Автор Тема: Една несправедливост  (Прочетена 7708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Една несправедливост
« Отговор #15 -: Юли 26, 2010, 06:04:42 pm »
Може би и ги лекуваш безплатно, след като си отблъснал нападателя, но са ти убили 1 , 2 или 3ма наемници.Тук не става въпрос колко би загубил, ако загубиш, а защо нападателя при загуба не губи нищо.Нападателя плащал надници, изразходвал точка за действие, ми остава да му платиш и лечението на убитите наемници, ако имаш неблагоразумието да го отблъснеш и той си тръгне с пръст в устата, така ли.Щом е решил да те нападне, естественно е да си плати. Щом загуби е още по естественно също да си плати, толкова колкото и ако спечели и те ограби.От кадето и да го погледнеш няма логика да е така като е сега.

Горд си- гордостта е грях и за нея се плаща. Смел си- смелост без малко предвидливост си е глупост. Така че- който ходи в опасните зони без да е готов за това, да си носи последствията.

А аз мога да погледна нещата така, че логика да има.
При загуба губиш 40% здравина- симетрично.
Трябва да лекуваш наемници- симетрично.
Атакуващият хаби точка за действие (покрай охранителите и т.н по повече от една точка за действие, отвари и т.н), но може да заграби ресурсът, за който другията е дал няколко точки за действие- риск печели, риск губи. Но охраната не дава нито една точка. Ако не е калпава, на плячкаджията ще му е малко зор да си получи наградата.
Атакуващият плаща надници за всяка една битка. Защитниците- не. Ако пък целта е имала благоразумието да не тръгне с всичките си спестявания в джоба- атакуващият не може да покрие разходите си. Ако пък джобовете са били по-пълни от главата на ограбения- атакуващият получава мотивация да продължи.
Но да нападнеш някого е въпрос на избор. Да ходиш в опасна провинция- също. И за двете неща трябва да има мотивация. А рискът като фактор при атаката си е достатъчно балансиращ.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Една несправедливост
« Отговор #16 -: Юли 26, 2010, 06:06:49 pm »
Има банки за тия неща...И аз веднъж недогледах и олекнах с 2 млн , но не съм ревнал..Просто грешката си беше моя - има опция да не губиш пари - всеки да си решава да я ползва или не..  *pardon*

 *freak* чети внимателно какво имам предвид парите са без значение колко и да губя когато ме победят >:(
аз побеждавам не взимам нищо  ::) а този се връща лекува се и пак напада и побеждава  *freak*
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 06:08:35 pm от vOsYcHnA_pRiNcEsA »
- I died to become immortal

Неактивен vitq

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 329
  • Karma: +91/-204
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #17 -: Юли 26, 2010, 06:07:43 pm »
Но да не спамим по темата на мацката!Вапреки че съм мародер и дебна и обикалям за пациенти аз сащо съм съгласен с нея!Трябва да се взима и на нападателя сащия % злато ако загуби!
:D ми ако не носи злато. де. баба му да не бачка в трезора. има си трезор= оставяйте златото си там . и не тия дето плячкосват псуват. а тия дето се чустват ощетени. въпрос на манталитет. след като нещо е позвлено в играта. нормално е някой да се възползва от него. винаги ще има доволни и недоволни =това е играта . мъчете се да оцелявате
"Натупай герой от ZEALOTS в Етерния преди да те натупат всички oт ZEALOTS и офейкай"

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #18 -: Юли 26, 2010, 06:10:17 pm »
а аз искам да попитам ,защо аджеба като са ме нападнали и убили нямам писмо за битката ...как да разбера кой да гоня след това ....и това днес два пъти ми се случва

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Една несправедливост
« Отговор #19 -: Юли 26, 2010, 06:15:04 pm »
Да добра плячка извадихме,бяхме SALCA I SOMALIEC!Останалите имаха почивен ден! *hihi*

 :) ако не се сещаш аз съм тази която нападна и те пребих  ;D и след това се излекува и победи  *locker*

ти избираш как да играеш  :) нямам против начина който си избрал на игра  *WASSUP* имам предвид несправедливостта  ;D ;D
- I died to become immortal

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #20 -: Юли 26, 2010, 06:15:36 pm »
Sheremetev уважавам мнението ти и винаги си имал + от мен,но тук не сам съгласен с теб!Как няма да нападам някой като знам че поне надниците ще ми покрие?Да не говорим че във въпросния случай бая стомана отмакнахме!Отделно колко щети съм нанесал като ремонт и лечение!Във абсолиутно всеки случай сега нападателя е напред!!!Дори аз също много пъти не успявам 1 път оправям се и се вращам!Във 90% от случайте 2 атака ми покрива и 1!

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #21 -: Юли 26, 2010, 06:20:57 pm »
Принцесо много си права.И аз от доста време се чудя каква е тази недомислица.Как може да си агресор , да загубиш и да няма наказание за теб.Ти си вандал и излизаш ненаказан.Това малко ми мяза на Българската съдебна система  :-X

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Една несправедливост
« Отговор #22 -: Юли 26, 2010, 06:23:34 pm »
Принцесо много си права.И аз от доста време се чудя каква е тази недомислица.Как може да си агресор , да загубиш и да няма наказание за теб.Ти си вандал и излизаш ненаказан.Това малко ми мяза на Българската съдебна система  :-X

ето това есмисъла   :-*  не милоните които си харча за шапки и ботушки  *SPRUSE_UP*
- I died to become immortal

Kilgor

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #23 -: Юли 26, 2010, 06:32:25 pm »
Горд си- гордостта е грях и за нея се плаща. Смел си- смелост без малко предвидливост си е глупост. Така че- който ходи в опасните зони без да е готов за това, да си носи последствията.

А аз мога да погледна нещата така, че логика да има.
При загуба губиш 40% здравина- симетрично.
Трябва да лекуваш наемници- симетрично.
Атакуващият хаби точка за действие (покрай охранителите и т.н по повече от една точка за действие, отвари и т.н), но може да заграби ресурсът, за който другията е дал няколко точки за действие- риск печели, риск губи. Но охраната не дава нито една точка. Ако не е калпава, на плячкаджията ще му е малко зор да си получи наградата.
Атакуващият плаща надници за всяка една битка. Защитниците- не. Ако пък целта е имала благоразумието да не тръгне с всичките си спестявания в джоба- атакуващият не може да покрие разходите си. Ако пък джобовете са били по-пълни от главата на ограбения- атакуващият получава мотивация да продължи.
Но да нападнеш някого е въпрос на избор. Да ходиш в опасна провинция- също. И за двете неща трябва да има мотивация. А рискът като фактор при атаката си е достатъчно балансиращ.

Tук не става въпрос какво губи нападателя. Въпросът е какво печели защитника. Ако си оставя съвсем безрасъдно героя в някоя опасна зона и 10тима се разбият в него - какво печеля аз ? Това че нападателя губи ремонти и лечение мен не ме топли. Ако съм спечелил битка искам кеш ?

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #24 -: Юли 26, 2010, 06:35:22 pm »
Именно!+

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #25 -: Юли 26, 2010, 06:36:07 pm »
Tук не става въпрос какво губи нападателя. Въпросът е какво печели защитника. Ако си оставя съвсем безрасъдно героя в някоя опасна зона и 10тима се разбият в него - какво печеля аз ? Това че нападателя губи ремонти и лечение мен не ме топли. Ако съм спечелил битка искам кеш ?

То остави , че ще се разбият в теб и нищо няма да вземеш , ами и за капак на всичко ще се наложи и да лекуваш наемници за няма нищо  *xxx*

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Една несправедливост
« Отговор #26 -: Юли 26, 2010, 06:57:49 pm »
При мен се случи следното - Збравих си героя в една червена зона без пари. Докато ме е нямало съм продал предложената от мен епична броня на паладина за 12 милиона. В същия момент един оптимист минава и ме удря 3 последователни пъти . Двата пъти умира , но на третия ми взема 1,2 милиона. Сега ми е голям кеф да го дебна по зоните и да го трепя където го намеря. До тук 4 пъти яде бой, утре съм в почивка и пак ще има дебнене. А си мислех че играта вече не може да ми предложи каквато и да е тръпка.Може и още как. Извода какъв е? - Ами сменете си ролите драга Принцесо! Възползвай се и ти от пропуските, които обсъждаме. Пък и е двоен кефа когато имаш да си връщаш!
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 07:30:45 pm от Anarchy »

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:Една несправедливост
« Отговор #27 -: Юли 26, 2010, 07:15:32 pm »
ето това есмисъла   :-*  не милоните които си харча за шапки и ботушки  *SPRUSE_UP*
Хубаво, че са милиони, а не милиарди  *hihi*

pithtath

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #28 -: Юли 26, 2010, 07:24:41 pm »
Нека не забравяме, че нападателят губи точка за действие...

Kilgor

  • Гост
Re:Една несправедливост
« Отговор #29 -: Юли 26, 2010, 07:31:17 pm »
Нека не забравяме, че нападателят губи точка за действие...

Toй сам решава да си я изгуби. Инициативата е в него. Ако иска атакува, ако не иска - си седи мирен. Нападателят има привилигеята да си избере жертвата, да избере къде да я атакува, да избере кога да я атакува. Той поема минимален риск и при успех взема злато. Защитникът е пасивен. Той нищо не решава и когато победи, а това си е едно малко чудо, то той не получава нищо. Смятам, може да се направи при победа в защита, защитникът да получава толкова злато, колкото струва поправката на нападателя. Така хем ще бъде прилично награден за победата си, хем ще се избегнат злоупотреби.