жълтици. Глупаво е.

Това да не ти е валутен борд, че ще ти фиксират едното за другото. Диамантите струват толкова злато, колкото уговориш с някой играч да ти даде. Според моите скромни наблюдения към момента реалната цена на един диамант в злато е около 80-100.

gleich

  • Гост
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #6 -: Юни 24, 2009, 09:13:50 am »
Това да не ти е валутен борд, че ще ти фиксират едното за другото. Диамантите струват толкова злато, колкото уговориш с някой играч да ти даде. Според моите скромни наблюдения към момента реалната цена на един диамант в злато е около 80-100.

Моето скромно мнение е че един такъв официален курс диамати срещу злато най-малкото ще прекрати спекулациите на разни дребни тарикатчета, които буквално ограбват диамантите на играчи който все още не са добре запознати с играта.

А по отношение на твоя курс 80-100 жълтици към един диамант, вчера купих легендарен предмет 26 ниво за 19 диаманта без никаква конкуренция. Ще се навиеш ли да продадеш такъв предмет за 2000 злато? Съмнявам се.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #7 -: Юни 24, 2009, 09:16:57 am »
5 броя медна руда струват около 250 - 300 злато - продават се за 3 диаманта :) прави си сметката. Ако искаш цени на спекуланти ще ти струват най малко 500 злато и ще ти го продадат по 1 диамант всяко парче руда.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #8 -: Юни 24, 2009, 09:32:43 am »
Моето скромно мнение е че един такъв официален курс диамати срещу злато най-малкото ще прекрати спекулациите на разни дребни тарикатчета, които буквално ограбват диамантите на играчи който все още не са добре запознати с играта.

А по отношение на твоя курс 80-100 жълтици към един диамант, вчера купих легендарен предмет 26 ниво за 19 диаманта без никаква конкуренция. Ще се навиеш ли да продадеш такъв предмет за 2000 злато? Съмнявам се.
аз дадох 24 000 злато за чук , 18 000 за пръстен  ?!?
 неизгодно е да пускаш на аукциона в злато предмети заради комисионната , но в диаманти се вижда и след изтичане ако някой е проявил интерес се продава по предварително уговорена цена ... поне аз така правя !

Кажи какъв е реално курса според теб ?   
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 05:58:53 pm от krest »

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #9 -: Юни 24, 2009, 06:56:07 pm »
Моето скромно мнение е че един такъв официален курс диамати срещу злато най-малкото ще прекрати спекулациите на разни дребни тарикатчета, които буквално ограбват диамантите на играчи който все още не са добре запознати с играта.

А по отношение на твоя курс 80-100 жълтици към един диамант, вчера купих легендарен предмет 26 ниво за 19 диаманта без никаква конкуренция. Ще се навиеш ли да продадеш такъв предмет за 2000 злато? Съмнявам се.

Купил си го защото за толкова го продавам :) Въпроса е че ако имаш злато, за какво ти е да продаваш за злато ? А ако имам излишни предмети какво да ги правя, на магазина да ги давам за злато ли ?

gleich

  • Гост
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #10 -: Юни 25, 2009, 09:00:07 am »
Купил си го защото за толкова го продавам :) Въпроса е че ако имаш злато, за какво ти е да продаваш за злато ? А ако имам излишни предмети какво да ги правя, на магазина да ги давам за злато ли ?

Разбирам накъде биеш, но както виждаш животът опроверга крайния либерализъм, който проповядваш. Настоящата световна криза започна първо в САЩ, страната в която икономиката беше почти без никакви регулторни механизми, наложени от правителството.

Икономиката в играта сега граничи до свободия, спекулации, нереални цени и.т.н. На обратния полюс също нищо догматично и фиксирано не може да бъде полезно. Въобще, всяко крайно нещо не води в последна сметка до позитивни резултати. Една икономика се развива добре, когато разчита на свободната инициатива, но поставена в някави разумни и достатъчно гъвкави граници.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #11 -: Юни 25, 2009, 09:02:12 am »
Това е игра ... какво толкова те притесняват цените ? Просто ИГРАЙ.

gleich

  • Гост
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #12 -: Юни 25, 2009, 09:38:21 am »
Това е игра ... какво толкова те притесняват цените ? Просто ИГРАЙ.

Нямаш ли желание да спомогнеш поне малко за подобряване качеството на играта? Как става това - като изразиш мнение. То може да не съвпада с това на създателите на играта, но важното е че си показал твоята гледна точка.

А по отношение на "просто ИГРАЙ", що не си .. Аз ценя времето прекарано в игра и забавление в IH. Ти ако не го цениш, сиреч ти е все едно, твоя си работа..

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:обмяна диаманти срещу злато
« Отговор #13 -: Юни 25, 2009, 09:39:57 am »
При следващото "я си..." ще почиваш за дълго време и от форума, и от играта.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts