Анкета

Мислите ли да се отказвате от ИХ?

Да.
15 (19.2%)
Не.
9 (11.5%)
Не съм се замислял.
7 (9%)
Вече цъкам ей така.
32 (41%)
Писна ми тотално.
5 (6.4%)
Все още играя с хъс.
10 (12.8%)

Общ брой гласове: 74

Автор Тема: Идва ли краят за Вас в ИХ?  (Прочетена 20098 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kilgor

  • Гост
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #60 -: Юли 23, 2010, 01:38:31 pm »
Не предлагам нищо крайно Kilgor. Това са идей които можем заедно да дискутираме за да стигнем до единодушно и логично решение или поне в частност да дадем насоки на екипа и да подкрепим работата им. Но ти неискаш да мислиш заедно с нас, ти директно влезе и отсече. Че дори и написа името ми за да изразиш конкретното си недоволство. Затова си помислих че нещо не ти е изгодно конкретно за теб. Има хора с цели гилдии от мулета. Данеби те да се засегнат, незнам може би. Ако се сещаш за поне 2-3 начина правилата да се заобиколят можеш с удоволствие да ги споделиш с нас :)

И на мен не ми е по вкуса пазара. Но няма начин един СВОБОДЕН пазара да изглежда по-друг начин. Винаги съм против проблемите да се решават с рестрикций. А ти предлагаш точно това - да се забрани, да се ограничи, да се премахне и т.н. И то не за 1 или 2 неща, а за почти всички форми на взаимодействие.
Единствения начин който виждам за балансиране на пазара, цените и категорийте е - пазара от свободен да стане НЕсвободен.Т.е. да има лимити на цените ( минимални и максимални цени за всичко), а не да се ограничи пазаруването само в настоящата категория. Нещо което екипа много отдавна и много категорично отхвърли. Така че това е положението. Свободен пазар - спекула, инфлация, монополи - няма ги законите от реалния свят които да ограничават това. Няма и как да ги има.

П.п. Ако си взема наемник 32ниво естествено че ще му купя броня от категория 3. Глупаво е да ми се забрани това.

Неактивен RayH

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 29
  • Karma: +24/-13
  • митака
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #61 -: Юли 23, 2010, 01:45:29 pm »
има стара поговорка
кучето скача според тоягата


всички промени поне в последно време за мен лично целят затапването на играта отгоре

всъшнност това не е нововъведение основно хора се отказват когато еднообразито и досадат ги налегне

в 6 категория се премина от една караност в друга краност

което доведе до не желани да се играе
то и на практика няма нещо интересно което да ти задъжи интереса в 6 та да правиш 50 битки на ден даа хабиш ходове става за пълнене на време но не и да ти е интересно
 :(
Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш ........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #62 -: Юли 23, 2010, 01:54:58 pm »
Естествено съм за свободен пазар , но....Навсякъде по света при спекула държавата се намесва - иначе и пазара и икономиката се сриат тотално..Последната намеса беше по време на отминалата за света и бушуващата с пълна сила за България финансова криза..Сега за играта много конкретно - с новите рестрикции при разделянето на подкатегории се облагодетестваха едни за сметка на многото - няма да спра да повтарям ,че не може да го правиш това без да си подготвил базата - а именно оборудване за долното подниво..Сега пак имаме старите категории но завършващи на 5..В играта всичко се разви , но останаха смешни награди за приключения примерно..5000 злато и 2000 опит..Да добре беше когато диаманта беше 4 к злато - сега изглежда трагикомично..Същото е положението и с магазините където мизерен пръстен струва злато плюс диаманти..Много от нещата в играта са крайно безсмислени - споменатите вече предмети в магазините примерно - оттам май само колби се купуват..Нужна е някаква система на осъвременяване - да не кажа инфлационен индекс..Ще пропусна отделните типове герои и липсата на баланс - и 1000 пъти да го кажа , явно нещата няма да се променят..Комплектите са някаква пародия - не защото смисъла е лош - просто изпълнението е ужасно..Има явни недомислия в някои рецепти , има неща които се случват без някой изобщо да си направи труда да информира играчите..Като писне някой във Форума и хоп - новина , дето е новина само на хартия..Прекалено голяма тежест придобиха и диамантите - то е ясно че трябва да се печели ама да е за по дълго..И ако това не е чак такъв проблем , щото всеки според възможностите си , останалите неща просто водят до тотално изкривяване...Като за край ,ама не на последно място ,липсва вече всякаква интрига - нищо не се случва и май всички цъкат по навик..Което е добре - лято е , живота кипи , айде нЕма нужда да ставаме роби на една игра.. :)
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #63 -: Юли 23, 2010, 01:57:08 pm »
И на мен не ми е по вкуса пазара. Но няма начин един СВОБОДЕН пазара да изглежда по-друг начин. Винаги съм против проблемите да се решават с рестрикций. А ти предлагаш точно това - да се забрани, да се ограничи, да се премахне и т.н. И то не за 1 или 2 неща, а за почти всички форми на взаимодействие.
Единствения начин който виждам за балансиране на пазара, цените и категорийте е - пазара от свободен да стане НЕсвободен.Т.е. да има лимити на цените ( минимални и максимални цени за всичко), а не да се ограничи пазаруването само в настоящата категория. Нещо което екипа много отдавна и много категорично отхвърли. Така че това е положението. Свободен пазар - спекула, инфлация, монополи - няма ги законите от реалния свят които да ограничават това. Няма и как да ги има.

П.п. Ако си взема наемник 32ниво естествено че ще му купя броня от категория 3. Глупаво е да ми се забрани това.
Свободен пазар? е те такова животно нема. Няма го в реалния живот няма го и тука. Рискувам да навлезна в дълбоки политически и социогически полемики но които не им е мястото тука. Та какъвто и да е пазара където и да се намира той винаги си има регулатор закони на действие. Без значение дали това ще е институция, хора който не ги виждаш или дълбоки пазарни традиции.
-ако си 6-та кат ще можеш да се биеш навсякъде, ще произвеждаш всичко и ще продаваш всичко което можеш. Единственото ограничение е че няма да можеш да купуваш стоки от по-ниските кат. Относно предметите няма проблем, нито ще ги ползваш за да се обличаш с тях а и щом си стигнал дотам сигурно е можеш да си произведеш сам. С ресурсите е по-деликатно защото изискваните в рецептите не се ограничават до категории.

Kilgor

  • Гост
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #64 -: Юли 23, 2010, 02:13:18 pm »
Свободен пазар? е те такова животно нема. Няма го в реалния живот няма го и тука. Рискувам да навлезна в дълбоки политически и социогически полемики но които не им е мястото тука. Та какъвто и да е пазара където и да се намира той винаги си има регулатор закони на действие. Без значение дали това ще е институция, хора който не ги виждаш или дълбоки пазарни традиции...

Е именно ! Регулаторите дето ги има в реалния живот, чисто практически не виждам как може да ги има в играта. ЕС глобиха Майкрософт 500 милиона само за опит за картелно споразумение. Само защото са се опитали ! Как са ги хванали съответните органи ? Може да са ги следили, може да са ги подслушвали, може някой да е доносничил, може специалните части да са нахлули в нечий офис за да конфискуват уличаващи документи ? И ако аз , ти и още някой се наговорим по скайпа да сринем пазара на еди кое си - как ще ни хванат и как ще ни накажат ? Пак ти казвам - всеки проблем решен с рестрикций води до други проблеми и само става по неприятно. Ти отдавна си в играта и във форума, няма как да не помниш колко теми за пазара в играта е имало. Знаеш добре, че всичките приключиха безславно с един и същ отговор придружен с катинар от страна на екипа. Нека не изместваме смисъла на тази тема.

Да кажа нещо по темата на ЛордСевън. Повечето дето клонят към отказване са играчи с които се знаем от самото начало на играта. Вече година и 2 месеца как играем активно , всеки ден. Е то няма начин да не омръзне. Сега играта е много по-интересна от преди, много повече възможности има. Много по-лесна е за играчите от долните категори, които всички сочат като онеправдани. Може би просто трябва да намалим темпото. Да идем на почивка , да се откъснем за малко. После пак ще играем, дали с много хъс, дали с по-малко такъв е без значение. Идват нови играчи със свежи сили - нека те да се покатерят в класирането, да се порадват и на замъци ако могат и т.н. Нашето няма да се изгуби.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #65 -: Юли 23, 2010, 02:27:21 pm »
Е именно ! Регулаторите дето ги има в реалния живот, чисто практически не виждам как може да ги има в играта. ЕС глобиха Майкрософт 500 милиона само за опит за картелно споразумение. Само защото са се опитали ! Как са ги хванали съответните органи ? Може да са ги следили, може да са ги подслушвали, може някой да е доносничил, може специалните части да са нахлули в нечий офис за да конфискуват уличаващи документи ? И ако аз , ти и още някой се наговорим по скайпа да сринем пазара на еди кое си - как ще ни хванат и как ще ни накажат ? Пак ти казвам - всеки проблем решен с рестрикций води до други проблеми и само става по неприятно. Ти отдавна си в играта и във форума, няма как да не помниш колко теми за пазара в играта е имало. Знаеш добре, че всичките приключиха безславно с един и същ отговор придружен с катинар от страна на екипа. Нека не изместваме смисъла на тази тема.
:) Ооо не, не такива рестрикции. Моето предложение беше относно регламентацията. Спекулата ще си остане част от играта но ще бъде регламентирана в определени граници. Ако ти и аз се наговорим по скайп да направим дъмпинг на определен пазар няма лошо. Ако сме достатъчно кадърни и лоялни можем и да успеем, но то донякъде пак ще си е за наша сметка. МВФ, ЕС, СБ,ФР са институции които отказвам да коментирам. :(

Неактивен Killah

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 14
  • Karma: +3/-9
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #66 -: Юли 23, 2010, 04:14:41 pm »
Вижте колко хора писаха в темата за един ден. Гарантирам ви, че има поне 10 пъти по толкова които само четат и не пишат, но споделят малко или много това мнение.

А къде е екипа в цялата тази дискусия?  ???

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #67 -: Юли 23, 2010, 04:27:20 pm »
Вижте колко хора писаха в темата за един ден. Гарантирам ви, че има поне 10 пъти по толкова които само четат и не пишат, но споделят малко или много това мнение.

А къде е екипа в цялата тази дискусия?  ???
Има вече и човек от екипа  :)
Значи проблема с цената на диамантите има много елементарно решение, при прехвърляне на злато на други категорий комисионната да не е 10% а толкова колкото е съотношението между цената на диамантите съответно в категорийте на играчите които си прехвърлят. малии как го написах, даже аз едва си го разбирам, но сега нямам много време да мисля, ако някой от екипа случайно е заинтересован от моята идея нека пише на лични /едва ли/ :D

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #68 -: Юли 23, 2010, 04:35:44 pm »
Има вече и човек от екипа  :)
Значи проблема с цената на диамантите има много елементарно решение, при прехвърляне на злато на други категорий комисионната да не е 10% а толкова колкото е съотношението между цената на диамантите съответно в категорийте на играчите които си прехвърлят. малии как го написах, даже аз едва си го разбирам, но сега нямам много време да мисля, ако някой от екипа случайно е заинтересован от моята идея нека пише на лични /едва ли/ :D
Така наречената деноминация не е лоша, но дали е възможно.. Трябват постоянни изчислени съобразявайки се със текущото съотношение. Едва ли е възможно :(

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #69 -: Юли 23, 2010, 04:42:57 pm »
не е сложно да се направи, нали не се смята на ръка все пак, затова си мисля че идеята е доста добра, в този случай ще се изравни стойността на златото в различчните категорий като се сравняват цените за диамант.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #70 -: Юли 23, 2010, 09:47:44 pm »
Едно нещо ще Ви кажа момци.Само си хабите клавиатурата. *hihi*
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #71 -: Юли 23, 2010, 10:03:44 pm »
Писна ми тотално

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #72 -: Юли 23, 2010, 10:50:49 pm »
абе като цъкате еи така що не спрете еи така и темата и нея чао и всичко ще е наред ами трябва болките на всеки незадоволен да се изписват тук еи така

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #73 -: Юли 24, 2010, 02:36:09 am »
абе като цъкате еи така що не спрете еи така и темата и нея чао и всичко ще е наред ами трябва болките на всеки незадоволен да се изписват тук еи така
Че какъв е проблема ?  :D Не ги чети просто... хората са си прави.Има много неща,които не са наред
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Идва ли краят за Вас в ИХ?
« Отговор #74 -: Юли 24, 2010, 10:37:29 am »
Аз съм с 5 героя.Само с Лопко играя вече докато не го направя на макс опит( седмица - две) . Другите са ми на максимални ходове.Нямам никакво желание да влизам даже в тях.