Автор Тема: 1 000 000 ДИАМАНТИ...!?...  (Прочетена 1417 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
1 000 000 ДИАМАНТИ...!?...
« -: Юли 04, 2009, 01:29:37 am »
Помолиха ме да попитам нещо... защото този който се интересува - нито има регистрация във "Форума", нито знае или пък може да си я направи, нито пък - дори и да имаше - знае точно как да ползва "Форума", така че да получи необходимата му информация и да не наруши някое от правилата за ползването му ... Играта страшно много му харесва и му се иска да я играе супер редовно ...

(Ще цитирам с "Копи-Пейст" направо текста, който аз получих от него като съобщение...
(Спестил съм само частта: "Извинявай, би ли попитал във "Форума" /на адрес http://forum.imperialhero.org/ нещо, моля те..."))

Извинявайте, но не се наех и не се и наемам аз да му отговарям, тъй като има опастност да го подведа по всеки един от въпросите които човекът е задал...
Реших че ще бъде най-правилно да препредам въпросите тук, тъй като така - хем ще е и изпълнена и самата му молба - съответните въпроси да бъдат зададени към тези, които най-компетентно биха им отговорили, хем отговорите, публикувани тук, във "Форума" ще бъдат полезни и за всички други (и сегашни, и бъдещи) играчи, които за пълната си осведоменост - разчитат на "Форума" ...


Имам няколко принципни въпроса...

1. Какъв шанс има в играта регистриран акаунт на играч който никога не е ползвал и няма и никога в бъдеще да ползва за нещо "диамантите"?

2.  а.) Може ли играта да се играе и без "диаманти"?
    б.) Какво губи играча ако не ползва "диаманти" в играта?

3. Кои играчи имат по-голям шанс - тези които имат много "диаманти" - или тези които никога не са имали и/или никога няма и да имат такива "диаманти"? 
Или е без значение дали даваш пари за играта или не - и в двата случая имаш един и същи шанс за някакъв вид "успех"?

4. Понеже тези които са решили да си купят "диаманти" - все пак - някакви пари са дали явно за да ги имат ... - това променя ли им статута по някакъв начин, сравнени с други - например такива които даже и една стотинка не са дали за участието си в играта, или напротив - всички играчи са абсолютно равни по права - независимо дали са дали пари за "диаманти" или не са давали и/или няма и никога да дадат пари по някой от начините на плащане?

Според мен би трябвало да има някакво значение това дали си "инвестирал" нещо или си "инвестирал" нищо - логично съдейки по всяка една друга житейска ситуация в която са напълно различни например трима - от които: един е "дал 100 лв.", друг е "дал 1 000 лв.", а трети - е "дал една кръгла нула" ... Друго се сещам...Например на някои места (предимно в заведения където срещу пари се предлага някакъв вид стока или услуга) - се оформят т.нар. "ВИП-клиенти"... Тук има ли нещо такова? Тоест - има ли (може би така наречените) "ВИП-Играчи"? ...
Чувал съм и една икономическа формулировка, която твърди, че обикновено "20% от клиентите - донасят 80% от печалбата", известна повече като "Принципа 80 към 20" ... В учебниците по "Икономика" пише, че е валидна навсякъде, където има паричен поток... Би трябвало и тук да е така, вземайки в предвид че е възможен паричен поток (съответно формиращ състояния като "Печалба" или "Загуба") - при това по много възможни начини...

5. Гледам, че има доста начини за плащане -

Плащане с SMS - 4.80 лв. (с ДДС) за 50 диамантa (1 "диамант" = 0,096 стотинки с ДДС) - това май е най-лесният начин... ? Или препоръчвате друг? 

Плащане през системата ePAY:
20.00 лв. за 240 диамантa, (1 "диамант" = 0,083 стотинки)
40.00 лв. за 500 диамантa, (1 "диамант" = 0,080 стотинки)
80.00 лв. за 1250 диамантa. (1 "диамант" = 0,064 стотинки) Май това е най-изгодната тарифа - тоест трябва да се дадат 80,00 лева накуп - за да ти излезе "диаманта" най-евтино...
 
Плащане в брой (EasyPay) или през банкомат (B-Pay) - същите оферти като Плащането през "системата ePAY"

PayByCash - тук пък "долари" се намесват...
240 diamonds  600 diamonds  1500 diamonds
$14.95           $29.95           $59.95
 
Paypal - тук пък "евро" ...
240 diamonds   600 diamonds  1500 diamonds
9.95 Euro        19.95 Euro      39.95 Euro

160 diamonds 400 diamonds  1000 diamonds
$9.95            $19.95           $39.95

Dotpay - VISA, MasterCard, EuroCard, JCB, Diners Club - плащане от карти... Специална такава ли трябва да се открива ?
200 diamonds  500 diamonds  1250 diamonds
9.95 Euro       19.95 Euro      39.95 Euro

PayByCode - какъв код трябва да имам?


6. Има ли значение по кой начин си платил? И другото, което е може би по-важното:
Има ли въобще някакво значение дали някога си платил по някой от начините?

7. В "долари" или в "евро" трябва да се плати? Кое е по-изгодно? За някои хора е затормозяващо да следят курсовете на различните валути... Ако се окаже че е препоръчително да се купят "диаманти", особено пък с някоя от валутите - това пък води до необходимост валута пък да бъде купена първо...

8. Сондирах доста мнения - и се оформиха две основни групи - най-общо наречени "Даващи пари" и "Недаващи пари"... И в двете групи забелязах категоричното мнение на членовете им - че тяхното положение е по-добро... Едните твърдяха, че за да получиш пълното удоволствие от играта - е просто задължително да си си купил и оползотворил в играта "диаманти"... Даже колкото са ти в повече - толкова по-добре! ... Другите пък твърдяха, че всичко са си постигнали дори и без нито 1 пукнат "диамант" ... Това страшно ме обърква .... Към коя от двете групи ме съветвате вие да бъда, защото смятам да се доверя на вашето мнение ?

Предварително благодаря на всеки един който е уважил всичките ми осем въпроса, защото във всеки от тях има по нещо много важно - а за правилното ми решение е необходимо да съм получил отговор на всеки един от тях...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:1 000 000 ДИАМАНТИ...!?...
« Отговор #1 -: Юли 04, 2009, 06:08:14 am »
На кратко. Не знам какво е учил по икономика, но то "само с ядене не става, трябва и акъл"

В играта уникалното е че всеки ресурс е взаимнозаменяем, дори диамантите. Разбира се те почти не е възможно да се добиват... А в първа и втора категория е напълно невъзможно да се добиват, в трета има вече задачи с награди в диаманти, не знам за нататък, как ще стоят нещата, защото просто играта в момента е до трета катеория :)

По всяко едно време могат да се получат диаманти от търговия в аукциона, което автоматично отговаря на почти всичките му въпроси на куп! НЕ, не е необходимо да плаща за диаманти, но разбира се те ще му струват много скъпо. Най вероятно в учебниците му по икономика също така пише че "времето е пари". Ако не иска да си купува диамантите за реални пари, ще губи много повече време от другите които го правят, но ако загуби достатъчно повече време от тях, може и по напред от тях да бъде :)

В каква валута трябва да плаща. В каквато е оказано на съответния метод за плащане разбира се. С което май му отговорих на всичките въпроси, ако съм пропуснал някой, значи е бил по-скоро риторичен, но нека го повтори, ако сметне за необходимо.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:1 000 000 ДИАМАНТИ...!?...
« Отговор #2 -: Юли 04, 2009, 08:19:29 am »

1. Какъв шанс има в играта регистриран акаунт на играч който никога не е ползвал и няма и никога в бъдеще да ползва за нещо "диамантите"?
? ? ? този въпрос не го разбрах  ???

2.  а.) Може ли играта да се играе и без "диаманти"?  Да
    б.) Какво губи играча ако не ползва "диаманти" в играта?
Срещу диаманти се получават определени екстри ,  какво ПЕЧЕЛИ играча който ги ползва също е написано, друг е въпроса до колко ефикасно може да ги ползва. Пример: купуваш си ходове , но нямаш здраве да ходиш на битки .

3. Кои играчи имат по-голям шанс - тези които имат много "диаманти" - или тези които никога не са имали и/или никога няма и да имат такива "диаманти"? 
Или е без значение дали даваш пари за играта или не - и в двата случая имаш един и същи шанс за някакъв вид "успех"? Според теб без премиум и => 2-пъти по-малко битки има ли шанс играч да изпревари друг който е премиум ?

4. Понеже тези които са решили да си купят "диаманти" - все пак - някакви пари са дали явно за да ги имат ... - това променя ли им статута по някакъв начин, сравнени с други - например такива които даже и една стотинка не са дали за участието си в играта, или напротив - всички играчи са абсолютно равни по права - независимо дали са дали пари за "диаманти" или не са давали и/или няма и никога да дадат пари по някой от начините на плащане? всички играчи са абсолютно равни , плаща се за екстри които получаваш



5. Гледам, че има доста начини за плащане -
PayByCode - какъв код трябва да имам?
Ако това е въпроса  ... код  за получаване на диаманти .


6. Има ли значение по кой начин си платил? И другото, което е може би по-важното:
 Има ли въобще някакво значение дали някога си платил по някой от начините?
Предложини са няколко начина на плащане , всеки избира кой му е най-удобен

7. В "долари" или в "евро" трябва да се плати? Кое е по-изгодно? За някои хора е затормозяващо да следят курсовете на различните валути... Ако се окаже че е препоръчително да се купят "диаманти", особено пък с някоя от валутите - това пък води до необходимост валута пък да бъде купена първо...
 :D Това сериозно ли е въпрос ?

8. Сондирах доста мнения - и се оформиха две основни групи - най-общо наречени "Даващи пари" и "Недаващи пари"... И в двете групи забелязах категоричното мнение на членовете им - че тяхното положение е по-добро... Едните твърдяха, че за да получиш пълното удоволствие от играта - е просто задължително да си си купил и оползотворил в играта "диаманти"... Даже колкото са ти в повече - толкова по-добре! ... Другите пък твърдяха, че всичко са си постигнали дори и без нито 1 пукнат "диамант" ... Това страшно ме обърква .... Към коя от двете групи ме съветвате вие да бъда, защото смятам да се доверя на вашето мнение ?

Това всеки си го избира сам . И както ти каза Закс времето е един от факторите.

Неактивен GloBull

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:1 000 000 ДИАМАНТИ...!?...
« Отговор #3 -: Юли 18, 2009, 11:09:49 am »
това го изнамерих бая бая назад но нямаше как да некажа
тоя е велик кретен (нево пиш***е с извинение което си мисли или по точно
се прави на интересен мое лично мнение) ти представяш ли си накаде започва
да мисли един българин ако като цяло това е някаква мисъл ...