Автор Тема: Пуснато злато от битка.  (Прочетена 3723 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Пуснато злато от битка.
« -: Юли 22, 2010, 10:45:23 am »
Привет. Днес вече не издържах и реших да напиша за смешния дроп на злато в категория 6. Как може да плащам надница на наемниците около 44 000 злато, а пуснатото злато от битката да е 20 пъти по-малко. Ще кажете нали имаш и кости като плячка, то тези кости дори и да ги продам по 1000 злато парчето пак до никъде няма да стигнат. Противника е 54-то ниво все пак, а дропа смешен. Поне оправете работата в таверните да дават повече злато при работа. Сега ако реша да направя битка в зоната на Нефертитиният остров ще ми трябват около 200 000 злато за надници и после за съживяване на един или двама наемици.

"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #1 -: Юли 22, 2010, 10:51:05 am »
Това постоянно ли е така? Пробвай една-две битки без наемника ниво 58 дали пак ще е толкова постна плячката. И каква е базовата цена на една такава кост- ако се продава за 500 злато, според играта "струва" 5000, т.е според някакъв модификатор (за който подозирам, че съществува) "реалната" ти плячка е 8*10*500 + 2403, което е близо 40К злато.
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 10:58:20 am от Sheremetev »

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #2 -: Юли 22, 2010, 10:53:28 am »
Без наеманика 58-мо ниво нямам никакъв шанс да победя в тази зона. Разгледай ми последните битки и ще видиш, че е много зле работата. Вчера и в Брегът на черупката беше същият дроп.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #3 -: Юли 22, 2010, 11:09:34 am »
Това постоянно ли е така? Пробвай една-две битки без наемника ниво 58 дали пак ще е толкова постна плячката. И каква е базовата цена на една такава кост- ако се продава за 500 злато, според играта "струва" 5000, т.е според някакъв модификатор (за който подозирам, че съществува) "реалната" ти плячка е 8*10*500 + 2403, което е близо 40К злато.
винаги съм съжалявала за такива въпроси... но това червеното от къде идва? 8 са костите, 500 е стойността им, а 10?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #4 -: Юли 22, 2010, 11:19:43 am »
винаги съм съжалявала за такива въпроси... но това червеното от къде идва? 8 са костите, 500 е стойността им, а 10?
Коефициент за получаване реалната стойност на костите според играта.
Демек ако вендора ти дава 500 за тях значи струват 10 пъти повече. :)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #5 -: Юли 22, 2010, 11:23:22 am »
да бе... струват... едно нещо струва толкова, колкото реално можеш да вземеш за него...
но навлизаме в други необятни теми...
а фактите са, че доходите от битки, съобразени с цените на наемниците са безобразни
вече има достатъчно теми по въпроса и най-логичното решение би било ребалансиране на разходите за наемници (щом може да се ребалансират пораженията на оръжията... много ми хареса тази дума "ребалансиране"  :D )
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #6 -: Юли 22, 2010, 11:23:39 am »
Коефициент за получаване реалната стойност на костите според играта.
Демек ако вендора ти дава 500 за тях значи струват 10 пъти повече. :)

Демек, недемек положението е трагично. Ако говорим за реална стойност то тя трябва да е 8 кости по 500 злато плюс 2403 злато от битка равно на 6403 злато.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #7 -: Юли 22, 2010, 11:35:07 am »
Само информативни днеска от една битка със 4 варана и двама пирати 50 ниво ми дропна 2200 злато и нито един предмет и за десерт ми убиха 3 от наемниците.С една проста сметка ако продължава така скоро нчма да ми е останало злато да си плащам на наемниците.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #8 -: Юли 22, 2010, 11:37:14 am »
Не съм казал, че е така, а само че предполагам (би било логично). Може би е 8*500*1,5 или нещо такова, а може и въобще играта да не отчита стойността на падналите предмети, когато смята плячката- случвало ми се е в К5 от една битка да събера предмети, които се продават за около 20-30К чисто злато от vendor, и отделно 15К злато плячка.

Неактивен icedream

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 190
  • Karma: +12/-28
  • Hello, I am balance!
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #9 -: Юли 22, 2010, 12:20:31 pm »
здр и аз тъкмо мислех да отворя такава тема и гледам има такава затова ще споделя и моето мнение тука И според мен дропа на прари е абсурден примерно аз бия само с герои Мое решение  си е да не ползвам наемници Значи дава ми по 600 злато предметите дето ги пуска от околко 20 предмета събирам максимум 10000к а като ме убият в зоната ми иска по околко 20к за репер И аз се присъредниявам към мнението че дропа на пари в играта е недостатъчен Уж се видгнаха и надниците в таверната но съм 90% сигурен че 100% от играчите не я ползват освен за приемане на задачи и приключения Другите табове са ненужни Моля да вдигнете дропа на пари не да се смята дало кости дало кожи и т.н защото примерно ако взема да изпълянвам приключение или задача кожите ми отиват за задачата от приключението не за мен самия а дори и да ги продам пак съм на загуба Мисля че ако се вдигне дропа на пари ще спре и мулти акаунщината защтото ако в сървара са се регистрирали 10000акаунта то това са на не повече от 700човека Мисля че целта на играта е да се развива а не да се бъгва с мултита Това е от мен дано не съм засегнал някои!

Kilgor

  • Гост
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #10 -: Юли 22, 2010, 12:24:56 pm »
Не съм казал, че е така, а само че предполагам (би било логично). Може би е 8*500*1,5 или нещо такова, а може и въобще играта да не отчита стойността на падналите предмети, когато смята плячката- случвало ми се е в К5 от една битка да събера предмети, които се продават за около 20-30К чисто злато от vendor, и отделно 15К злато плячка.

То е така. Но в конкретния случай има 8 броя кости като дроп. Или 4000 злато + 2403 = 6403. Т.е. на минус 38к е от битката. Но в зона с животни винаги е така. Битките с пирати са по-добре, въпреки че и там се случва да дропва по 2200 злато + една наметало на стойност 2900. Работата е там, че битките често са на загуба дори със старите наемници, чийто надници и лечение са 10 пъти по-малки.

Неактивен framel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 212
  • Karma: +100/-1260
    • Профил
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #11 -: Юли 22, 2010, 05:08:39 pm »
отдавна и аз мислех да пиша по този въпрос с пуснатата плячка.с единия ми герой който е доста добър и само с трима наемници които искат обща надница 25 000 се бия в противници 54-55 ниво неговоря за зверове и давам 10 диаманта които са 1.5 мил злато за 24 хода след като свърша ходовете и продам всичко при положение че преди битките съм имал 1 000 000 можели след 24 битки да стана в най добри случай 1.6 мил значи всеки ден загуба от близо 900 000 от ходовете а недай боже да загубя битка ремонта на героя ми и тримата наемници е почти 900 000.в момента дропа който се пуска в 6-та категория е повече от смешен.можели ремонта на стрелец да струва 120 000 при положение че умират от 1 удар.п.п току що от порт пропаднала надежда за 11 битки печалбата е 130 000 злато даже 1 диамант неможе да се купи добре че не загубих наемник :)
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 05:16:11 pm от framel »
с полицай,радио и mitika не се спори

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #12 -: Юли 22, 2010, 06:06:46 pm »
За дропа не знам, но като слушам за цените на лечението на наемниците... . Струват ми се доста високи, по скоро ще е хубаво те да се намалят или ако някой е превзел замък, там да се определят цените ръчно от притежателя на замъка в съответната ничия земя

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #13 -: Юли 22, 2010, 06:38:25 pm »
Цените се определят "ръчно" от притежателя на замъка. И в ничиите земи по тази причина е доста по-скъпо да лекуваш. Иначе и според мен всички разходи покрай битките трябва да бъдат по-малки (да се надуе плячката съразмерно на увеличаващи се разходи ще доведе до инфлация, от която само по-ниските категории играчи ще пострадат доста. Каквото е положението в момента между играч от пета и трета категория примерно).

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пуснато злато от битка.
« Отговор #14 -: Юли 23, 2010, 02:57:16 am »
Цените се определят "ръчно" от притежателя на замъка. И в ничиите земи по тази причина е доста по-скъпо да лекуваш.

Ами за кат 6 незнам как е там май Зеалотите са завзели и двата замъка и държат високи цени. Но в кат 5 е приемливо. Вече има конкуренция, къде мислиш че си лекувам аз наемниците, отговора е в замъка на Морска щото е най-евтино