Автор Тема: Грамотност  (Прочетена 3017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Грамотност
« -: Юли 04, 2009, 04:52:42 pm »
Може да е неграмотно, но да е на кирилица - това е мотото на форума ...

П.П. Според мен и двете неща са еднакво вредни.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Грамотност
« Отговор #1 -: Юли 04, 2009, 05:27:48 pm »
Ако е грамотно - няма как да не е на кирилица ... едва ли има уважаващ езика ни човек, който да пише на "шльокавица" ... и то при положение че всяка версия на Уиндоус има официална кирилизация ...

Може да е неграмотно, но да е на кирилица - това е мотото на форума ...

П.П. Според мен и двете неща са еднакво вредни.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Грамотност
« Отговор #2 -: Юли 04, 2009, 06:30:26 pm »
kopuvam или копувам е еднакво неграмотно и на кирилица и на латиница - това имам предвид :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Грамотност
« Отговор #3 -: Юли 04, 2009, 11:22:42 pm »
Може да е неграмотно, но да е на кирилица - това е мотото на форума ...

П.П. Според мен и двете неща са еднакво вредни.

Мотото на форума е да пишем на родния си език използвайки кирилица и препинателни знаци. Също така е желателно да пишем грамотно, аз съм потресена от съобщенията които получавам в играта от български играчи...от сигурно 100 човека - 3 пишат на български и в 2 изречения нямат правописни грешки !!! Какво става тук - да не би 90% от хората които играят тук да няма завършено начално образование (или да нямат години за такова) ? Струва ми се просто невероятно колко малко хора могат да пишат грамотно на български...

stasy

  • Гост
Re:Грамотност
« Отговор #4 -: Юли 05, 2009, 01:29:00 am »
Мотото на форума е да пишем на родния си език, използвайки кирилица и препинателни знаци. Също така е желателно да пишем грамотно, аз съм потресена от съобщенията, които получавам в играта от български играчи...от сигурно 100 човека - 3 пишат на български и в 2 изречения нямат правописни грешки !!! Какво става тук - да не би 90% от хората, които играят тук да нямат завършено начално образование (или да нямат години за такова) ? Струва ми се просто невероятно, колко малко хора могат да пишат грамотно на български...

Оправи тези грешчици и ми изтрий коментара. :)

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Грамотност
« Отговор #5 -: Юли 05, 2009, 11:36:36 am »
пред 'колко' не се слага запетайка ...  ;)

Оправи тези грешчици и ми изтрий коментара. :)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Грамотност
« Отговор #6 -: Юли 05, 2009, 12:01:47 pm »
Само да отбележа, че тази тема не е започната от мен и първият пост е изваден от друга тема и сложен тук. Това се нарича форумно инженерство. Да не си помисли после висшестоящият, който постоянно се дразни за всичко, че отново се заяждам с неграмотните потребители.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Грамотност
« Отговор #7 -: Юли 05, 2009, 03:30:21 pm »
Само да отбележа, че тази тема не е започната от мен и първият пост е изваден от друга тема и сложен тук. Това се нарича форумно инженерство. Да не си помисли после висшестоящият, който постоянно се дразни за всичко, че отново се заяждам с неграмотните потребители.


И аз само да отбележа че коментара който съм извадила чрез "форумното инженерство" въобще нямаше никаква работа там ! Смяташ ли наистина че мястото му е във тема от раздел въпроси където човека питаше нещо съвсем друго, а ти правиш поне по мое впечатление неуместна забележка относно това че бил неграмотен ? Не всеки във форума е задължен да пише със запетайки, но е задължен да пише на български език използвайки официалната азбука. Мое задължение е аз да се погрижа всеки пост да е на този език, ако ще да трябва да го поправям. Твое удоволстие е очевидно да ми създаваш допълнителни проблеми с подобни изказвания.

Ако искаш да дискутираш неграмотността на форумните потребители - тук му е мястото.


Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Грамотност
« Отговор #8 -: Юли 05, 2009, 03:47:16 pm »
Освен форумно инженерство в момента се опитваш да изопачиш истината - в цитираната от теб тема. Ти беше направила забележка на някой ( не си спомням на кой), че ако още веднъж напише нещо на латиница поста му ще бъде моментално изтрит без предупреждения. И след това последва моят пост ... не съм посочвал правописни грешки (такива може и да е нямало изобщо) нито съм обвинил някой, че не знае правилата за писане. Ако не е било по темата мнението ми просто го триеш както става с някои мои постове и приключваме.

Но какво става --> ти вадиш нещо от контекста и правиш нова тема от мое име като си измисляш и заглавие "Грамотност".  Излиза така, че след като висшите са ми казали, че тук всеки може да пише неграмотно и нямам право да  посочвам грешки, защото това ги дразни (админите) аз правя тема точно за това, за което са ми забранили да говоря.

 Съгласи се, че да  създаваш теми от мое име си е малко нагло ...

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Грамотност
« Отговор #9 -: Юли 05, 2009, 06:42:00 pm »
Освен форумно инженерство в момента се опитваш да изопачиш истината - в цитираната от теб тема. Ти беше направила забележка на някой ( не си спомням на кой), че ако още веднъж напише нещо на латиница поста му ще бъде моментално изтрит без предупреждения. И след това последва моят пост ... не съм посочвал правописни грешки (такива може и да е нямало изобщо) нито съм обвинил някой, че не знае правилата за писане. Ако не е било по темата мнението ми просто го триеш както става с някои мои постове и приключваме.

Но какво става --> ти вадиш нещо от контекста и правиш нова тема от мое име като си измисляш и заглавие "Грамотност".  Излиза така, че след като висшите са ми казали, че тук всеки може да пише неграмотно и нямам право да  посочвам грешки, защото това ги дразни (админите) аз правя тема точно за това, за което са ми забранили да говоря.

 Съгласи се, че да  създаваш теми от мое име си е малко нагло ...

Аха, значи в момента и лъжа според теб, така ли ? Темата беше във въпроси или проблеми - теми от форума в които не се спами. Човека се оплакваше от нещо или питаше НА ЛАТИНИЦА, което аз не толерирам и не е позволено от правилата. Затова: 1. го предупредих да пише на кирилица и 2. отговорих на въпроса му. 

Твоят коментар нямаше ама абсолютно нищо общо с темата. Аз предупреждавам всички пишещи с латинска азбука за да се поправят, някой хора не знаят. Предположих че щом толкова те вълнуват грамотността, ще можеш поне в тази тема да си я обсъждаш а не в секциите където това не е прието.

Ако толкова те притеснява заглавието, ще ти го сменя на каквото искаш. Все пак не съм си измислила забележката ти и може би щом админите са те предупредили, би било хубаво да се замислиш преди да продължаваш с подобни забележки. Естествено моето желание да не трия всяко мнение на потребител може и за наглост да мине, особено имайки предвид колко беше " в контекста " на темата твоят пост ...

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Грамотност
« Отговор #10 -: Юли 06, 2009, 09:00:59 am »
С няколко думи по-простичко ще ти го обясня -> нямаш право да създаваш тема от мое име. Ако ме вълнува нещо знам как става и ще попитам. Ти не си човека, който решава какво ме интересува и какво не.

Моля Отон да вземе отношение относно проблема - сменена самоличност.