Автор Тема: за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...  (Прочетена 3126 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« -: Юни 29, 2009, 04:03:13 pm »
Уважаеми дами и господа от които зависи механиката на играта....

Много ви моля ОТНОВО да помислите върху това ...:

КОИ ВЪЗМОЖНОСТИ ДА ИМАМЕ КАТО ИГРАЧИ ДОКАТО ГЕРОЯ ПЪТУВА НАНЯКЪДЕ И КОИ НЕ!

1. Ако героя отиде на битка - САМ! - защо да не са достъпни другите герои ?  Нека не изреждам заради какво да са достъпни ако обичате... - не са нужни доказателства...Това не е СЪД! ... просто принципно...

2. Защо да е заключен Форума на Гилдията докато се пътува? За да разглеждаме една и съща картинка ли само?? Забранено ни е да си говориме ли? Забранено ни е да си пишем или четеме гилдийните публикации ли?

3. Защо да не може докато съм пуснал примерно събиране на ресурс за 48 точки (нарочно давам максимума - защото е възможен също) - да си разглеждам АУКЦИОНА и да си прахосвам диамантите за глупости, та като свършат - да имам повод пак да спонсорирам играта с НОВ ЕСЕМЕС??? Не... Трябва първо да си изчакам там ЧАС, ЧАС И ПОЛОВИНА или колкото е, та да мога...? Няма логика! Защо да не мога да си напазарувам нещо за да е готово за героя за връщането му от боя или от мястото където събира ресурс? Нека да не издребнявам с примери... Но все пак ще дам един... Тръгвам за ДЪБ... Но понеже съм дърводелец - не мога да имам кюлчета някакви метални... Докато пътувам - не виждам логика да не мога да разгледам обстойно аукциона и да си купя....?? ОПРОВЕРГАЙТЕ МЕ!

4. Защо да са заключени земите и бойните зони в тях докато героя пътува нанякъде? За да не смени посоката ли? Или за да не може например играча да си направи някаква сметка (просто принципен пример) - къде да се сбие като се върне, какво имаше еди къде си... къде да събере после ресурс някакъв и т.н. ... Да покаже на някой нещо...Или просто да си разглежда за да си достави разнообразие, отегчен от ЕДНА И СЪЩА КАРТИНКА - как тече времето с обратно броене...

5. Защо да не мога да вкарам в Хазната нещо докато съм на път на някъде? Не виждам логика!

6. Защо да нямам достъп до подменю "Гилдия"? Не виждам логика!

7. Меню Хранилище е заключено та да не може в мултистепенните бойни зони между две битки да `нахраня` героя и да си възстановя здравето за следващата битка... Та-кааааааа.... Заключили сте меню Хранилище... Ама са отключени РАНИЦИТЕ!!! КОИТО ПОБИРАТ ТРОЙНО ПОВЕЧЕ... А премиумите имат даже ТРИ ТАКИВА...:) ...

ДОБРЕ!!! СЪГЛАСЕН!!! СУПЕР!!!

АМА ЗАКЛЮЧЕТЕ САМО ВЪЗМОЖНОСТТА ДА "НАХРАНИШ" ГЕРОЯ ИЛИ ДА ПОСТАВИШ (ИЛИ ПЪК СВАЛИШ) НЯКАКЪВ ПРЕДМЕТ ВЪРХУ НЕГО?? ... ПРИ ТОВА - САМО АКО СЕ ПЪТУВА ЗА БИТКА ИЛИ СЕ НАМИРА ВЪВ МНОГОСТЕПЕННА БИТКА!!! С колкото `здраве` си тръгнал - с толкова... Няма "хранене", няма възстановяване с чакане или с помощта на амулети, пръстени и предмети даващи бонус + Х жизненост, Няма смяна на оръжия и/или брони ... КОЛКОТО ТИ Е СИЛАТА - ТОЛКОВА !!!

... ИЛИ МОЖЕШ ВСИЧКИТЕ СТЕПЕНИ НА БИТКАТА ДА ИЗТРАЕШ - ИЛИ ... "Бутон ОТКАЗ"... и... ВКЪЩИ! ....

Следващо № ... Защо ако събирам ресурс - да нямам достъп до героя? Кое пречи?
Много моля да ми отговорите точно на този въпрос отделно...!

Защо например да не си разменим предмети "през хранилището"?
Защо да не оставя нещо на някой от гилдията - ами трябва да ме чака ДА СЕ ВЪРНА ??

(
Защо трябва да си пишем: "Дай ми това...Ама не мога...Пътувам... Чакай... Готов съм - върнах се... А оня вика: Е са пък аз тръгнах...Чакай сега ти..." ...? ...?...?)

8. Защо да не мога да си купя ГЕРОЙ от ТАВЕРНАТА В ГРАДА?? (докато пътувам)... Да не изтича и да помогне на тръгналия на бой ли? Или да не му занесе секирата ако я е забравил, тръгвайки за ресурс Ясен (да речеме...) ? Защо да не приема от там някаква задача - Тръгнал съм да трепя МЕЧКИ (в зона в която има САМО МЕЧКИ - а приемам задача за ВЪЛЦИ?) Къде е проблема?

9. Защо да не мога да отворя някой от магазините в града в който съм?? Спокойно, няма да купя нещо и да му го метна на героя...Той вече ще се е отдалечил достатъчно... А и ако е заключено "Нахранването" и "Обличането с предмети"... Какъв е проблема?

Почвам да се замислям за две неща...

ПЪРВО  - ИЛИ НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ (чисто технически) - ама това го кажете! - "Не знаеме как!" "Знаеме как - ама ние точно не можеме!", "Не ни стига ХАРДУЕР!", "Не ни стига СОФТУЕР!"... "ПАРИ НЕМАМЕ ДОСТАТЪЧНО!!!"... Някакви такива причини горе-долу сигурно са.... Напишете го просто... Пък да видим каква ще е реакцията и на останалите играчи...

или

ВТОРО - МОЖЕ - АМА НАЛИ СМЕ В БЪЛГАРИЯ (!?) - ЗАЩО ПЪК ДА ИМ ПРАВИМЕ ИГРАТА ПО-ИНТЕРЕСНА, тоест...
"Знаеме как, елементарно е - ама не искаме!"
"Е така нарочно - нема па!"...  ;D
"Ама това за какво ти е?" "Другото пък е тъпо - не ти трябва"
"Не можеш ли да си изчакаш да ти се върне героя..."...

ПОНЕ КАЖЕТЕ КОЙ ОТ ДВАТА ВАРИАНТА Е! МОЖЕ И БЕЗ КОНКРЕТНИТЕ ДУМИ - 1 или 2 ?

ПОВЕЧЕТО "ЗАБРАНИ" (заключвания на някои опции) -  СА БЕЗСМИСЛЕНИ!

Нека и останалите играчи да кажат?

Така ли е, приятели? ОЧАКВАМ ПОДКРЕПА И ОТ ДРУГИ АКАУНТИ!!!

Според мен логичните "заключвания" са само следните:

1. Ако пътуваш - не можеш да произвеждаш! И обратното - ако произвеждаш - не можеш да пътуваш.

2. Ако пътуваш - при това само към място за битка (тоест "Отиването") - да не можеш да "храниш" героя или да го "обличаш/събличаш"... Ама само героите които пътуват за битка!

3. Ако си в мултистепенна бойна зона - същите две ограничения...храненето и промяна в предметите които носи... Като НЕ ХРАНИЛИЩЕТО и/или МЕНЮ "ГЕРОЙ" с подменю "Герой" - А "РАНИЦИТЕ" ЗАКЛЮЧЕТЕ!!!

------------------------------------------------------------------------------------------

Знам че не е прието да се пишат ГЛАВНИ БУКВИ...
Моля ви - не им обръщайте внимание... Просто някои неща "заслужават БОЛД"...


С Уважение: pietro_bg

П.П.:
Искате играта да се развива, нали? ... Ами.... Развийте я!!!

HAMELEON

  • Гост
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #1 -: Юни 29, 2009, 06:24:07 pm »
БРАВО бре човек ! ! ! Отдавна се канех да напиша нещо подобно , но да си призная честно ме домързя :D ЕВАЛА въпросите са много точни и ясни! С нетърпение очаквам и аз да видя отговора ;)
« Последна редакция: Юни 29, 2009, 06:26:59 pm от HAMELEON »

Неактивен marto_mart_1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 68
  • Karma: +10/-9
  • serra Angel
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #2 -: Юни 29, 2009, 07:55:01 pm »
Нали играта требва да стане колкото се може по-реална а твоите предложения не са реални как отивам да се бия и докато пътувам в същтото време ще си пазарувам или да си говоря с гидията не съм мистик да съм на 2 места едновремено или да имам телефон незнаех че твоя герои има телефон що не ми продадеш един позамисли се малко тва не е реално
„Войнът не знае болка, ни умора. Той не знае страх, нито отстъпление. Бие се, дори да остане сам. Бие се, докато умре.''-http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?board=20.0

george.mechkov

  • Гост
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #3 -: Юни 29, 2009, 08:00:29 pm »
Нали играта требва да стане колкото се може по-реална а твоите предложения не са реални как отивам да се бия и докато пътувам в същтото време ще си пазарувам или да си говоря с гидията не съм мистик да съм на 2 места едновремено или да имам телефон незнаех че твоя герои има телефон що не ми продадеш един позамисли се малко тва не е реално
аз съм съгласен с pietro_bg не с теб

besniq_oven

  • Гост
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #4 -: Юни 29, 2009, 08:20:22 pm »
май си несагласен с доста хора като гледам колко минуса си сабрал.аз мисля само за две  промени
като трагне6 на някаде да се бие6 или патува6 да може да се варне6 преди битката да се е састояла и когато наддава6 за не6то или предложи6 не6то на аукциона да може6 да окаже6 наддаването или продажбата ! ина4е другите работи не ма бъркат

Rayh

  • Гост
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #5 -: Юни 29, 2009, 09:16:09 pm »
то не е лошо и аз искам много работи най вече провка 4 категория но едно е да искаш друго са възможностите така че ще помоля за малко търпение  :)

Неактивен neltarion

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 147
  • Karma: +15/-34
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #6 -: Юни 29, 2009, 09:24:45 pm »
да прав е трябва да помислите по тия въпроси

Неактивен zipp

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 9
  • Karma: +1/-1
    • Профил
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #7 -: Юни 29, 2009, 09:52:17 pm »
мда
има за какво да се помисли :)

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #8 -: Юни 29, 2009, 10:08:31 pm »
Специално до marto_mart

"Това е мястото, където героят съхранява всички купени, изработени или пуснати от убити чудовища предмети, за които няма място в неговия инвентар. Периодът за съхранение е 168 часа и след това, ако предметите не са преместени в инвентара, изчезват."



Marto, докато пътувам, защо да не разглеждам аукциона ? Ако направя покупка чрез едно магическо администратоско докосване с вълшебна пръчица и купения премет може да отиде в склада.

Значи не е реално докато пътуваш, да пазаруваш - а е реално да си носиш склада с тебе! само защото например си тръгнал с пълни раници - та предметите да отиват в него.
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 07:54:34 am от isolde »

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #9 -: Юни 30, 2009, 08:01:01 am »
Отново ще призова всички които имат желание да коментират препоръките на пиетро да се въздържат от празни коментари известни като спам. Той е направил няколко логични предложения който аз смятам че ще допринесат също за подобрение на играта - предимно първите три или четири, има действително функции като форума, аукциона, картата и т.н. който ако биха били отключени по време на път ще помогнат за оползотворяване на времето на игра по-добре...

На мен също не ми е известно дали въобще е възможно технически това да се постигне, но като идея ми се вижда добро :)

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #10 -: Юни 30, 2009, 09:18:59 am »
Като изключим излишните коментари и нападки относно отношението и работата на екипа, аз предложения и препоръки не виждам.
Виждам само изискване да отворим това или онова меню.
Когато отивате на мисия, менютата се заключват, защото физически не сте способен да бъдете хем на път за битка, хем в аукциона.
Това е направено с цел да се създаде впечатление за реално физическо осъзнаване на света. По този начин се постига реализъм.
Ще Ви дам пример с две конкретни игри, които са водещи в онлайн бранша - EVE Online и World of Warcraft.

EVE Online е космическа ролева онлайн игра, в която действието се развива в космоса.
Героите пътуват с космически кораби и, въпреки, че имат свръх-светлинни двигатели и въпреки, че във всяка система са монтирани портали за пространствени скокове, пилотите отново трябва да изминават определено разстояние, което отнема време. Възможно е да пътувате в продължение на 3 часа от едно място на друго. Но само по този начин ще добиете представа, че... всъщност космосът е едно много голямо място и в него разстоянията са невъобразими.
В World of Warcraft аукционите се намират на две места в целия свят.
И ако се намирате на мисия на другия край на континента и решите, че трябва да продадете или да купите нещо от аукциона, може да се наложи да пътувате пак в продължение на 3 часа. Хранилището ви също се намира там, където е аукциона. Но, отново, само по този начин можете да добиете представа за това колко е голям света, в който играете. И това, от своя страна, ви създава чувство за реалност. За физическа реалност.

Мисля, че сте интелигентен човек и сам можете да достигнете до тези изводи.
Останалото... са празни приказки, за да се пълни форума и за да изпъкваме с болдирани букви сред тълпата...
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен miromiro

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +4/-1
    • Профил
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #11 -: Юли 12, 2009, 06:50:59 pm »
мисля че би било добре да имаш възможност да се върнеш когато пътуваш м/у провинциите. Днес по грешка ги изпратих вместо в една в друга и само заради едно неволно кликване трябваше да чакам сума време

Неактивен woman

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:за МЕХАНИКАТА НА ИГРАТА...
« Отговор #12 -: Юли 12, 2009, 08:53:45 pm »
Добри идеи. Подкрепям ги. Трябва героите да имат гъвкавост по време на движение, да им се предоставят повече функции. Когато тръгват да се бият или да завладяват или да огледат земя, трябва да могат да променят решението си, да променят посоката на движение, да се отказват от една посока и да тръгват в друга макар и срещу някакви точки. От скоро съм в играта. Интересна е. Но наистина, докато героят ми се придвижва, аз играя други игри, защото не мога да следя нищо, докато придвижването и битката приключат. Всичко е заключено. Ще чакам с нетърпение развитие на играта  :)